(upravil j_paseka 16. 5. 2010 18:54)

Téma: Signálová zem (konektor)

Mám konektory spojené signální zemí s upevňovacím šroubením. Mám pochybnost zda-li je mám použít pro přivedení signálu do výkonového zesilovače a zvažuji možnost nahradit je konektory, jejichž tělo je od signálové země izolováno. Máte prosím nějaké rady či doporučení?

Jde o to, že šroubení by tak bylo vodivě spojené s "tělem" krabice, která je ukostřena na kolík síťové zásuvky.
Nevím, jestli by to nějak negativně neovlivnilo zesilovaný signál a funkčnost samotného zesilovače.


Žádné nápady? smile

Re: Signálová zem (konektor)

Tak se to nakonec samo vyřešilo. Kámoš to zapojil tak, že má signálové země spojené přes vstupní konektory s PE kolíkem síťové zásuvky a žádný brum a ani jiné poruchy nepozoruje.
Ale nevím co mu to udělá až se mu někdy probije 230V na tu plechovou kastli kde to má nabastlené.

Re: Signálová zem (konektor)

Co to udělá? Okamžitě vyletí jistič a to bude všechno.

Větší průser by sakra přece byl, kdyby se to probilo na kastli a ta uzemněná nebyla.

Takhle mu ale může (bude) vznikat zemní smyčka, propojí-li navzájem více uzemněných komponent (např. k tomu připojí PC nebo notebook).

Web

Re: Signálová zem (konektor)

Taky jsem mu to říkal.

Re: Signálová zem (konektor)

Kdysi jsem měl takhle propojený zesilovač se satelitem a kvůli brumu (smyčka) jsem odpojil ochranný kolík. Pak se prodřel kablík fáze na kostru zesilovače a proběhlo to přes satelit do uzemněné paraboly a bylo po satelitu. Tehdy Pace 1034 GP a byla škoda asi 22 000,- a ani autorizovaný servis v Praze nedokázal přístroj plně opravit. Když jsem postupně do oprav investoval asi 10 000,-(měnili se desky, procesory, firmware...) a přístroj stále nebyl plně funkční (chybělo část menu...) a ani komunikace opravny s výrobcem v Anglii nepomáhala tak jsem jej zahodil. Resp. ještě jej mám ve sklepě. Byl jsem poučen.

(upravil j_paseka 17. 5. 2010 18:53)

Re: Signálová zem (konektor)

No, to je pěkný. Zemnící smyčky jsou holt na potvoru. Proto používám v zesilovačích jeden zemnící bod, právě za účelem jejich eliminace.