Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Autozesilovač ZX4500 oprava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Virtus 5. 5. 2010 17:48)

Téma: Autozesilovač ZX4500 oprava

Mám doma zesilovač ZX4500 4kánalový (na opravu), co se týče zesilovačů tak sou pro mně španělskou vesnicí, každopádně abych přešel k problému.
Zesilovač byl přetížen (aspoň podle kontrolky), teď už kontrolky hlásí, že je vše ok, ale jaksi nezesiluje. Signál zvuku sem naměřil až na první operační zesilovače TL074CN (http://www.pselectronic.cz/pdf/1117/1117042.pdf) celkově tam sou 4, ale z žádnýho už sem signál zvuku nenaměřil. Pak se zesilovač, ikdyž nepracuje, hodně hřeje na MOSFET 50N06 nevím zda je to normální, ale teplota na nich dosahuje až ke 100°C, je jich tam celkem 8. Při zapojení 12V (autobaterie) tek zesilovačem celkový proud 12A. Boužel nemám doma osciloskop tak měření signálu zvuku sem prováděl pomocí sluchátek 8ohmových, kde jeden konec byl připojen na minus druhý sem přikládal k jednotlivým kontaktům na desce. Předem díky za odpovědi.

Byl bych i rád kdyby někdo poradil jak takový zesilovač správně zdiagnostikovat, po případě nějaký servis v okolí České Budějovice - Jindříchův Hradec ve kterém by byli schopní zesilovač opravit, pokud se mi to nepovede smile .

Sem tu novím uživatelem a pokud sem si splet sekci s dotazem, tak se omlouvám.

EDIT: Ještě sem zapoměl napsat, že zesilovač byl přetížen v zapojení 1 a 2 kánálu (stereo) s výstupem na basovou tubu.

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

Suverenita, nebo spíš totální neznalost problému, je bezbřehá...máš vůbec ánung, jaký jsou v takhle silným zesíku napětí, ty osmiohmovej měřiči ? Pochybuju....až se ti ty sluchátka rozsvítějí na uších, pochopíš... mad

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

pošli to sem:  http://www.electronicservis.cz/      tam je odborník na zesilovače, co dělá servisy pro NAD a Magnat a podobně. Jsem rád, že si si přiznal, že na to nemáš, jelikož to je pro tebe španělská vesnice.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil Virtus 5. 5. 2010 22:33)

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

kazzatel - velice děkuji za užitečnou radu big_smile, každopádně bych tě rád opravil, to jaký tam je napětí sem v úvodním článku napsal - autobaterie 12V asi si měl namysli proud? A ten mimochodem taky vím kolik tam byl - 12A, zase sis to moch přečíst, tak až zase budeš chtít poučovat tak někde jidne, díky a už se neobtěžuj na tuhle stupidné odpověd reagovat. A ještě něco sluchátka sem přikládal jen na signál z rádia, nikoliv na napájecí obvody, ztoho soudím, že otom víš taky kuloví.

Millano - díky za radu, zítra tam zesilovač putuje

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

Virtus, keby si vedel, kto Kazzatel je, tak sa hambíš do konca života. Kuloví vieš o tom ty.
Aj tak to asi celé zmažem, kým si to niekto prečíta...

Web

(upravil PavelTl 6. 5. 2010 6:17)

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

No to ses vážně trefil, kuře poučuje pana kohouta,hihi.

Jen abys měl představu tak těch 12V v tom zesíku nikde není. Je tam zdroj co dělá docela slušný napětí (někde kolem +/- 50V). A pokud máš proražený konec a připojíš na výstup ta tvá sluchátka tak je po nich.
Těch 12A je hrozně moc, to znamená že je něco špatně.
Ten zesík neznám, ale každopádně všechny tranzistory by měly být studené. Nejspíš ti hřeje zdroj, proč asi?
No hledat signál v signálové cestě pomocí sluchátek je vyloženě nesmysl, mají moc nízkou impedanci.
Docela by mě zajímalo cos udělal že už není přetížen - odpojil jsi ochrany?

Každopádně celý tvůj dotaz dělá o tobě obrázek. 
Jen doplním že teď je ten zesík nejspíš ještě víc dojebán a tak i oprava bude dražší než před tvým zásahem.

Edit: Mám pro tebe diagnostiku - je to rozbitý a odnes to někomu kdo to dokáže opravit. Původně tam byly nejspíš jen proražené konce s opravou pár stokorun. Každopádně napřed musíš něco o problému vědět a mít patřičné vybavení, pak můžeš diagnostikovat závadu a následně jí opravit. Tys na to šle odzadu a výsledek už znáš.

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

Virtus: Gratuluju! S téměř stoprocentní jistotou jsi v zesilovači napáchal ještě víc škod, než bylo před tvým zásahem wink Zesilovač hezky slož do původního stavu. Hezky ho zabal do krabice. Vem jeden papír A4, na ten napiš kam jsi přesně hrabal těma sluchátkama, jak jsi to připojil ke zdroji atd atd. Pak napiš, nebo zavolej sem http://www.electronicservis.cz/ hezky popros o opravu zesilovače, domluv se co a jak. Připrav si pěknou sumu na opravu napáchaných škod a za chvíli máš doma opět funkční zesilovač wink

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

Toto fórum pročítám asi tak 6 až 7 měsíců. Nikdy jsem nenašel odvahu reagovat na některý s příspěvků, případně sám nějaký sepisovat. Věkem jsem asi (jak jsem se včera dozvěděl) jako Sinclair. O reprodukční techniku se zajímám od svích cca 14 let. První pokusy s tátovou B4, kazeťák Unitra, později zesilovač s IO mám ten dojem MA0403A (předchůdce MBA 810), dále TW  40 + stavebnice gramofonu, B113, gramofon NC 470, CD přehrávač MC nebo MD901 ( vyráběný z rozložených sad od pana Philipse) , kazeťák Technics RS B 48 R doposud funkční, aktivní repro a po revoluci DPA 110 od pana Dudka přes Fox audio opět aktiv 3 pásmo, nebo poloaktiv jak to tady nazýváte (kompletní dokumentaci zatavenou ve folii mám dodnes od DPA samozřejmě).
Potom přišla rodina, přestavba baráku a jiné radovánky, mnozí z Vás jistě tuší o čem hovořím, a můj koníček šel bokem. Nikdy jsem neměl na to něco samostatně zkonstruovat, dokážu navrhnout tišťák, sám si ho i vyrobit, mám i základní výbavu jako je ton. generátor, osciloskop, multimetr.Ale sám vím že moje znalosti v tomto oboru nejsou na takové úrovni abych je mohl na tomto fóru ventilovat a proto jenom čtu. Ale tento „příspěvek“mne už pořádně nadzvedl.
Virtus, ty ptáku víš vůbec na koho si si otevřel tu svoji nevymáchanou hubu ? Ten pán kterého tady peskuješ, v době kdy tě tvůj otec nosil v trenkách a věřil na čápa, zkonstruoval nejeden zesilovač a představ si i do auta . Tak si myslím že je jeden z mála kdo má o tom co psát.. Taky  by si si moch přečíst něco o polovodičích a o zesilovačích , ztoho soudím, že otom víš taky kuloví.
Na tvém místě si odpověď Kazzatele vytisknu, dám zarámovat, a dětem a vnukům povídám o tom jak tento pán věnoval svůj čas mému silně stupidnímu dotazu.Stačí zadat do vyhledavače heslo zesilovače DPA a doufám, že si sám nafackuješ.
Věř tomu, že v případě že se správně trefíš a je odpálená ta správná součástka, co se ti asi nejspíš úspěšně povedlo, tak ti ty sluchátka při tvém diagnostikování závady vypálí díru do makovice. Asi nevíš co dokáže obyčejný akumulátor – tuškovka zkratovaná klíčema v kapse, takové břišní tance si ještě neviděl. Až budeš příště někoho poučovat tak se laskavě aspoň podívej kolik má dotyčný příspěvků, a věř tomu  že ten kdo jich má stovky ne-li přes tisíc tak určitě ví o čem hovoří.
A ta paní v dálce co tiše pláče je tvá učitelka českého jazyka, a nepláče  bohužel jen za tebe.Nechápu o co je složitější psát jen trochu spisovně bez těch různých perel které hlavně asi mladší ročníky dávají do příspěvků. Chápu to u SMS ale tady?
Omlouvám se všem ale na tohle nešlo nereagovat. Já vím že zrovna Sinclair kolikrát reaguje svérázně, u něho mi to ani nevadí a patří to k němu. Ale už se mu nedivím, takovéto a podobné příspěvky by asi nadzvedly každého. I když Sinclaire dávej si pozor aby, jak mi bylo nedávno řečeno a  doporučeno jednou z mích tet, se z mladického rebela nestal protivný a uprskaný dědek. Nic ve zlém, mám stejné problémy, rychleji mluvím a reaguji  než přemýšlím.
Aby jsem se dostal k tomu proč to tady tak sáhodlouze píšu.Až se pánové jako je Sinclair, Dudek a mnozí jiní (je jich samozřejmě víc,nedokážu je všechny vyjmenovat) naserou a přestanou reagovat a přispívat na toto fórum, tak to můžeme zabalit, a nebo to bude konečně debata na urovni pyčo.

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

...taky tam máš dvě hrubky big_smile

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

ZX4500 je pěkná mrcha a najít v ní závadu by chvilku trvalo i zkušenějším z Vás.
Jako autorizovaný servisák Magnatu, Mac, MacAudia a dalších značek mám pochopitelně k dispozici kompletní servisní dokumentaci, která práci sice dost urychlí, ale napáchané škody je třeba opravit tak či tak.

Virtusi, najeď si na stránku http://electronicservis.cz a tam najdeš všechno o tom kdo jsem, co jsem, jak je potřeba zesilovač zabalit a v neposlední řadě i kam jej poslat. Jsou tam i telefonní čísla, takže je možné se se mnou spojit a domluvit na čemkoliv.

Web

(upravil Virtus 6. 5. 2010 16:11)

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

PavelTl napsal:

Docela by mě zajímalo cos udělal že už není přetížen - odpojil jsi ochrany?

Neudělal jsem vůbec nic, jen jsem ho zapnul - to, že byl přetížen, jsem se dozvěděl od původního majitele.

dolly j napsal:

...svích...ptáku víš vůbec na koho si si otevřel tu ....Asi nevíš co dokáže obyčejný....Omlouvám se všem ale na tohle nešlo nereagovat...Já vím že zrovna Sinclair kolikrát reaguje....to můžeme zabalit, a nebo to bude konečně debata na urovni..atd.----A ta paní v dálce co tiše pláče je tvá učitelka českého jazyka, a nepláče  bohužel jen za tebe.

Ano pláče i za tebe - celkový počet pravopisných a spisovných chyb v tvém příspěvku, pomineme-li slang, je roven 15

Tak z příspěvků, co jste sem napsali, jsem pochopil, že pan kazzatel o problematice zesilovačů ví hodně, to ovšem nic nemění na faktu, že jeho odpověď byla naprosto bezpředmětná vzhledem k mojí otázce, každopádně se mu za moji reakci tímto omlouvám a myslím, že nadále je tento topic zbytečný - odpověď, jak jí vidím já, jsem se dozvěděl: nemám na to a tak kontaktuju servis, který jste mi doporučili, za což děkuji.

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

A vo tom to je . Nešlo ani tak o pravopisné chyby, s těmi já každodenně zápasím. Já na rozdíl od tebe žádnou učitelku češtiny neměl, za mne může plakat jenom učitelka slovenského jazyka (v případě je-li naživu). Ja som sa učil písať a rozprávať po slovensky, vieš? A pomíjet slang snad ani není nutné, tvůj 2. příspěvek je na tom podstatně lépe.Ale účel to splnilo, tvůj písemný projev se podstatně zlepšil. A příště si snad
dáš pozor při posuzování znalostí kohokoli. Ke tvé cti slouží tvá omluva.

Re: Autozesilovač ZX4500 oprava

a zase takové žvásty smile
Někdo chce poradit a vyvine se z toho vlákno českého jazyka smile
já osobně vím hovno ( aspoň něco smile ) tak do toho nekecám! - virtusi jak vidím jsi tu nový tak dej na radu sinclaira( ví co dělá - taky jsem u něho měl zes a šlape jak víno smile )

Vím že tu mám tolik příspěvků ale většinou to jsou jenom otázky  - jestli jsem tu někomu 5x poradil tak to je moc smile
Toď zase na dlouhou dobu vše lol

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Autozesilovač ZX4500 oprava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£