Téma: chci být taky hifista

Dobrý den, mnohokrát mi tohle forum pomohlo jako čtenáři. Teď jsem si řekl že se i zaregistruju a zkusím být trochu aktivní. Cílem tohoto příspěvku je požádat vás o radu - kde vlastně začít?
Chtěl bych zvládnout navrhnout svůj zesilovač, ale zatím jediné co vím, tak je že U = I*R ...
Nějaká základní teorie funkce zesilovače je mi povědomá, ale na návrh to nestačí.
Poradíte mi nějakou "bibli pro začátečníky" ? Byl bych vám za jakékoliv odpovědi vděčný.
Také předem upozorňuji že jako žáka ZŠ by mě to nemělo stát moc peněz.
Díky, Jan Imrich Jr.

Web

Re: chci být taky hifista

Postupně, literatura základy elektroniky + bastlení....

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10391&p=2

Web

Re: chci být taky hifista

Díky, ale nebyly by nějaké učebnice v PDF? Tato doporučená literatura je sic hezká, ale nevím kde ji sebrat smile Antikvariat o kterém vím jsem už vymetl a přečetl si učebnici o měření... Taky jsem tam koupil spoustu Amaterských rádií ... tam jsem se taky lecos dočetl... Ale chtělo by to něco co je prostě v celku jedním stylem psaná učebnice od A do Z...

Web

Re: chci být taky hifista

sinclair tu pred casom daval toto, skus pozriet:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=150188#p150188

Re: chci být taky hifista

K tomu přidej ještě přirozenou inteligenci, velkou dávku dedukce a velmi dobrý cit, a půjde to smile

(upravil JanImrichJr 1. 5. 2010 8:18)

Re: chci být taky hifista

<OT>
Ahoooj crashPC, pozdravuj v IT, esly ještě existuje smile [h.imrich]
</OT>

Tak jsem nastudoval odporové děliče a už vím k čemu jsou ty dvě topení v TW smile
celaskon: Dík, ještě to bude čtení na hodně večerů.

Web

Re: chci být taky hifista

Chtěl bych na tomhle místě vyzdvihnout chování a na dnešní dobu unikátně slušnýaktivní vstup do fóra od zakladatele tohohle threadu.

Bravo. Jen víc takových lidí mezi mladými. Myslím, že sis právě odemkl cetu téměř k jakékoliv konkrétní radě od drtivé většiny uživatelů tohohle fóra. Že se nepletu, kluci? smile

Re: chci být taky hifista

Je potřeba také vyzdvihnout chování "stálého osazenstva",které dokáže mít laskavý přístup i k začátečníkům...

(upravil JanImrichJr 1. 5. 2010 19:40)

Re: chci být taky hifista

Michal, Anti: Já sem jdu proto abych se něco dozvěděl (někomu možná i s něčím poradil), ne abych prudil aa vyléval si zde své pubertální projevy smile Každopádně Vám děkuji za přivítání a za podporu smile

--

Zároveň bych se chtěl zeptat... mám 6 malých reproduktorků a chtěl bych si udělat "satelity" k mému 2x 30W boxu s 2x ARZ 6608... 4 z těch reproduktorků mají 4 ohmy a 3W, dva mají 8 ohmů a 3-5 W ... Když to chci zapojit tak je shůdné zapojení - dvojice 4ohmových sériově , to celé paralelně k tomu 8ohm ? Díky.

Web

Re: chci být taky hifista

ten popis repráků ti nestačí, ale i tak se obávám, že s tím moc nenakouzlíš. ARZ je tuším nějaký střeďák, o těch ostatních těžko hádat. Co takhle opsat typy?
Ale napadá mě - mrkni mezi reprobedny, teď se tam omílá šikovné malé dvojpásmo s repro Tesla - do začátku ti doporučím.

Re: chci být taky hifista

ARZ je hlubokotonovy reprak od TVM, tamto jsou bedynky vyndane z 5.1 bedynek kinyo [327401] a ty zbyvajici jsou nejake cinske noname mrchy

Web

Re: chci být taky hifista

ARZ660x nie je hlbokotónový, ale celopásmo, basy moc nezahrá

Web

(upravil JanImrichJr 1. 5. 2010 21:25)

Re: chci být taky hifista

No nevím kde je chyba... mam tu jeden 6608 od TVM, s tim vysokotonovym vrchlikem... to co mám v tom boxu je něco vykonove podobného, ale je to hlubokotonóvé... měl jsem za to, že je to ARZ6608...

Web

Re: chci být taky hifista

udělej si v tom jasno, nebo místo velikého hifisty budeš pořád jen kluk ušatý...

Re: chci být taky hifista

Tak jsem ten box rozebral a už mám jasno, je to ARN 6614... parádní reproduktorek smile
http://reproduktory.tvm-valmez.cz/hlubo … -p-24.html
Mám to v tom boxu 2x + k tomu 2x nějaký noname výškáč... plastový, ale výšky dotáhne..

Web