Téma: Porucha PC

Zdravím, mám takovýto problém.
Vždy přes noc si nechávám puštěnou hudbu z pc. Dnes ráno jsem se probudil a hudba již nehrála, po zapnutí monitoru a pár pohybech myší se pc zasekl úplně. Ve spěchu na autobus mne nenapadlo nic jiného než počítač vypnout tlačítkem na zdroji. Teď jsem přišel domů a pc se se mnou absolutně "nebaví". Zdroj po spojení zeleného vodiče se zemí funguje tak jak má. Na desce DFI DX38 T2R svítí pouze stand-by LED, vždy svítila ještě dioda POWER RAM.
PC nereaguje ani po resetování CMOS.
Celé vybavení bedny:
Zdroj: Corsair HX620
Deska: DFI DX38 T2R
Procesor: Intel Q6600 @ 3,6GHz
RAM: 4x 1GB Corsair DDR2 1066MHz
Grafika: už jen jedna Ati HD4850
HDD: 640GB Samsung
Dál nějaká ta DVD mechanika a zvukovka...

PC sloužil dříve jako herní, dnes už jen jako pracovní.

Budu rád za každý nápad co s tím.

Web

Re: Porucha PC

Mě se párkrát stalo něco podobnýho i když s jinou příčinou. Nevím jak je to možné, ale zaplať pán bůh za to, že při rozebrání na prvočinitele a opětovném složení PC vždy najelo. Nevím jak je to možné a ani sem po tom nepátral, ale byl sem rád, že to najelo. Můžeš to ze zoufalství taky zkusit, jestli to náhodou nepomůže

Web

Re: Porucha PC

Asi to zkusím, protože nic jiného mě nenapadá... Chtěl jsem se vyhnout vyndávání procesoru, protože mám chladič přišroubovaný čtyřmi šrouby k desce a dost blbě se to povoluje... smile

Web

Re: Porucha PC

PC jde zapnout a nerozjede se vubec obraz? Nebo nejde ani zapnout? Kazdopadne tak i tak odpoj vse (mechaniky,hdd),vyndej karty.Nech samozrejme jen CPU smile ,jednu pamet a VGA. Zkus jak se to bude chovat tak.Kdyz se nerozjede tak pamet vyzkousej do ruznych slotu.Pri zapnuti v tomto stavu pipne aspon speaker,pokud ano kolikrat? Pri neuspechu bych pak zacal asi druhym zdrojem,ten by na vyzkouseni nekdo znamy urcite mel.Kdyz to nepomuze bude vadna asi deska.

Re: Porucha PC

Nerozjede se vůbec. Zdroj by měl být funkční, když vytáhnu ATX konektor, a posjím zelený se zemí, tak zdroj nastartuje a všude je měřitelné napětí. Speaker se neozývá, jdu to rozebrat uplně.

Web

(upravil little 16. 6. 2010 19:38)

Re: Porucha PC

Ventilátory se ani nepohnou?

Re: Porucha PC

Nejsou na motherboardu nafouklé elyty?

Web

(upravil Xhibit 16. 6. 2010 20:12)

Re: Porucha PC

Ze nameris pri rucne zaplem zdroji vsechny napeti tj. naprazdno, nic neznamena.Rozebirat to uplne je zbytecna prace.. Max. vyzkousej dotlacit ramky,prehazet je do jinych slotu,vyndat a zandat VGA,poradne ji dotlacit.. Samozrejme vse ostatni odpojene jak uz jsem psal,abys eliminovat treba to ze dvdmechanika je ve zkratu a blokuje ti zapnuti zdroje,atd.. Taky odpoj ledky a reset.Uz jsem zazil pc co nesel zapnout protoze mel ve zkratu reset smile
Kdyz to nepomuze tak jiny zdroj,kdyz ani to tak je vadna deska.
Ja tohle delal 10let a dekuji jiz nikdy vice.Mimo jine den co den vysvetlovat zakaznikum rozdil mezi hardwarem a softwarem kdyz chteli reklamovat zavirovany pc apod.. .:D

EDIT: Predpokladam kdyz je schopen ten pc skladat,zapnout a merit ATX zdroj tak ze by sem tento dotaz nepsal pokud by mel vytecene kondenzatory,ale treba se pletu wink

Re: Porucha PC

Tak po kondenzátorech jsem šel hned po rozdělení na prvočinitele, nikde nic... Motherboard je rok používaný, navíc si myslím že v této cenové hladině by se to stát ani nemělo.
PC nenajíždí vůbec, ani ventilátory, jediné co zůstalo připojené je ventilátor na CPU (i ten jsem zkoušel vytahovat) a jedna ramka. Ramka postupně putovalo do všech slotů. Pak to samé i s VGA, vůbec nic. Snažím se to zapnout tlačítkem na desce, i na casu... Vůbec nic. Jediné co svítí je dioda stand-by na desce.

Web

Re: Porucha PC

nie je zaseknuté tlačítko?

Web

Re: Porucha PC

Zkouším to i tlačítkem přímo na desce, a to funguje normálně, alespoň v běhu mu nic nevadí.

Web

(upravil Xhibit 16. 6. 2010 20:30)

Re: Porucha PC

No ja mam zkusenost cim vic nabusena deska,tim je tam tam toho vic,tak ze vic topi,zere.Je tam vic veci vyhnanych na hranici funkcnoti (kvuli vyssi FSB apod) a tim padem ma vetsi poruchovost,kolikrat je hure kompatibilni s pametma ci grafikama.. Staci si precist treba testy nejakych tech super OC pameti,jak v cem a za jakych podminek chodi,nikdy bych si to nekoupil..
Rikam,dej tam jiny zdroj,pokud to nepomuze tak desku na reklamace.Asi bych pro sichr zkusil taky druhou VGA.CPU sem videl v zivote jen jeden vadny (a to jeste mozna vinou toho CPU) vse ostatni pokud uz se naskytl bylo rukama uzivatelu..

Re: Porucha PC

Ale pokud by byl v háji CPU, tak PC naběhne, teda aspoň se roztočí ventilátory, nebo ne?
On totiž běží na dost vyhnaném taktu...

Web

Re: Porucha PC

Jaký napětí má Li baterie pro CMOS a RTC ? Většina desek bez baterie, nebo s hodně vybitou nejde zapnout. Pokud nejde nahodit bez grafiky (pouze RAM a CPU), pak už jedině prubnout jiný zdroj.

(upravil Bery 16. 6. 2010 20:42)

Re: Porucha PC

Zapoměl jsem dopsat že s deskou byly problémy už dříve, nezůstávali uložené údaje v BIOSu. Jdu kusit tu baterku.

Edit: na baterce jsem naměřil 3,3V

Web

Re: Porucha PC

To bude možná celý problém. Kolega mi v práci hodil do bedny se šrotem ASUS-ku, TUSL2M. Bylo mi ji líto vyhodit, tak jsem ji zkusil připojit k testovacímu zdroji a stejný problém. Baterie 0,56V , takže nic moc.. smile Zase slouží dál..

Re: Porucha PC

to Sůva Duajer: Nesetkal jsem se s deskou ktera by nesla zapnout bez baterky.Normalne jde,jen mas samozrejme resetly bios.

ECS K7S5A delali to co pises,jednou za cas proste resetly bios i kdyz byla baterka 100% .Ty desky byly kramy,meli moznost osazeni SDR I DDR,tato vada se projevovala jen kdyz v ni byly SDR. Z toho se da usuzovat ze ta deska co mas je ko, zlobila uz driv, baterka je asi ok kdyz jsi ji zmeril.

Co se tyce vadneho cpu muze se to dle meho chovat tak i tak,to asi nebude smerodatne..

Re: Porucha PC

Baterku jsi měřil vytaženou z desky? Co kontrola kontaktů - oxidace, případně lehce a velmi opatrně napružit. Co jumper na reset CMOS? Je ve spravné pozici a není nějaký volný?

Re: Porucha PC

s tím jumperem jsem pracoval hodněkrát, volný není.

Web

(upravil Sůva Duajer 16. 6. 2010 21:05)

Re: Porucha PC

Desek mi prošlo rukama stovky. Nebylo jich mnoho, které měly na kaši vycuclou baterku. Ty co ano, zapnout nešly. Poslední zmíněný ASUS 100% . K7S5A, K7S6A tam někde mám taky. Je možné, že ty třeba jdou. Až se budu v práci nudit a vzpomenu si, můžu to zkusit..

Teď čtu přesně, jak k tomu došlo a vidím to s největší pravděpodobností na ten zdroj. Špatná posloupnost náběhů napětí, velké zvlnění (vše díky vyschlým kondíkům) můžou způsobovat občasný reset CMOS. Už jsem se s tím taky setkal.