Re: SABA cd player CDP11

Hoši v MC900 je CDM-1 a je ještě z velké části kovová a výborná mechanika, bohužel v MC900 jsou převodníky jen 14bitové a nemá spdif, tak že jako transport k DAC nepoužitelné. Opamp ví a potvrdí, jak to hraje, není to bohužel díky převodníku žádný zázrak.

Re: SABA cd player CDP11

jarous:14 bitů? to vskutku není moc.. oproti 24 bitovému D/A to asi bude docela rozdíl ...
btw dá se postavit DAC s USB za rozumný peníz? chtěl bych něco do formátu 43 cm věže a abych k tomu mohl připíchnout notes, bohužel notesova zvukovka šumí jak prase a leze z toho 50 hz atd...

Web

Re: SABA cd player CDP11

MC-900 má CDM-1, ale převodní je tam 16bitový, díval jsem se na několik stránek a všude je to tak psáno!

(upravil Jarous 14. 7. 2010 21:45)

Re: SABA cd player CDP11

Neuč mne znát, to co mám v praxi ověřeno, asi jsi špatně hledal 2 x TDA1540P a SAA7030 jako digitální filtr. Jinak je to kopie Philips CD-204 i s chlupama. The Philips TDA1540 is a monolithic integrated 14-bit digital-to-analog converter (DAC). It incorporates a 14-bit input shift register with output latches, binary weighted current sources with switches and a reference source.

Re: SABA cd player CDP11

Samozřejmě že je to tak jak píše Jarouš.

Pozadí příběhu je údajně takové, že CD audio standard ve stadiu zrodu byl navržen jako 14bitový. U kolébky stáli Philips se Sonym. Sony ovšem udělal menší "podrázek" tím, že dokázal vyrobit dokonce 16bitový DAC a začal horečně prosazovat změnu standardu (naštěstí pro nás, těch 14 bitů by byl průjem). Philips na to neměl technologii nebo znalosti nebo obojí a tak - vlastně mimoděk - vymyslel fintu jménem oversampling, který i ze 14 bitového dacana umí těch "virtuálních" 16 bitů dostat... no a jak šel čas, přišlo se na to, že když se krmí "dostatečně rychle" pouhý 1bitový DAC, taky to funguje a bitstream DAC, sigma-delta modulace atd. byly na světě smile

Web

Re: SABA cd player CDP11

Tak tady si to napřílad vymysleli?www.radiomuseum.org/r/tesla_mc900mc_90.html

(upravil Jarous 15. 7. 2010 20:04)

Re: SABA cd player CDP11

Jistě, mají to tam špatně. Zrovna tak, jako i jinde na internetu, například na www.oldradio.cz.

Re: SABA cd player CDP11

Ano mají to špatně. S Martinem Hájkem (oldradio.cz) jsem si na tohle téma i mailoval, nakonec napsal, že to měnit nebude...

Web

Re: SABA cd player CDP11

Hledal jsem nějaký D/A převodník na pokusy ... vzal jsem ten CDP a chvíli se v tom rýpal... ten D/A je tam skrz multiplexer rozdělený do dvou kanálů -> je tam jen jeden D/A... Dělá se to normálně tak? Mě to přijde sakra divný...

Web

Re: SABA cd player CDP11

Normálně ne, ale dělalo se to. Cena DACu totiž bývala fatální a zásadní. Nevýhodou je pochopitelně mj. dost velký fázový rozdíl mezi L a R knály na výškách.
Ber to jako kuriozitku a moc o tom nemluv, nebo se toho číňan chytne a za rok to bude všude smile

Web