Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jaký výkon zesilovače při různém zapojení repro?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Jaký výkon zesilovače při různém zapojení repro?

Dobrý den,
v elektronice a potažmo i elektroakustice se pro své pobavení vrtám již nějakou dobu, ale zatím jsem ještě tuto věc neřešil.

Můj názorný příklad: Mám dva 12" basové měniče, každý má jmenovitý RMS příkon 120W při impedanci 8 ohmů. Chápu doufám dobře, že když chci jeden z nich vybudit na jmenovité zatížení, tak potřebuji zesilovač, který dodá do 4 ohmů s minimálním zkreslením výkon 240W nebo takový, který do 8 ohmů dodá 120W. Mám v plánu navrhnout jednoduchý subwoofer k PC s těmito dvěma měniči.

Při paralelním spojení těchto dvou reproduktorů získám výslednou impedanci 4 ohmy a tudíž mi pro jejich jmenovitý příkon 120W stačí následně 120W zesilovač? Nebo potřebuji zesilovač s dvojnásobným výkonem do 4 ohmů? Výsledná impedance při paralelním spojení je poloviční impedancí jednoho měniče, ale jak je to s příkonem? Potřebují reproduktory dodat 120 nebo 240W? (Jeden repro 120W/8ohm -> paralelní spojení = 240W/4 ohmy nebo 120W/4 ohmy?)

Za odpověď díky.

Re: Jaký výkon zesilovače při různém zapojení repro?

je to jednoduché pokiaľ máš dve 8 ohmové reproduktorý tak po paralernom zpaojení získaš polovičný odpor a dvojnásobnú zaťažiteľnosť v bedni to robí ako keby dvojité Vas ... o 3dB stúpne citlivosť... a tak daľej
takže hej impedancia bude 4Ohmy a zaťažitelnosť 240W

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jaký výkon zesilovače při různém zapojení repro?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£