(upravil Ukii 1. 7. 2010 9:09)

Téma: Fišer FA 401 opravit či neopravit?

Zdravím, včera mi darovali z jednoho klubu koncák 2x200W Fišer FA 401, měli ho tam ve zkušebně dokud se nedostal do rukou nějakým malým dětem a ty údajně když byl v provozu začaly vesele cvakat s vypínačem až se zesák odporoučel. Ještě mi k němu řekli že tam někdo zkoušel měnit pojistky, ale že prý když to zapnul tak pojistky to nevydržely a že se z toho prý zakouřilo a něco ulítlo. Koukal jsem do toho a zijstil jsem že se skoro vypařil jeden odpor a že odstřelil jeden elyt. Po propípání tranzistorů jsem zijstli že budou nejspíš proražený.. Je tam 8 kusů MJ15003 s logem motoroly. Rád bych aby zase zesiloval. Myslíte že to má cenu? Co to mohlo ještě odnést?

(upravil Ukii 1. 7. 2010 9:52)

Re: Fišer FA 401 opravit či neopravit?

Navíc jsem podle sinclairovy stupnice jsem blbec ve věku 18-20let co udrží v ruce pájku... smile Ale nepouštím se do věcí bezhlavě a nechám si poradit. Studuju elektroprumku, právě jsem dodělal třeťák a něco jsem se snad už naučil, ale pokud mi vrtání do tohodle stroje nebude sinclairem doporučeno, tak si dám říct a budu rád když bude ochoten se mi na to podívat on sám.

Re: Fišer FA 401 opravit či neopravit?

Ten zesilovač je s největší pravděpodobností některé DPA, proto by ho bylo škoda doprasit.

Web

(upravil sinclair 1. 7. 2010 10:17)

Re: Fišer FA 401 opravit či neopravit?

Beze všeho. Protože k němu jistě není žádná dokumentace, tak bez solidních znalostí obvodařiny a jenom s multimetrem nelze takový přístroj opravit, nanejvýš tak doprasit ještě víc, než je.
My ve třeťáku uměli opravit už kdeco, protože nám mistři poradili metody a finty, jak na to, tehdy se s tím nedělaly tajnosti - sorry, ale vy ve třeťáku na elektroprůmce /vzhledem k současné úrovni školství a výuky/ ještě neumíte vůbec nic a kdybych před tebe postavil porouchanýho Transiwatta, tak ho nespravíš. A učit se na tom Fišeru by byla asi škoda.
Kam poslat a jak se dozvíš na http://www.electronicservis.cz

Web

Re: Fišer FA 401 opravit či neopravit?

zdar. Opravoval som FA600vku, boli tam upečené koncaky. schema je relatívne jednoduchá. U tej 600Vky bol zosilnovač celosymetrický, ale koncák mal komplementárny. Približnú shcému  som si nakreslil. Može sa však oproti 410 líšiť. Ale celkovo je to poctivý zosilnovač.

Web