Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Problém s bastl měničem 12V/2x20V

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

Jen tak pro rozšíření vědomostí jsem se rozhodl postavit jednoduchý měnič s výkonem do 100W podle návodu z AR,který se zde kdysi vyskytl ještě na starém foru.

Měnič funguje,ale s nadměrně se zahřívajícím vf trafem s klidovým odběrem 700mA ( podle návodu má být zhruba 0,5A což by ještě sedelo) . Jádro jsem použil ze starého PC zdroje. Je to žlutý toroid s průměrem cca 3cm a průřezem cca 0,7cm2. Vinutí jsou bifilárně,primár 2x12z drátem průřez 1,5mm2, sekundár 2x22z průřez 0,5mm2 . Jiné dráty sem bohuzel doma nenasel big_smile

řídící část s obvodem 3525 šlape tak jak má.Na osciloskopu nejsou žádné extrémní zákmity..

Je možné,že se trafo peče kvůli nevhodnému feritu? nebo jsem namotal moc závitů...radej se blbě zeptám,než zase začnu přemotávat a drbat se s tím od začátku big_smile

Přikládám foto výkonové části kde je vidět trafo (je to bastl tak bez urážek) big_smile

http://img40.picoodle.com/img/img40/8/7/5/t_0407071916m_47e2457.jpg

Web

Re: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

To jsi použil jádro z té výstupní filtrační tlumivky?!?!?Protože to je jediný žlutý toroid, co se v PC zdrojích vyskytuje..

Web

Re: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

jo no bohuzel pouzil big_smile nic lepsiho sem doma nemel sad

Web

Re: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

No tak to jsi pak dost slušný magor. Vzít první kus feritu, co vypadá jako toroid a použít ho jako trafo do měniče. Tak si nestěžuj a neotravuj s píčovinama.

Web

(upravil luta 6. 7. 2007 12:00)

Re: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

magor nejsem..proste se nudim no tongue  udelam tomu crash test a zdar...

Web

Re: Problém s bastl měničem 12V/2x20V

schválně si zkus ten toroid na hraně obrousit. Vypadá to uvnitř snad jako ferit???

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Problém s bastl měničem 12V/2x20V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£