Re: 8" na Concorde výhybku

mengel252
Jinak hezké ceny. Koukám, že máš i o něco nižší než má VOC Pentatron  (ten jsem zjistil jako nejbližší a asi jediou prodejnu)

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

Jen hledej Fitnessi stejnou kvalitu za podstatně nižší peníz, možná nějaká Čína, ale ta je zatím u nás neověřená. Mengel má nyní u Visatonu výborný ceny, které nejsou podle mne nějak nadsazený. Proč chceš zrovna luxusní Concordy když na ně nemáš?

Re: 8" na Concorde výhybku

Správný dotaz: Začal jsem je stavět, když mi bylo 16 a osadil jsem je jinými měniči. Ty bedny jsou v podstatě hotové a roky čekají - je to tak trochu sen.

Aktuálě (AUDAX - TM 025F7 - titan, AUDAX HP 170 Z2 - aerogel, ARN 226/5), protože Audaxy tehdy byly za dobrou cenu. Největší bolest jsou ty basáky - jejich zvuk se mi prostě nelíbí. Myslím, že víc se mi líbyl Polypropylen. Hliník jsem ni kdy neměl šanci poslechnout...

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

o chlup levnější jsou Alcone AC 8 HE když to mají být hliníky

Re: 8" na Concorde výhybku

4fitness.cz
ak máš rád polypropylen, pozri sa na ponuku repro od www.MORELhifi.com
samozrejme, to, čo som predtým písal o to, že najlepšie je tam dať to, čo v pôvodnom návrhu, platí stále. Ak dávaš iné meniče, je potrebné upravovať výhybku, tvar, veľkosť bední...

Re: 8" na Concorde výhybku

Nešly by tam dát 8" Woofery od Beymy.Myslím,že by to byl rozumný kompromis,z hlediska kvality.

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

vono když si orientačně projede ceny třeba na:
www.lautsprechershop.de
tak toho moc pod 100€ za 8" není

Re: 8" na Concorde výhybku

Koukám, že Peerlessy jsou za hezkou cenu - např. polypropylenový HDS PPB 830868. Vyzařování vypadá snad i líp než u Visatonu AL200. Fs je ( 32Hz, 32,5Hz) rozdíl jen 0,5Hz. Vas už se víc liší ( 77l, 64l ). Jinak zásah do výhybky z mé strany nehrozí smile

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

a cena za Peerlessa od Mengela 54 EUR.  Jo o Beymách jsem taky uvažoval 8BR40, ale to už mi přijde ten Peerless podstatně lepší a s podobnějšími parametry na danou výhybku.

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

tam ide aj o to ze ten visaton je hlinik a toto pp.... takze kazdy bude mat inde peak cize je jedno ze maju podobne parametre

Re: 8" na Concorde výhybku

Mengel252 #16: ...diskusia je už síce trochu inde, ale ak sa ešte môžem vyjadriť... ja som takto nedávno porovnával ARN 226-05/4 a W 200 S/4 a potvrdzujem, čo hovoríš.

Web