Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Technics SU-610

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Technics SU-610

Mám tento zesilovač propojený s bednami Tesla ARS 1054(prametry níže),bohužel už poněkolikáté mi shořely výškáče,hraju tak 1/3-max1/4 hlasitosti,mohl by prosím,někdo poradit?Díky předem.

Nepřerušovaným tónem zdroj výkonu s 20 Hz 20 kHz 2 x 30 W (8ohm) s 1 kHz 2 x 38 W (8ohm), nebo 2x 50 W (4ohm) s 63 Hertz 12,5 kHz 2x35W (8ohm), 2x 45 W (4ohm ) veš řeč impedance nebo B 4 ohmy až 16 ohmů a B 8 ohmů na 16 ohmů 4 reproduktory připojení vstupů: Phono, Tuner, CD, Aux, pásky Leistugsaufnahme 300 W, Bass a hXhenregler.

Re: Technics SU-610

Tipnu že ti kmitá zesík a proto odpaluje výškáče.
Takže dopučuji si to nechat opravit od někoho kdo umí více než jen měnit tranzistory.

(upravil Michelin1 13. 6. 2010 19:32)

Re: Technics SU-610

Zkusím tam hodit ještě jedny a uvidíme,jak dlouho vydrží.Mám poslední z vlastní výroby,mám sice i origoš,ale ty tam hodím až pokud moje vydrží nebo po opravě.Nevím,jestli jsou ještě k mání 3604,když TVM už je v...
Mrknul jsem blíž na druhý a ten spálený není,což je divné...

Re: Technics SU-610

A co všechno do zesilovače pouštíš?
Buď bude kmitat zes, nebo může zlobit i zdroj signálu. A co třeba kabeláž?

Re: Technics SU-610

Neposlouchám žádný popík,rockové věci,melodický heavy,kabeláž jsem moc neřešil,mám jen levný reprokabel,ale naštěstí mám ještě poslední vlastní kmitačky tak ještě 1 pokus.

Re: Technics SU-610

Myslis, ze to prave teraz zazracne prestane horiet?

Re: Technics SU-610

Je v pořádku výhybka? U ARS1054/1058 se stává, že po degradaci kondenzátorů výškové sekce /časem prasknou a zvětší svou kapacitu až na dvojnásobek/ sjede dělicí kmitočet o dost níž, výškáč je mnohem více zatížen a jestli posloucháš kytarovou muziku s výrazně vytaženými harmonickými ala Satriani, mohou výškáče hořet i bez poruchy zesilovače. Já už bedny s takto postiženou výhybkou poznám podle silně "prezentního" zvuku na výškách a většinou i stížností majitele na spálené výškáče, ty to ovšem poznat nemusíš, protože změna probíhala pomalu v čase třeba jednoho roku od prasknutí kondenzátoru.
Není ovšem vyloučeno i zakmitávání zesilovače, který se vzhledem ke svému výkonu a citlivosti beden dostává často do limitace. Některé Technicsy výrazně topí /jako třeba SU-V4X/ a pokud je u zdroje tepla blízko i nějaký blokovací či kompenzační keramický kondenzátor, může dojít ke ztrátě jeho kapacity a následné nestabilitě zesilovače.
Další možností je, že si zesilovač prostě nerozumí a neumí poradit s poměrně složitou výhybkou třípásmových ARS-ek a je nestabilní, i když je naoko v pořádku.
Zesilovač i výhybky musí prověřit někdo, kdo už podobné případy řešil, ty to pouhou výměnou kmitaček nevyřešíš, shoří ti znovu a budeš mít problém, protože náhradní kaptonové /žluté/ už skoro nikde nejsou a novější černé náhrady se chovají o dost jinak, takže se celá bedna co do kmit. charakteristiky rozhodí.

Web

Re: Technics SU-610

Děkuji všem za názory a rady.Žluté kaptony jsem už dlouho nikde neviděl a Valmez už vlastně skončil, ve výhybkách jsou měněny krabicové kondy za bipoláry, takže velký průšvih, stav ostatních repro neznám.

Dotaz na sinclaira: pokud pořeším práci, byla by možnost zkontrolovat zesík i bedny?Výhybky asi budou muset být nové.

Re: Technics SU-610

Zesilovač mi samozřejmě můžeš poslat, ten Ti proklepnu, ale bedny asi těžko, tam budeš muset spoléhat na firemní zapojení výhybky /schéma výhybky ARS1054 je tady někde na webu a pokud ne, mám ho já/.
Zkontrolovat výhybky, bipoláry samozřejmě vyházet do řiti a nahradit paralelními kombinacemi MKT či MKP kondenzátorů, tlumivky jsou předpokládám originál.
Jakmile bude výhybka v pořádku, přestanou se ti výškáče pálit, charka bedny se jakžtakž srovná a bude to poslouchatelný.
Zkus dát poptávku do zdejšího bazaru po orig výhybkách z ARS1054, někdo je určitě bude mít, myslím, že takto by to bylo rychlejší a zcela jistě levnější, original výhybky bych Ti mohl zrepasovat také.
Rozhodnutí je na Tobě.

Web

Re: Technics SU-610

Schéma k zapojení výhybek mám(dřív je dávali ke všemu), ale úpravu musím stejně odložit.Naštěstí mám ještě nějaké svoje namotané cívky výškáčů, takže je tam vrazím, ať můžu hrát a uvidím, jak dlouho vydrží.Chápu, že se teď parádně bavíš, ale fakt hrají,jen nevím,jak by dopadlo měření.Se zesákem se ještě ozvu.Dík.

Re: Technics SU-610

tak ještě před výměnou kmitaček výškáčů si vyměň ty 2 kondy ve výhybce před výškáčem. To tě finančně nezrujnuje.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Technics SU-610

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£