Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » flac problém

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil dokken 11. 5. 2010 15:06)

Téma: flac problém

Zdar chlapi. Stala se mi nepříjemná věc. Po x letech používání playeru mi najednou nepřehrává flac soubory. Proto jsem si ho taky v r.2006 kupoval. Mp3 v poho, oggy taky (ty ale vůbec nepoužívám), ale přehrávač flacy prostě nevidí. V total commanderu vidět jsou. Resp. je vidět jen složka alba, ale po rozkliknutí prázdno a vypíše to "NO MUSIC FILE". Zkoušel jsem i vlastní flac ripnutý z EAC, tak stažený. Dělal jsem pokusy s ID3 tagama..nic. Flashnul jsem poslední firmware 1.29, ten jsem tam ostatně už měl pár let, páč je to poslední verze. Prolez jsem nastavení, prolez jsem Cowon forum, googloval, ale nikde ani náznak, že by měl někdo na celý zeměkouli podobnej problém.
Mám 2.5" portable HDD narvanej léta těžce nastřádanejma flacama. Vždy jsem si přecucnul z hadru do přehrávače pár alb a nikdy problém. Teď jsem měl takový období, že přehrávač ležel v šuplíku pár měsíců, vytáhnu ho, nakopčím flacy a nejde to
projedte si tohle:
http://www.jetaudio.com/forums/showthread.php?t=25269
podle tohoto postupu jsem prejmenoval priponu .flac na .fla a jde to, ale neni to reseni.

budu rád za každou radu

Re: flac problém

tak jsem myslel, že tu jsou jiní borci, nez na AVmanii ))

(upravil Zorg 11. 5. 2010 8:13)

Re: flac problém

Nesouvisí to třeba s dosovejma názvama souborů (koncovka třípísmenná)? Třebas je teď něco jinýho ve filesystemu a nevidí je. A nebo ti prostě ležel v šuplíku, naládovanej flacama co předtím v pohodě přehrál a teď najednou ty samý soubory v něm nepřehraje? Ale to by mi celkem hráblo, všechno přejmenovávat...

Re: flac problém

ahoj

No ani omylem to přejmenovávat nebudu (cca 380 alb), v podstatě jsem v koncích. Jedině nějakej skript, kterej by to dávkově přejmenoval na .fla jen při kopírování do přehrávače, mám 2GB a to je tak max.4 alba, to bych ještě spolknul.
Pak jedině servis.

Re: flac problém

Na hromadnou změnu koncovek existují programy : http://www.slunecnice.cz/sw/zmena-pripon/

Re: flac problém

To nemá význam, když to hrálo flacy dřív, tak to musí hrát i teď. Našel jsem recovery utilitu na komplet reflash firmwaru, čili teď je ve stavu jakoby vyjel z fabriky s novým posledním FW. ...to samý...flacy nevidí..jen .fla. Nebude ve flac souboru nějak nastavená asociace v ID3 tagu nebo tak něco??

Re: flac problém

Furt nechápu, jak se mohly ty soubory v přehrávači (nebo FW přehrávače), kterej je 2 roky v šuplíku a nikdo na něj nehrabal, potentit...to máš doma trpaslíky? big_smile Nebo si to myslel tak, že přehrávač ležel ladem a paks ho připojil na kompa, kde ležely ty soubory, co šly předtim přehrát? Tu první variantu bych si totiž bez trpaslíků představit nedokázal...

Re: flac problém

Po x měsících jsem si vzpoměl, že si něco poslechnu. To co tam bylo jsem smáznul a vybral si jiný alba ve flacu, nakopčil a přehrávač vidí jen složku s názvem alba, jednotlivý tracky jsou už pro něj neviditelný -no music file. Když je připojenej usb kabelem k pc (jako mass storage-flash disk) tak jak v commanderu, tak i průzkumníkovi jednotlivý tracky vidět jsou.
Jakmile to přejmenuju v TC z .flac na .fla, rázem už je player bezproblému vidí. To je to co mi hlava nebere. Minimálně jsem se dozvěděl, že i přípona .fla je taky korektní na flac soubory, to mě ale problém neřeší.

Re: flac problém

... a co používáš za antivir a firewall - podívej se, jestli nemáš blokované přípony flac ... wink

(upravil dokken 11. 5. 2010 20:32)

Re: flac problém

nepoužívám antivir...vypisuju odměnu..flašku slivovice))

Re: flac problém

... zkus do přehrávače nahrát flacy z jiného pc, nebo lépe - vložit flash kartu nahranou od někoho jiného ...

Re: flac problém

Na jinym kompu pohoda, u mě ne, takže se blížíme k cíli a ty máš nárok už na půl flašky. Celou až když vydumáš proč ten muj notas flacum při kopčení mění charakter a jak ho to odnaučit ))

(upravil paf 11. 5. 2010 21:52)

Re: flac problém

A neni to nahodou prave v tom ze antivir nepouzivas? Jestli tam nemas nejakou havet... Zkus to proverit.
Krome antiviru jeste treba Adaware, S&D, MalwareBytes atd. Nemaji ty tvoje soubory treba atribut ze jsou skryty?

Re: flac problém

Atributy jsou v poradku, porovnal jsem to se stolnim PC. Proklepnu to, jestli tam nemam nejakyho smejda a zitra hodim echo.

Re: flac problém

A to co jsem psal v #3? Já to hned hádal na nějakej problém v tvym PC. Jestli třeba neni pomatenej z NTFS nebo tak něco. Kdyby to bylo ono, slivovicu přenechávám jinejm lol

(upravil paf 13. 5. 2010 22:30)

Re: flac problém

jen doplnim, ze hromadne prejmenovani pripon zvladne levou zadni i Total Commander, ale dokken to chce asi vyresit jinak

Re: flac problém

vyřešeno
Kdyby měl někdo podobnej problém, tak pomohlo pomalý  naformátování na FAT32 smile)

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » flac problém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£