Re: Výroba předních panelů

QP: Zdá se mi to, nebo se velikost písma neodpovídá v programu měřítku? Pokud si panel zobrazím v měřítku 1:1 nevychází mi totiž pak zadaná velikost písma - měřeno pravítkem. smile Nedokážu si nějak odhadnout správnou velikost vůči velikosti panelu - prostě aby to nebylo hnusný /moc malý, velký, nečitelný.../.

Re: Výroba předních panelů

Velkost pisma by mala sediet (ak sa ti to zobrazuje spravne vo fonte Simplex). Musis ale merat velke pismena. Najlepsie to zistis tak, ze si tam nakreslis napr. nejaku obdlznikovu kapsu vysoku 5mm a k nej si das 5mm pismo a mozes porovnat - malo by ti to sediet.

Web

Re: Výroba předních panelů

Tak mám to písmo právě o 1mm větší, oproti 5mm kapse. Kde můžu dělat chybu?

Re: Výroba předních panelů

QuickPanel Admin: Mám jeden velký kus 10mm hliníkového plechu. Dá sa to riešiť aj tak, že vám ho pošlem, vy ho narežete a urobíte z neho predný aj zadný panel? Je vlastne možnosť kvalitného porezu vlastného materialu?

(upravil QuickPanel Admin 10. 5. 2010 10:06)

Re: Výroba předních panelů

@NNNTomas: posli nam ten panel do mailu a pozrieme sa na to a tiez posli screenshot obrazovky ak to vies.

@marecek1984: teoreticky je mozne poslat nam material az do rozmeru 1000 x 700 mm a my ho rozfrezujeme. Ale material nesmie byt krivy. To znamena, ked ho polozim na vakuovy stol, musi mi ho prisat. V opacnom pripade s nim neurobime nic. Najlepsie bude ak do mailu napisete presny rozmer polotovaru, na ake kusy ho chcete rozdelit a odmeriate priehyb materialu v strede (ak je prehnuty do luku). To uz ale riesme emailom.

Web

Re: Výroba předních panelů

prehnutý by nemal byť, nevidím žiadny prehyb. Ale má menšie škrabančeky, oderky asi vplyvom skladovania. Má rozmer odhadom 800x200x10. Škrabančeky teda vadia tomu vákuovemu stolu, alebo to preleštím?

(upravil QuickPanel Admin 10. 5. 2010 10:41)

Re: Výroba předních panelů

Skrabance nevadia kym su dovnutra a nie je vytlaceny material nad okolity povrch plechu tak, ze mu brani pohodlne si lahnut na vakuovy stol smile

Web

(upravil NNNTomas 28. 5. 2010 16:37)

Re: Výroba předních panelů

Mám dotaz na zdejší strojaře: Týká se to umístění trafa na zadní panel k subwoofru. Zadní Al panel o rozměrech 600/výška/x400mm, tl. 6mm. Na něm uprostřed přišroubovány masivní žebrované chladiče 300/výška/x400mm. Pod tyto chladiče jsem chtěl umístit na ten volný zbytek /tj. část nevyztužená chladičema cca 150x400mm/ Al plechu tafo přez M8 šroub, jenže trafo váží snad 14kg, průměr 170mm, výška 140mm. Styk traf s plechem je přes montážní talířek, který má průměr 110mm.

Nebude se ten plech prohýbat? smile



Troufne si někdo na odpověd? wink

Re: Výroba předních panelů

Dokoncil som navrh panelov uz to len zrealizovat ;-D

http://pictureup.cz/thumb/verejny/1932219322screenshot.png

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Výroba předních panelů

Ahoj ...jaký nastavit rádius panelu, aby byl shodný s předními panely krabic  modushopu 2U.

Děkuji za radu.

Re: Výroba předních panelů

Myslím že R2 nic neskazíš.

Re: Výroba předních panelů

No tak konecne je vonku nova verzia, ktora umoznuje zrazit hrany na paneli ale aj na otvoroch a zahlbeniach pod 45' uhlom. Takze stahujte a skusajte... www.quickpanel.sk

Web

Re: Výroba předních panelů

Paráda!

Re: Výroba předních panelů

45 stupňů je fajn, ale pro náš projekt potřebujeme menší stoupání sad. Bude ta možnost někdy?

Pokud zvolím úhel 45 stupňů pak je nastavování šířky frézování zkosení zbytečné, jelikož to je dáno pythagorem...

Nevím jestli je to tím, že jsem před chvílí vstal, ale nerozumím nastavení té hrany. Bylo by k tomu prosím nějaké info?

Web

Re: Výroba předních panelů

Pavle Pavle...:) Údaj o skosení hrany ve strojařškých výkresech znamená jak široká je skosená hrana vzhledem ke kolmici zkosení (nevím jak jinak to popsat). Prostě když mám např skosení 45° x 1mm je ten 1mm délka odvěsen trojúhelníku kdy přepona je těch 45° vůči odvěsnám.:) Snad jsem to popsal srozumitelně. Prostě si zadáš jak široká ta zkosená část bude.

Re: Výroba předních panelů

DJ_Rix napsal:

Pavle Pavle...:) Údaj o skosení hrany ve strojařškých výkresech znamená jak široká je skosená hrana vzhledem ke kolmici zkosení (nevím jak jinak to popsat). Prostě když mám např skosení 45° x 1mm je ten 1mm délka odvěsen trojúhelníku kdy přepona je těch 45° vůči odvěsnám.:) Snad jsem to popsal srozumitelně. Prostě si zadáš jak široká ta zkosená část bude.

lenze potom nebude zvierany 45stupnovy uhol, alebo sa mylim? No idem to skusit nastavit do panelu...

Re: Výroba předních panelů

Do teď jsem nerozlouskl jak to tam vložit. Dejte prosím přesný postup.

Web

(upravil DJ_Rix 27. 6. 2010 14:01)

Re: Výroba předních panelů

Viz obrázek:

http://s4.postimg.cc/yjwn4b7w9/622_kotovani.jpg

QuickPanelAdmin: BTW,ono to zkosení jde vložit jen u otvorů,ale pokud chci např. zahloubení na válcový šroub a na tom zahloubení bych chtěl nahoře zkosení hrany tak to nejde.:?!

Re: Výroba předních panelů

jestli jsou šrouby taky ve 45° tak si to nadefinuj jako obyč díru a udělej si to jak hluboký chceš.

Re: Výroba předních panelů

Presne ako to okomentoval DJ_Rix aj s peknym obrazkom : ak zadam skosenie 1mm, tak to bude 1mm siroke a 1mm hlboke 45' skosenie hrany. Ak zadam 3mm tak to bude 3mm siroke a 3mm hlboke.

Quart: kolko stupnove skosenie by si potreboval ? Nase moznosti su dane dostupnymi nastrojmi. Takze bolo by fajn navrhovat nejake "normalne" uhly (30, 45, 60). Je pravda, ze aj na 37' skosenie sa da nastroj nabrusit, ale to by sa nam ten nastroj musel na Vasich paneloch zaplatit... A co sa tyka sposobu ako to tam vlozit, tak je to v nastaveniach panela, resp. v nastaveniach kazdej diery ci zahlbenia (kapsy).

DJ_Rix: mas na mysli zahlbenie na obycajnu valcovu hlavu srobu (nie kuzelovu) - a na nej este zrazit hranu? V sucastnosti je to mozne vyriesit asi len tak, ze na to miesto vlozis kruhovu kapsu a v nej nadefinujes zrazenie hrany. Ak su to ale sroby s kuzelovou hlavou, tak na to tam je kuzelove zahlbenie na hlavu skrutky...

Web