Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Díky za názory a rady...
Chci ten spínaný zdroj prostě vyzkoušet a uvidí se... Třeba ty nové italské spínané zdroje, určené pro audio aplikace, vypadají hodně zajímavě:
http://www.audiopower.it/index.php?opti … ;Itemid=63
Pracují na 150 kHz, slibují velmi nízké rušení - podle autora ne proto, že by byly dobře odrušené, ale protože primárně produkují málo rušení. Jejich ceny nejsou nízké, ale ani horentní... Lineární zdroj s dobrým toroidním trafem a kvalitními kondy asi nebude o moc levnější.
Taky jejich zesilovače (class D) mají hodně zajímavé parametry...

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

TCx napsal:

... Na úplně kompletní stavbu něčeho složitého z diskrétních součástek si zatím netroufám, a upřímně na to asi nemám v této době trpělivost. Hlavně mě odrazuje mechanická stránka věci, které se ale stejně asi úplně nevyhnu....

Podľa mňa ja pre teba určená ponuka Aldaxu, alebo DPA. Možno niekto bude namietať že sú to zložité veci, ja ale tvrdím že sú dokonale odladené a tomu kto si dá záležať pri spájkovaní to bude chodiť na prvý šup.

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

No mně se věci od Aldaxu i DPA hodně líbí, a uvažuju o nich, ale jak už jsem napsal, odrazuje mě především mechanická složitost stavby kompletního zesu... Asi půjdu napřed do něčeho jednoduššího z modulů - jednak ať mám brzy co poslouchat smile a druhak ať mám ev. později složitější dílka s čím srovnávat... smile

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

/nezneužívat citaci, když není nutná, prosím/

Tak si zbastli moje dvě LaMy s LM3886, jednodušší to už snad ani být nemůže smile

Web

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

ad citace - OK, polepším se smile

Nad Tvými LaMami už jsem taky uvažoval, ale vzhledem k tomu, že chci poslouchat přes (na moje poměry) drahé bedny, tak bych raději něco s ochranami... Z řešení s IO se mi zdá pro mě relativně nejvhodnější PA03. Nebo jsou i jiné srovnatelně kvalitní alternativy?

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Nejsou.

Web

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Jeden PA03 je v Aldaxu k dispozici dokonce i složený a oživený, kdyby se Ti nechtělo se s tím babrat.

Web

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Ještě mám jeden dotaz - když budu mít modul zesilovače, který obsahuje usměrňovač a kondy, bude mít nějaké nevýhody (kromě malého úbytku napětí na diodách usměrňovače) když jej budu napájet už stejnosměrným (symetrickým) napětím? Nebo je z nějakého důvodu lepší usměrňovač přemostit?

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

sinclair napsal:

Jeden PA03 je v Aldaxu k dispozici dokonce i složený a oživený, kdyby se Ti nechtělo se s tím babrat.

Jejda, to zní dobře mým uším... smile Kolik by to koštovalo?

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Mám opět jeden drobný dotaz smile - jaké max. SS napětí je přijatelné na reprosvorkách zesilovače při připojení 8 ohm beden, aby to negativně neovlivňovalo zvuk a hlavně neohrožovalo reproduktory?

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Uvádí se +/-100 mV. A není nejmenší důvod, aby tam bylo víc.

Web

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Díky.
Tak přemýšlím, proč Sinclair tak dlouho neodpovídá ohledně PA03, který mi nabídl a na který mám zálusk... wink

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

ZAVOLEJ MU!

Nemá na práci jen tohle fórum...

Web

Re: Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Myslel jsem to porýpnutí ze srandy smile, ale dobře, zavolám...

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Stavba prvního zesilovače - asi z hotových modulů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£