Téma: Čištění uší

Trochu nezvyklé téma, ale s audiem velice úzce spojené.
Rád bych znal vaše zkušenosti se různými spreji na čištění uší, případně se zásahem lékaře, či jiných "odborníků". Vatové tyčinky nejsou 100% a naopak bych řekl, že mohou bordel v uších ještě více upěchovat a vytvořit tak "zátku" a tím snížit citlivost a kvalitu sluchu. A jelikož dělám dost často v prašném prostředí, určitě budu potřebovat důkladnější zásah než kus vaty na tyčince.

Tak co netopíři, co slyšíte rozdíly brnkání na struny u různých zesilovačů, jak pečujete o svůj sluch? smile

Re: Čištění uší

Určitě jo, když jsme ti správní netopýři....

Re: Čištění uší

Ušní maz je přirozenou "hmotou" které tělo + okolní prostředí generuje, a jeho přehnaná redukce nepovede k ničemu dobrému. Naprosto mě ty reklamy na medikamenty, které lidi používají jako spotřebku nasírají až děsí. Uši v běžném případě stačí vyčistit nějak důkladněji jednou za rok-dva. Spreje jsou jen blbej vtip, či reklama na nějakej zásadní zdravotní problém.

Re: Čištění uší

tiež si myslím že podobne spreje sú len dobrý marketing. niekedy som bol poučovaný že uši si treba čistiť len tak, kam až zájdu normalne malíčky. osobne ale používam tyčinky, najlepšie po sprche, predsa len ten maz trochu naruší a pokožka v ušnom kanáli trochu "zvláčneje" a mám pocit že potom je bezpečnejšie niečo do ucha strkať. možno sa zdá že sa ten maz iba zatlačí, ale točivým pohybom to až tak nehrozí a hlavne maz sa tvorí stále a "tlačí" ten starý von. ak vznike zátka, tak len ojedinele a aj to je podporená nejakým zápalom alebo príliš znečisteným prostredím. v tom prípade by som volil nejaké vatové štuple a ak si technofil a svoje bubienky rozmaznávaš zostavičkou a peknou hudbou, tak kludne uzavreté slúchadlá s extérnym mikorfónom big_smile a raz ročne si spravím aj DIY výplach vlažnou vodou. len na to bacha, ak sa dobre trafíš, pekne sa ti zamotá hlava, alebo dokonca sa dá hodiť tyčka smile

Re: Čištění uší

Včera som ležal hore pupkom v bazéne na záhrade. Z vody mi trčal iba kscht a do uší mi natiekla voda. Po cca. 15 minútach som hlavu aj s ušami vytiahol z vody, z uší voda vytiekla a s tým bordelom si poradil bazénový filter smile Zajtra budem v Tykone počuť aj trávu rásť.

Re: Čištění uší

zájsť na ORL a nechať si to vystriekať sestričkou smile

Web

(upravil little 14. 7. 2010 23:13)

Re: Čištění uší

A co keď na ORL mají iba doktory? To si ty uši má nechat vystříkat doktorem? smile

Když už si někdy za uherskej rok ty ušiska čistím, tak používám právě takové ty vatové tyčinky, na radu jednoho netopýra odsud namočené v lihu. Používám to tak už asi dva roky, možná déle a zatím se zdá, že uši slouží. Tak snad budou i nadále. smile

Jenom treda jedna taková poznámka, prý vám na alkoholtestru mohou o takovéhle lihové lázni policajti naměřit alkohol v krvi. Není to z mojí havy, tak radši bacha a nepoužíívat před jízdou. :cool

(upravil Aleska 15. 7. 2010 2:51)

Re: Čištění uší

Na toto téma jsem dokonce někde četl ódu, jak nějaký nahluchlý audiofil si nechal vypláchnout na ORL mazové špunty v uších a ejhle zázrak = SLYŠÍ !!! To musel být pěkné prase !
Ta návštěva ORL 1x ročně by měla patřit do základu péče o vlastní zdraví, stejně tak jako zubaře či obvoďáka. Proměření uší nebolí a máš jistotu, jak na tom jsi, nebo co se změnilo. Taktéž vytření uší tyčinkami po vykoupání (spíše vysušení) patří k základní hygieně, jako denní čištění zubů. A jen tak mimochodem, moje paní doktor na URL mi na dotaz co do uší řekla sice drsně, ale upřímně: "Nic tam neserte, sluch máte jenom jeden".

Little - nevěř všemu. To je stejná blbost, jako naměření zbytkového alkoholu po švestkovém kompotu. A můžeš mi věřit, v minulém zaměstnání jsem měl na starost dopravu v jednom toxicky zamořeném prostoru, kde se ta látka velice rychle vázala na alkohol v těle. Takže denně testy na zbytkový alkohol, u koho se naměřilo do 0,3 promile měl ten den dovolenou, u koho více, měl okamžitou výpověď. A to bez pardonu, i zahraniční manažeři, všichni.
Ten denní test alkohometrem se tak vžil, že kluci měli i osobní a zkoušeli všechny možné varianty, například ústní vody, švestkové kompoty, spreje jak ústní, tak tělové a nic, jen skutečně alkohol.

(upravil JoinerNet 15. 7. 2010 17:13)

Re: Čištění uší

Pracuji v prašném a hlučném prostředí, používám ty žluté špunty do uší. Opakovaným nasazováním si ten ušní maz tlačím hlouběji do ucha, nejde tomu zabránit. Takže jsem testoval Audi spray, ale nepomáhá to. Nejlepší řešení, je si nechat uši jednou do roka propláchnout obvoďákem. Je to takové trapné, ale je to nejlepší řešení a 100% pomáhá. smile  Zrovna před měsícem jsem byl na proplachnutí a slyším i trávu růst .

Re: Čištění uší

Někde u bylinkářů bývají k dispozici takové trychtýře z plátna napuštěného včelím voskem. Zabodne se to do ucha, zapálí a komínovým efektem se z ucha vytáhne veškerý maz...    smile

http://www.masaze.info/usni-svice/

Web

(upravil Sendy 15. 7. 2010 20:57)

Re: Čištění uší

Tyhle fakule do ucha jsou naprd. Ten komínový tah není zase tak silný, aby z ucha tahal poměrně hustý maz. Ale je to efektní a někteří si namlouvají, že ten ztmavlý vosk na konci je kupa ušního mazu, který to vytáhlo.

Od známého lékaře vím o nějakém spreji, který rozpouští maz. Po aplikaci se 15minut nechává ucho v klidu a pak se provede výplach, nebo očista vatovou paličkou apod. Nedoporučoval to používat častěji než 1x za rok, u lidí co dělají v prachu apod. tak 2x za rok, ale moc nadšený z takového čištění nebyl.

Web

Re: Čištění uší

Ale prd trapný. Zajít si za doktorkou, ona veme stříkačku, co by se do řiti nevešla, a narve vám ju do ucha, ale ten dobrej pocit po tom, co se vám přestane motat hlava smile

Re: Čištění uší

Evidentně jsi to nezkoušel Sendy..maz to vytáhne a překvapivě hodně...

Web

Re: Čištění uší

Já to nezkoušel, ale zkoušeli to jiní... a když mi tohle řekne ušař s 30 lety praxe...

Web

Re: Čištění uší

Už jen z pomyšlení, že mi někdo bude rvát velkou stříkačku do ucha je mi špatně, ale zase na druhou stranu si říkám, jestli to pomáhá, tak by se to mohlo vyzkoušet. Bolí to hodně? hmm

Re: Čištění uší

Co na tom je? Je to bezbolestnej zákrok - tedy ne tak jak označují zákroky kdy ti pomalu uříznou nohy za bezbolestnej, ale opravud to fyzicky není bolestivý ani nějak hodně nepříjemný. Prostě šplouchanech do ucha správným roztokem. Taky jsem si zkusil nejen to, a nevidím na tom nic horšího, než na preventivní prohlídce nebo snad "brutálnímu" odběru krve smile

Re: Čištění uší

pri dráždení vonkajšieho zvukovodu môže nastať nutkanie kašľať, nevoľnosť až zvracanie.

Web

Re: Čištění uší

keď mám rýmu, nemám zaľahnuté uši. častým smrkaním sa mi uvolnia. na teste sluchu mi povedali, že sú uši v úplnom poriadku a mám ich úplne čisté ... čo si mám o tom myslieť, keď po smrkaní počujem skvele a inač nie.

Re: Čištění uší

máš slabo priechodnú eustachovu trubicu, vyrovnáva tlak medzi stredným uchom a okolím (cez nos)
obyčajne vtedy, ak je sliznica nosa chronicky opuchnutá

Web

Re: Čištění uší

redy - já myslel, že jsi budoucí gynekolog?
to pro jistotu probíráte všechny otvory?  big_smile:D:D