Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 36 z 36]

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Sendy: a můžeš říci jak se co seřizuje, případně jestli je to někde popsaný?
Mám postarší SONY věžičku (r.v.1994 - ano něco takovýho ještě běhá, zatímco kdybych si koupil novou tak nevydrží, ale zas nebude stát 1400 DM), kde občas zazlobí CD. Někdy odmítne některá CD, ale druhý den už běží normálně. Třeby by pomohlo seřízení, jen nevím jak na to.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

U každého stroje to je v servismanuálu a je to zcela individuální. U některých je seřízení pomocí trimrů, u některých pomocí přípravku, nebo v servismenu, u některých opravdu nic (většina jednotek s KSS213). Bohužel pokud stroj potřebuje seřízení při servisním zásahu, skoro vždy je třeba příslušné sady testovacích disků. Obecně platí, čím složitější a dražší optika, a čím starší a dražší stroj, tím větší problém. U některých mechanik (zvláště pioneer) se seřizuje dokonce i mechanicky uložení suportu a kolmost systému při pojezdu. To se v současnosti zase objevuje u DVD mechanik.

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Můžu jen potvrdit co napsal Sendy.
A k těm závadám - hromada CD špatně načítá když dojde k uvolnění plastového unašeče disku. On sedne trochu blíž k laseru a pak to nedoostří.

(upravil Sendy 8. 4. 2010 11:47)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

U části věží může být problém někde úplně jinde, hlavně Sony karusely trpěly na nekvalitu karuselu a špatný dojezd disku. V prvé řadě je třeba tohle otestovat, následně dorazový spínač suportu a celý pohon suportu optiky.

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Tak pojezdem to nejspíš není, má to klasický šuplík na 1CD a ten jezdí normálně.
CD to normálně načte a spustí, jen občas přeskakuje nebo zvoní. Většinou když už předtím pár CDček přehrálo a kupodivu nezáleží jestli je lisovaný nebo pálený, klidně pak vezme jiný pálený. A druhý den to klidně hraje celý den a nic, normálně přehraje všechno.

Model je LBTněconěco...  poslední hranatý, pak již měly panely půlkupatý.
No co, testovací CD ani manuál nejspíš neseženu a tady v okolí mi to nikdo neudělá.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Co je v tom za optiku ?

BTW, takovou vadu někdy dělá smítko v optice, jednou jsem z takové věže z pod kolimátoru vyfouknul uschlého komára :-/

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Kdo si chcete udělat jednoduché testovací CD můžu doporučit následující: napálit si libovolnou muziku a následně záznamovou vrstvu přeškrtnout křížem tlustým černým lihovým fixem. Simulujete tím čtyři výpadky na otočku o délce téměř 3 mm. Právě chybu do 3 mm by měl procesor dokázat dopočítat. A normálně hrající přístroj takový disk zahraje úplně bez známek pochybení. Je dobré mít záznam v co nejvíce tracků, aby bylo možno vyzkloušet jak přístroj konkrétní tracky hledá. Jinak doporučím skvělý tesťák Burosch Electronic které kdysi prodával tuším Nedis za docela slušnou pálku...
A k dalším závadám - prach na optice či zrcátku v šachtě. Zažil jsem i svinčík zespoda na čočce. Za pokus stojí sundat kryt optiky, vybočit optický systém a očistit zrcátko. Přibroušená špejle, vatička, kapka izopropylu a trochu praxe...

(upravil PavelTl 8. 4. 2010 17:47)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Bohužel co je v tom za optiku netuším, já to za ty roky ještě neměl rozebraný. Je to LBT-D209.
Jen když jste mluvily o nastavování tak mě napadlo to zkouknout co je špatně.

No nějakej bordel tam klidně může být, za ty roky už má nárok.
Zkusím to někdy rozebrat, jen s tím čištěním nevím, každý říká něco jiného. Někdo říká že tam izopropyl nepatří kvůli antireflexní vrstvě, někdo tam cpe i líh,...  zas to nechci úplně zničit.
Zatím mě to nenutilo ničit, ukáže se to jednou za pár měsíců a pak je klid. en jeden den tam prostě vrazím jinou muziku.

Edit: Ale abych jenom nekecal tak jsem to otevřel. Je tam taky KSS-240A a uvnitř je slabá vrstvička jemňoučkýho prachu. Žádná vrstva, ale když se setře je to poznat. Tak jsem to zatím trochu vyfoukal sprejem se vzduchem.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

No tak čočka se samozřejmě musí očistit, jinak životnost optiky docela rychle klesá, když se chudák snaží propálit prach sad

Web

(upravil mechanik 8. 4. 2010 18:49)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

ja som pri starších optikách skúšal čistiť obe strany šošovky, dalej sa človek normálne asi nedostane.
Motor ktorý točí CD môžem ešte skúsiť vymeniť a ten posuv je dosť odfláknutý, ozubené kolieska sa celkom dosť hegajú vzhladom na to aký ten posuv musí byť presný ale to neni chyba starnitia to je chyba vyrobcu.
Ale Anti píše že mu tá optika na začiatku celkom išla za taký čas sa posuv asi nepokazil a motor tiež nie, príliš velké napatie pre laser to tiež asi nemohol spôsobiť ked to ani na začiatku dobre nečítalo...

bobobrod, ja som v denone DCD-735 a 715 tiež nemal problem ani z kopiami.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

2mechanik: ako je to teda s tými orig/copy šošovkami v ame/avelmak... z ame sa neunúvali odpísať, ako to vlastne majú na stránkach- v jednej kope je tam uvedená aj orig optika aj copy s jedným vyobrazením a cenou 300,-Kč... tu som sa dočítal že orig ide ca 100€...
v avelmaku je -už- separe orig za tych ca45€ a copy ca15€, pritom orig vyzera tak ako je vyobrazenie na strankach ame... je ta "orig" z avelmaku zhodna z ame? za polovicnu cenu???
Mam XA-30ES zatiaľ šlape OK, ale neviem ako dlho vydrži, tak pre istotu... v Sonaku by možno šlapala aj ta lacnejsia kopia ale radšej by som tam"original"... dik za info

(upravil mechanik 23. 4. 2010 12:44)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

myslím si že žiaden separe avelmak nemá... ame originál za 300Kč nemal, ich "originál" stál myslím že tých cca 2500Kč a má väčší čip ako tie od avelmaku ktoré nefungovali vôbec použitelne... obrázky k optikám nepasujú... ame má 2 "originály" v bielej a prírodnej krabičke, ja som kupoval ten v bielej

Už mám objednanú ESI juliu smile dúfam že natrhne zadok môjmu SONY ES aj tomu denonu 3000 smile potom už budem len potrebovať peniaze na krabicu od modushopu, pasivne chladený zdroj a iné veci...

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Vždycky jsem v AME bral originál od Onkya asi za 2.400,-Kč a všude bez problémů fungoval a doposud funguje. Technik z AME mě sám upozorňoval, že čínská náhrada za 300Kč nemusí všude fungovat a má velkou poruchovost.

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Konečne som múdrejší, objednám ten orig z AME... Dúfam, že keď to budem objednávať tak budem úspešnejší smile Vďaka ...

(upravil evry 3. 5. 2010 9:34)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Ahoj,

mám skromný dotaz ....když měřím LEDku testem na diody(měřákem) tak lehce svítí. Máte někdo zkušenosti s tímto měřením s LEDkou "LASEREM" z mechaniky-optiky. Měřil jsem asi vadnou(nenačíta, neostří a nesvítí) jedním směrem nepropustná a druhým vykazovala standartní hodnoty (už nevím přesně cca 1500), ale nesvítila. Otázka je jestli má táké svítit jako LEDKA???! Mě v CD nesvítí....aby se dalo určit jestli  je to skutečně  laser nebo něco na desce? Zdravý Leser jsem neměl odvahu měřit  -:)

Možná by Vás zajímalo jaké zkušenosti má Lampizátor -Fikuz: velmi zajimavé..: Kde vidí výměnu leseru jako poslední možnost. V praxi je to naopak...

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRA … ology.html

Nevím jestli by to někomu pomohlo, v orig. manuálu na od Sony ná KSS-240A katalogové číslo 8-848-144-11

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Ahoj kluci,
trochu to tu oživím.....
                                    nenačítá mi CD tím, že prokluzuje na tom talířku. Je to zase kss240 v Denon UDCM-F10
Jak to řešíte? Poradíte někdo něco šikovného?
napadlo mě to postříkat sprejem na nářadí proti vyklouznutí z ruky je to takový gumový povlak.....co?
Přelisovávat z jiného se mi to nechce asi bych mohl ohnout osičku..A rozebrat celý cd, je to changer.
Dík....Petr

Příspěvky [21 až 36 z 36]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£