Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Texan koncák od Tesla

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil laci 19. 5. 2010 6:53)

Téma: Texan koncák od Tesla

Zdravým všem.
Dostal sem jako dárek tuto stavebnicí, který prodával před cca 25 let tesla, pod názvem : výkonové zesilovač  texan  C17-20W.
V sáčku bili součástky a plošný spoj.

http://s19.postimg.cc/3ttbmr1m7/5319_c17_plspoj.jpg

sucastky:
2x- 15Vzener,.
1x- KD617, KD607, KFY46, KFY18, KC508, MAA748.
2x- 5G, 50M, 33p,
1x- 10p, 100M, 47p, 100n.
2x- 680ohm, 22ohm, 150ohm, 220ohm, 4k7,
1x- 22k, 82k, 2k2, 100ohm, 10ohm, 100k.
1x- trimer 1k.

zádny schema a osazovací plán vtom nebil.
Nemá někdo k tomu originál dokumentace od tesla?

Re: Texan koncák od Tesla

laci,texan má s Teslou společné asi jen to že jsou v té stavebnici použity součástky Tesla.
Stavební návod vyšel v AR 12/76 a pokračování v AR 1/77.

Jinak je to moc "dobrý" zesilovač.:)

Re: Texan koncák od Tesla

Nene, je to fakt stavebnice kterou opravdu prodávala TESLA snad ve spolupráci se Svazarmem nebo kým... možná to vyhrabu...

Web

Re: Texan koncák od Tesla

Aha,no asi to bude tím že je to starší jak já.:) Tak beru z5.

Re: Texan koncák od Tesla

V prvý řadě by sis měl dohledat pravidla pravopisu, tam to máš ještě větší půcle...

(upravil laci 19. 5. 2010 6:59)

Re: Texan koncák od Tesla

citace:
.........V prvý řadě by sis měl dohledat pravidla pravopisu, tam to máš ještě větší půcle......
.......text vyzerá, ako preklad Google prekladača....

Bol bych velmi zvědavy, jako by vám  podařilo něco napsat do cizojazyčnýho fóra. Zajímavý, ze jinde zato nereklamovali.

Re: Texan koncák od Tesla

Laci, píš po slovensky, my si tu rozumieme... A čo sa týka tvojej gramatiky, tak to nie je po slovensky ani po česky big_smile Ale mám skôr pocit, že by ti to išlo lepšie na nejakom zadunajskom fóre... mad

Web

Re: Texan koncák od Tesla

Milej chlapče, to není o cizojaz I čnosti, natolik jsou si podobný, že to trkne i nás, sorry... smile

Re: Texan koncák od Tesla

S tým divným jazykom u mňa nepochodíš.
A odkiaľ presne si?

Web

Re: Texan koncák od Tesla

V "místo" má uvedeno Hungary, tak to nemusí být ani Čech ani Slovák...

Web

Re: Texan koncák od Tesla

Opa, to vidím, lenže Hungary je široký pojem... Preto sa pýtam, odkiaľ presne. IP mlčí.

Web

Re: Texan koncák od Tesla

A není to jedno odkud je? Prostě je z Maďarska a potřebuje návod ke stavebnici. Píše pomocí slovníku, překladače, nebo bůhví čeho a vy ho dnes jebete za pravopis. Chlapi nezlobte se na mě, ale to už je vážně přehnaný...

Re: Texan koncák od Tesla

Pokial by si žil na juhu Slovenska tak by ti to jedno nebolo smile
A nie je 100% isté (možno ani 50%), že je z Maďarska. Ak áno, OK.
Prekladač aj slovník pozná i/y big_smile

Ale je to moc OT, takže to potom pomažem...

Web

(upravil babakus 17. 5. 2010 9:18)

Re: Texan koncák od Tesla

Já si to myslel. Slováci vs maďaři lol Kdy tenhle boj ustane...
Smažte to OT a pokud budete vědět, poraďte. Vždyť jsme lidi a každý z nás potřebuje čas od času s něčím píchnout wink

Re: Texan koncák od Tesla

Skutečně se jedná o sypanou stavebnici, kterou prodávala Tesla Eltos pod tímto označením /C17/, např. pod označením C18 byla stavebnice výkonového zesilovače Sinclair a mnoho dalších. Já sám jsem ve svém mládí asi čtyři tyto stavebnice sestavil, samozřejmě fungovaly, ale nelíbilo se mi "práskání" při zapnutí i vypnutí zesilovače, které způsobuje pochopitelně IO MAA748. Modul je nutné vydatně chladit i při výkonech okolo 20-30W, protože chybí tepelná vazba mezi výkonovými tranzistory a tranzistorem, určujícím klidový proud. Pokud se tato vazba zavede, je možné použít i menší chladič a využívat modul do výkonu i 60W.
Návod ke stavebnici mám, je v něm sice trochu čmáráno, ale osazovák a schéma tam jsou a to je podstatné.

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Texan koncák od Tesla

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£