Téma: Delta 15 LF a beyma SMC1020

čo vravíte na tuto kombinaciu? cca 55 litrov BR / 40-45Hz

(upravil Drim 14. 5. 2008 21:22)

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

55 litrov je málo, chcelo by to aspoň takých 100, záleži čo od toho čakáš. Ak to má byť len satelit tak tých 55 litov by mohlo byť ok. A radšej použi Selenium D220Ti, s ním je určite odladená výhybka.

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

mam tie beymy za par šupov .. budem kupovať new??? a hej stači ako satelit .. pojdu k tomu spodky

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Bude to poměrně děsné, znám kombinaci SMC1020 s různými 12" (12G125, Delta 12 LF, AC 600W bývalý RFT) a ani s těma 12" to nehraje slušně. Hubert psal o zpoždění dlouhého zvukovodu a zřejmě to je ukázkový problém.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

spoždení o kolko?

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

To si spočti, rozměry znáš. Hlavní je, že to dělá největší problémy v okolí dělícího kmitočtu. Kdo slyšel Dexon bedýnky s 12G125 a SMC1020, které doprodávali za docela reálnou cenu, tak ti to potvrdí. Hraje to nepříjemně. Možná se někomu podařilo spáchat něco lepšího, ale já si myslím, že SMC1020 ani zadara.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

jeden známy má komplet ARS2900m dole 2xkappa15LF .. dalej ARM9408 .. nejake DCR .. a hore 2x SMC1020 .. a sfazovane perfekt

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Jistě, a vzadu má vodotrysk. A fázoval to vadaskou.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Sendy
Ale dá sa to..Deliť na cca 2,5-3kHz, strmosť 18dB. SMC1020 má dosť výraznú rezonanciu asi na 1200Hz, to je nutné odrezať strmou výhybkou.

(upravil Sendy 15. 5. 2008 10:49)

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

2 BV : Jasně, ten dělící kmitočet kolem 2.5 až 3K vyjde, to je ale v kombinaci s takovou 15" vražedný zvuk. Jistě to bude hrát líp než piezo, ale když už něco dělat, tak radši lépe.
Ta rezonance se dala i z těch Dexonů vyřezat LC příčkou, taky to kolega udělal.

2 Magnatik : To věřím, něco jako Lotova žena smile. Posledně, když jsem slyšel hrát sestavu s DCR100, stačil jsem utéct včas lol. Tohle je retro technika, Katapult revival nebo něco podobného fakt nemusím. Dneska se dá za pár šupů koupit něco o 3 generace lepší. Mé poslední HF100 a DCR100 skončily kdesi na jihu Moravy, kde slouží na vinicích.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

;využiji tento starší link, aby se neotvíral nový s podobným tématem ohledně SMC-1020…

Mám doma „diskotékové“ bedny Omnitronic DX-2222, které jsou osazeny nějakými basáky 2x 12“ a dvěma piezo – středy, výšky.
Pro klubové ozvučení mé jazzové kapely potřebuji minimalizovat ozvučení, tak abych vše včetně podiových aparátů nacpal do pežota 405 kombi, zbytek do druhého auta. Mixpult mívám u sebe na podiu, u baskytary.
Čili chci využít skeletů DX-2222, do nichž půjdou B&C 12HPL64a nějaký slušnější driver. V Prodance uvádějí alternativu k těmto reproduktorům – výšku DE85TN+ME60. Bohužel mezi horní dvanáctkou a vrškem ozvučnice zbývá pouze 125mm na výšku, šířka ozvučnice mezi bočními stěnami je asi 340mm. Z toho mi vyplývá použití Beyma SMC-1020, který se s rozměry 270x110mm vejde právě do tohoto prostoru. Sendy jej sice kousek výše před drahným časem řádně poblil smile, ale nic jiného vhodného jsem v jiném sortimentu nenašel. Dělící frekvenci předpokládám v okolí 3 až 3,5kHz/18dB
Máte někdo nějaký jiný možný typ výškáče? Rozhodně nemíním dělat nové bedny…

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

V první etapě se podívej, co je to za "dřevo". Většina podobných skeletů se rozpadá, nebo se rozpadne záhy po instalaci lepších repro. K těm dvěma 12" je SMC1020 podle mne podobné řešení, jako přidělávat na mopeda tažné zařízení.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Milane, zkus to dělit co nejvýš to půjde a necháš tu Beymu jen tak cinkat na vaše jazzové komorní prostředí to bude stačit.

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Boxy DX-2222 mám přes pět roků, půjčuji je i za drobnou úplatu se zesilovačem 2x300W včetně dvouvstupého mixáčku na různé soukromé akce typu narozeniny, oslavy…bedny se zatím nerozpadly smile
Sendy, neodymy 12HPL64 beru v potaz především kvůli váze, ne proto že to umí bourat sály svou účinností a výkonem. Možná uvažuješ moc metalově, věř mi že se jedná o decentnější muziku, nikoliv o kravál (šest roků jsem hrál v kavárně, docela dobře vím co tam stačí smile)
Pak je tu další úvaha; takto „vylepšené“ DX-2222 chci použít do PA, co by alternativu na odposlechy…
A v konečném sledu úvah; 12HPL64 máme prověřené na baskytaru s vynikajícím zvukem. Ve čveřici se zesilovačem SVMbass 600W  to musí být pro OpenAir podium jako stvořené big_smile. V tomto případě musí být horna vypínatelná, nebo spíše regulovatelná.
Chce to trochu širší pohled na věc smile

Jirko, máš pravdu; komorní prostředí s naším jazzem – ozvučili jsme i dvěma sloupky, kde byly 2x ARO835 + pieza v jedné bedně smile
(střecha je komplet hotová, výměna oken za tři týdny yikes, někdy se zastavím na kus řeči)

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Jenže ta Beyma je slabá, je dlouhá a má hnusný zvuk. Podívej se, jestli by tam nevlezl nějaký běžný zvukovod a na to naroubovat dospělejší driver.

Dělat řestavbové harakiri jenom kvůli úspoře (využití skeletu, který číňan dělal za pár doláčů, je extra pitomost. To raději i nový předek. Jednu podobnou hrůzu jsme překopali tak, že má 2x12 a hornu uprostřed, je tam nějaký 18 sound (dar od Dunaje smile) a hraje to přiměřeně kávárně. Zrovna na odposlech potřebuješ něco, co bude rovné, přiměřeně směrové a ne 2x12 s tweeterem vysoko.

Web

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Včera mi pošta dopravila 4ks B&C 12HPL64 a dnes jsem je prověřil právě v bednách DX-2222, zatím jen na baskytarách. Ve čtveřici je to vskutku aparát na Open Air; sytý brilantní tón, hned je poznat 100dB reproduktor smile, výborné spodky i na pětistrunu s dostatečným výkonem.

http://s2.postimg.cc/xy50bbq9h/84_bc_12hpl64_f.jpg http://s2.postimg.cc/errt859rp/84_2x_reprobox_s_12hpl64_c.jpg

Pieza jsou nyní odpojené, později doplním o slušnější driver.

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Betaron, a co bedna z omnisrotu? nerozklada ju to?

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

..ano rozumím tvým obavám; díval jsem se při výměně reproduktorů na materiál - dřevotříska tl.18mm, docela hutná struktura, hlazený povrch. S materiálem OSB to nemá nic společného. Otvory pro vnitřní osazení 12HPL64 jsem musel zvětšit o 3mm na průměru. Docela jsem se zapotil s pilnikem, takže vím že materiál není špatný. Ozvučnice a zadní stěna jsou distančně spojeny dvěmi 10cm laťkami, čili i tuhost se zdá být dobrá. Při testu v dílně jsem tomu dal plný kotel z pětistrunné baskytary cca 400W na jednu bednu, více basů na korekci  - nerozsypala se smile. Moje žena mi pak říkala, že to třepalo s celým barákem big_smile

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

Jak dopadlo osazeni vyskacu?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Delta 15 LF a beyma SMC1020

…nijak; bedny DX-2222 zůstaly v původním stavu a hrají tak dodnes smile

Když se dívám zpátky na datum toho posledního příspěvku, tak mohu jen poznamenat, do čtrnácti dnů jsem koupil od Mikysky z Letohradu (Mikesound) červené skelety pro 2x 12“ s driverem. Do skeletů byly pak osazeny reproduktory 12HPL64, ale o tom jsem pak psal jinde…

https://i.postimg.cc/YGRXyTFr/2240142.jpg https://i.postimg.cc/Lh4QZ6dn/2240143.jpg