Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Zdravím, jsem v tomto oboru úplný začátečník, ale podařilo se mi koupit celkem levně zesilovač Tesla AZS 218 a k tomu nějaké bedny(RFT B 9271). Po projetí fóra a internetu jsem se dozvěděl, že je celkem záhodno vyměnit staré, elektrolytové kondenzátory - 500uF/35V za nové. Jediné ekvivalentní jsem našel tyto: http://pselectronic.cz/k1008-646-ce470m … x16mm.html , avšak nejsou axiální, což mi dost ztíží instalaci, nevíte někdo o něčem lepším?

A dál bych se taky chtěl zeptat, co všechno by bylo ještě záhodno vyměnit, či nějak "zrestaurovat", aby zesík šlapal líp, něco sem se dočet, ale bylo to hrozně zašifrovaný smile.

Za případný rady, odpovědi budu moc rád.

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Modré TF... 470u/40V jsou kvalitní..

Web

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

A velmi pravděpodobně je má www.denkl.cz

Jinak přímo v térto sekci se to už omílalo mockrát... tak zkus vyhledávání, snad vyplivne něco smysluplného.

Web

(upravil Kreuz 10. 5. 2010 20:39)

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Jasný, dík. A ještě jeden takovej dotaz - po zapnutí zesíku mi svítí kontrolka pravýho kanálu - Limit, copak to znamená? Že jede pravej kanál naplno? Či co?

Edit: Tak problém už je vyřešenej - odešel mi pravej tranďák, tákže vyměnit a bude to jako nový smile.

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Pokud tam jsou teslácké radiální elyty v plastovém "oválném" pouzdru, takové ty zelené nebo šedé, popř. oranžové potvory, vyhaž je všechny a nahraď novými radiálními kondy (nějaký Panasonic, Nichicon, Nippon... i blbý Jamicon bude v tomto případě lepší).

A pokud tam jsou svitkáče řady TC180 hnědavé barvy, právem zvané hovňáky, taky pryč s nimi - nahradit MKT nebo jakýmikoli foliáky...

Zbytek pravděpodobně přežije i toto divné století.

Web

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Hovňáky sú tam iba dva, 100nF tuším. Dakde pri usmerňovači...  Ten zos si zaslúži poriadnu generálku a potom nás prežije wink

Web

Re: Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Tak díky za podnětný rady, nějak se s tim už poperu smile

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Repase kondenzátorů v Tesla AZS 218

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£