(upravil little 26. 5. 2010 16:33)

Téma: Diskuze o LM3886

Ahoj. Na rovinu. Zajímá mě, který z těch švábů dokáže dodat do zátěže větší výkon a proč, případně o kolik. Bylo mi tu jedním člověkem naznačeno, že LM3886TF dokáže do zátěže dodat nižší výkon, protože se hůř chladí než LM3886T. Díky za odborné i laické postřehy a odpovědi. smile

Re: Diskuze o LM3886

IMHO 3886TF ( celoplast ) da stejnej výkon jako 3886T, ale neudrží ho dlouho, protože se bude chladit hůř a bude zabírat tepelná ochrana dřív než u kolegyně 3886T, která má Cu "křídlo". Toť můj laický názor lol

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Diskuze o LM3886

Nejlíp si to zkusit...TF se nechutně přehřívá, nebrat..

Re: Diskuze o LM3886

Zvláštní, sám jsem nějakou dobu TF používal a problém s přehříváním nebyl. Však ono to celoplastové pouzdro přece musí být nějak vyplněno nějakou teplovodivou věcí...nebo ne? smile

Re: Diskuze o LM3886

Já myslím, že ta plastová vrstva na "zádech" je tenoučká, uvnitř je totéž jako u normálního pouzdra. Je to podobné jako u TO220FI.

ani bych se nedivil, kdyby ta vrstvička plastiku měla podobný tepelný odpor jako slídová izolační podložka.

Web

(upravil little 24. 5. 2010 20:55)

Re: Diskuze o LM3886

Ono by to snad i mohlo být v datašitu napsaný, mrknu se na to. smile

EDIT: Tak nikde nic. Jediný co jsem po projíždění netu našel je tohle, díky čemu se dá docela pěkně poznat, jestli jde o fake, nebo ne:

http://www.national.com/analog/quality/ … onventions

Re: Diskuze o LM3886

LM3886TF se chladí podstatně hůř než LM3886T http://www.national.com/an/AN/AN-1192.pdf viz str. 4 tab. 2

TABLE 2. Power Dissipation Results
Power IC    Pdmax (No Fan)       Pdmax (With Fan)
LM3886T     40W                       60W
LM3886TF   30W                        45W

Re: Diskuze o LM3886

Tak jestli je to takhle, tak to vem čert, aneb kdo pozná rozdíl mezi 30 a 40W je audio mistr. smile

Re: Diskuze o LM3886

Navíc při normálním poslechu dobré hudby, kde je poměr středního a špičkového výkonu ještě pořád velký, to úplně ztrácí význam.

Díky moc Miro za ty data, já je marně hledal uui

Web

(upravil little 26. 5. 2010 16:32)

Re: Diskuze o LM3886

Ahoj. Slyšel jsem, že v Metronixu prodávají zaručeně originální LM3886TF. Co si o tom myslíte? Díky za odpovědi. smile

Re: Diskuze o LM3886

Ano, Meca prodává zaručeně čínské originály, to ano.

Web

Re: Diskuze o LM3886

Pro ty, co mají dlouhé vedení:"ne, opravdu v Metronixu originály LM3886 nevedou, tomu také odpovídá cena, kterou za tento šrot chtějí".

Re: Diskuze o LM3886

Zkoušel jsem použít originální LM3886TF v aktivních bednách na výškách a nebylo to dobře, odcházely přibližně po měsíci, ale normální LM3886 už tam vydržely. Věřím, že na hifi aplikace doma to může vyhovovat i s horším chlazením přes to TF pouzdro, ale v namáhaných aplikacích rozhodně ne.

Web

(upravil AmoR 26. 5. 2010 19:01)

Re: Diskuze o LM3886

Tak za ten Metronix se Ti omlouvám. Měl jsem jiné mínění, ale pokud vím v EZK byly originály a říkával to tady i Sinclair (pokud se nepletu). A tam to teda nemaj o moc víc. Teď babo raď, koupit, zkusit, reklamovat. Tyhle pochybnosti ale vypluly na povrch teprve nedávno.

Re: Diskuze o LM3886

mám priamo z Nationalu LM 3886 v isolated púzdre,a takisto tu mám jednu z neviemkade,tak že ich porovnám, to púzdro z Nationalu mi neprišlo plastové,skôr sa mi to strašne podobá na ferit ,resp. nie na ferit,ale na taký sajrajt ako boli stare ROM pamäte- mal som doma také,studené na dotyk,ťažké a pevné a nevedel som ich prevàtať, (napr. 8051som prevàtal v pohode na klúčenku,to bol plast,ale tú ROM ani za svet,vrták to ani nepoškriabal) , kdežto to plastové vyzerá ako plast. Je to len môj blbý odhad materiálu že ano ?

Web

(upravil little 26. 5. 2010 21:03)

Re: Diskuze o LM3886

Myslel jsem, že sem byl jedinej kdo si toho všimnul. Ten plast je takovej prostě...plastovej, jednolitej, kdežto originál je spíš takovej no prostě jinej. Když se podíváte zezadu na TF pouzdro, tak plast tam má takovou vyloženě jednolitou plochu, která se i leskne, ale tohle je matný. hmm

Re: Diskuze o LM3886

Celý je to blbý v tom, že Vy všichni to nakupujete v bastl-obchodech /což je vcelku pochopitelné/, kdežto já to bral po tyčích z Rystonu, který je schopen garantovat původ a kvalitu, ovšem bohužel v drobném z nich nic nevyrazíte, je to velkoobchod.

Web

(upravil Lojzek 26. 7. 2010 20:41)

Re: Diskuze o LM3886

chlapi jakou má 3886 vstupní citlivost? dokáže ji vybudit mobil? (Nokia 5310) PS: v datasheetu se nějak nemůžu vyznat ...
mastím aktivku ke grilu smile

http://s4.postimg.cc/rahowy4hl/1191_lm3886.jpg

Můžu použít pro připojení levého a pravého kanálů tohle zapojení?
http://s4.postimg.cc/7g0p7xvll/1191_lr.jpg

Re: Diskuze o LM3886

Lojzku, s citlivostí se dá slušně hýbat směrem k nižším vstupním napětím, takže zcel jistě po výměně dvou odporů 20k za třeba 33k nebo 47k to ten debil určitě vybudí. Pravděpodobně to ale vybudí i tak jak to je.

Zapojení slučovače kanálů použít můžeš. Pokud to je taky k tomu LMku, můžeš ty 1u kondy vykuchat z něj a na desce jejich pozici proklemovat. Nezapomeň ze strany spojů vrznout tu keramiku jak píšu někde na konci na webu. Nedělám si iluze o čistotě výstupu z mobilu.

Web

Re: Diskuze o LM3886

jo díky díky, tu keramiku tam ještě nemám protože jsem si to já chujka zapoměl napsat a doma myslím nic takového nemám - jinak díky za tu slučku ta bude k LM  smile když se vytáhnou ty dvě 1u  a proklemuje se to tak se stane co? sníží se vstupní U ?