Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Na druhou stranu - číňan je taky jen zákazník - takže až mu objednatel "dovolí" zvýšit výrobní náklady, tak si přestanem stěžovat, ...třeba. smile

(upravil sinclair 19. 5. 2010 18:38)

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

NNNTomas, napsals to blbě. Číňan je výrobce a dělá to tak, aby kromě splnění zákazníkova limitu ještě vydělal, což v reálu znamená další ojebávky. Ale i tak je cena čínské práce nesrovnatelně nižší, než kdekoli v Evropě či USA. Proto si mohou dovolit to, co si dovolují, tzn. finančně limitovaný přístroj osadit jejich čínským šrotem a i přes výrobní cenu, svůj zisk, dopravu a marži našich obchodníků pořád vydělávají. Našinec by za ty peníze, které má čínský dělník v takovéto fabrice ani ráno nevstal z postele. Ale nebude to donekonečna, nakonec i čínský dělník bude chtít férovou mzdu, sociální zabezpečení apod., takže v brzké době stejně cena čínské práce poroste a takové firmy jako je třeba Celestica a podobné se budou stěhovat i s technologiemi např. do Lotyšska nebo na Ukrajinu.
Nemyslím, že by nás čekala nějaká masivní číňanizace, i český zákazník už začíná chápat, že pokud se mu levný čínský přístroj posere ještě v záruční době, k tomu připočítejte tahanice s reklamacemi atd., tak se příště poohlédne po něčem kvalitnějším.
Navzdory krizi např. stoupá prodej přístrojů NAD, různé Sencory a podobné vyšisované značky už jsou dnes za zenitem a za pár let budou out.

Web

(upravil NNNTomas 19. 5. 2010 18:43)

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Já to myslel spíš na Evropské značky /nebo prostě ty obvodově lepší/ co si nechávají vyrábět v Číně. Pak není nápis  "Made in china" jediné měřítko kvality... co zadám, to číňan vyrobí, aspoň tak to na mě působí.

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Musím se tohohle zeilovače zastat. Máme ho v kapele na odposlechy už 6 let a nešetříme ho. Bez jediné závady. Přidělával jsem jen symetrické vstupy. Kupovali jsme ho za 3700,- nový a už se minimálně 10x zaplatil - vydělal. Myslím si, že rozumná investice. Na venkovní PA bych to nezapojil, ale na odposlechy plní svůj úkol dobře.

Web

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Tak to musíte být nějaká mírná country kapela nebo tak něco, protože podobnej křáp by u mě v monitorových cestách měl životnost několik desítek vteřin...Anebo jsi prostě trefil na kus, kde jsou ultradobrý tranzistory, jinak to totiž není možný.

Web

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Sinclaire a dostalo se ti nekdy do ruky trebaneco od Xindaku nebo nějaky jiny puvodni jejich značky? Myslíš, že to jsou stejný šroty?

Web

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

Leoši, proč by ten zesilovač nehrál v odposlechu? Bez basů a výšek v telefonním provozu tam bude ještě za deset let.

Re: SoundKing AA1000J dalsia cinska hracka?

sinclair napsal:

Tak to musíte být nějaká mírná country kapela nebo tak něco, protože podobnej křáp by u mě v monitorových cestách měl životnost několik desítek vteřin...Anebo jsi prostě trefil na kus, kde jsou ultradobrý tranzistory, jinak to totiž není možný.

Asi tak trochu obojí. Jsme takové lepší zábavovka a snažím se kapelu krotit v požadavcích na odposlechy, kvůli kraválu na podiu. Asi hraje roli i to, že odposlechy jsou jen 2 a to osmiohmový. Je to o penězích. Buď investovat do QSC za 15tis, který přežije kapelu a zaplatí se za hodně dlouho, nebo koupit zesilovač made in china se kterým se počíta na max 2 roky a on třeba překvapí jako ten náš.

Web