Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Náhrada výkoných tranzistorů ve zdroji

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Náhrada výkoných tranzistorů ve zdroji

Zdarec lidi, postavil sem zdroj se dvěma těmito moduly http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … A--3A.html a když sem je spojil na symetrický zdroj a když jsem připojil na +- zátěž 33k tak při napětí asi 45V shoře pojistka 3,15A a odešel koncový tranzistor 2N3055. Jde mi o to ho nahradit něčím silnějším aby to ale nědělalo nějakou paseku. Na netu sem našel za tento tranzistor náhradu KD503 je možné ho tedy použít bez překopávání zapojení?
Za odpovědi předem děkuji zdarec Boss

Re: Náhrada výkoných tranzistorů ve zdroji

KD503 je do zdroje vhodná a je to dobrý tranzistor. Vzhledem k poruše při malé zátěži, tam máš nějaký problém. Jak ti mohla vypadnout 3A pojistka, když přes 33k tam mohlo téct pár mA???  Až to budeš znovu oživovat, tak místo pojistky dej např. 47R/20W odpor a pořádně to "naprázdno"  a pak s tím R 33k proměř.

Re: Náhrada výkoných tranzistorů ve zdroji

Zuki díky za odpověď a rady:).  Už sem přišel na to co sem udělal špatně. Původně zdroj měl mít 2 trafa, ale nějak nebylo v zásobách doma, tak sem tam dal jen jedno a ty moduly zdrojů  sem připojil paralelně na toto trafo. No a když sem zdroje spojil jako na symetriku, tak sem vlastně udělal zkrat sekundáru trafa:(. No sem pakoš že mi to nedošlo hned jak sem to dával dokupy. Jak budou prašule, tak koupím toroid se dvouma sekundárama a bude po problému. No a ve zdroji pak fláknu to KD 503 místo 2N3055 a bude to snad silnější a s dostatečnou rezervou.
Jestě jednou díky a měj se BOSS

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Náhrada výkoných tranzistorů ve zdroji

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£