Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Dremel Multipro mám doma aj s hadicou, je to neuveritelne univerzálny a skvelý nástroj ktorý doporučujem na 100% , neviem si predstaviť to nemať a už nič iné by som nechcel , ani proxon. dáš do toho hocijaký nástroj a fičíš,či už je to brúsenie,rezanie,frézovanie...

Web

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

myslite ze tymto DREMEL 300 navrtan kvalitne a bez extremneho opotrebenia vrtakov aj hlinikove chladice? nie su otacky prilis vela? minimalne ta dremelka ide na 10k.. uz celkom vaham ju naozaj kupit, Dremel 300, hadica, stojan..

(upravil MethMan 8. 4. 2010 9:01)

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Zůstal nám tu aku šroubovák MAC 36 TSFLI (Hornbach?) s 3,6V aku. Má vyvedené nějaké pacičky dole na rukojeti na nějakou základnu. Navíc je nahoře na rukojeti nějaký kulatý konektor, který se tváří jako napájecí.
Jak se dá udělat, resp. levně koupit nabíječka Li-ion aku. Napadlo mě, že by se to mohlo dát udělat ze staré nabíječky na Nokii, ta má baterky 3,7V. Nemohlo by to mít nějaké "řízení" nabíjení, které bylo původně v základně?

Edit: Nesetkali jste se někdy s nástavcem, který by měl sklíčidlo a šestihran do akušroubováku?

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Jednoduchou nabíječku postavíš za pár kaček, viz: http://www.zajic.cz/nablion/nablion.htm
Dělal jsem jich pár pro synovce na modelařinu a je spokojenej.

OT: baterky, motůrky, serva, vysílačky,...  tahá všechno přímo z tajvanu za zlomek ceny a všechno drží.

(upravil drd 8. 4. 2010 18:20)

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Doporučil bych Vrtací šroubovák HILTI SF 121-A se kterým mám tu čets pracovat. Při práci v dílně a na domě jsem ještě nezaznamenal žádný problém. Jde ale už o poněkud dražší záležitost.

Web

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

drd: Ani se Ti nedivím , že nemáš žádný prpblém, když  HILTI je špička  v této technice . Mám ji v práci a je to nejlepší mašina , co jsem měl v prackách / a to mi jich prošlo rukama dost /  Ale zapoměl si udat cenu, což je hlavní problém .12 litrů je dost, když ji nepoužíváš denně, na doma se to nemůže vyplatit.

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Pokud se dobře dívám do ceníku, tak typ 121-A stojí necelých 8 tisíc, což si myslím není až taková extrémní částka oproti ostatním, kde cena nejde pod 10 tisíc.

Web

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

je silny ale tazky ako pes a spic hlavy zacne onedlho hrdzaviet..

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

drd: omlouvám se , ale já mám verzi 14.4V  , je to celý kufr s dvěma baterkama , mám ji už 4 roky a cenu co mám napsanou u nafasovaného nářadí  je 11560kč ,,,je to cena co byla před 4 rokama . Naše firma kompletně přešla no HILTI před 4 rokama ,ale nářadí máme jen pronajaté , každý měsíc se platí za pronájm. Jinak baterky vydržely tři a půl roku tvdé práce. Hned bych si ji koupil domů , ale ta cena  je moc. Na doma používám levnější , měl jsem Faust , Wagner a teď mám Einhell. Kupuji zásadně se 2 baterkama a rychlonabíječkou, kdo má čekat 5 hodin , než se mi dobije baterka smile

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

No a kdo nemá na HILTI a chce zaplatitelnou kvalitu, tak kupuje Makitu wink I když HILTI má ten aku program zvládnutý snad nejlépe.

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Makita je co sa tyka akuvrtacky lepsia ako HILTI, mame cely sortiment HILTI, je to kvalitne ale akuvrtacky maju sto kil a nemaju vychytavky, osvetlenie, chladenie baterky pri nadmernom vybiti....
Siel by som do Makity, su to japonci, je to lahucke a vykonne, aj brzdny system je lepsi..

(upravil CharlesBass 12. 4. 2010 23:25)

Re: akuskrutkovač/akuvrtačka

Za sebe můžu doporučit zde nezmíněnou značku Panasonic. Dělal jsem s tim rok v automobilce a vydrželo to mordy hodin makat, cca 4-5h, já byl na fleku, kde se za 4h utáhlo přes 2000 samořezných vrutů do plastu i kovu.  Nabito za hodinu a půl. Spolehlivý, za celou dobu nebyl jedinej problém, ani s vrtačkou, ani s bateriemi. Ty byly dvě. To už se rozpadávali ty ultra kalený bity, tak jednou za tejden přes 50.000 utažení. Jeden stál asi pět set..
Nejblíž tomu je tenhle model. Ten ve fabrice měl akorát sklíčidlo na šestihran, což nebyl zásadní problém, bylo k tomu spousty příslušenství, včetně klasického vřetena - skličídla. Ach ta cena big_smile
http://www.pk-naradi.cz/panasonic-akusr … -12v-2-0ah