Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

(upravil mechanik 4. 4. 2010 15:50)

Téma: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Neviete ked sa dá kúpiť originál SONY KSS-240A?
Mením optiku v DENONe DCD-3000 a kopie tam nefunguju poriadne, mám doma 3 kusy KSS-240A (kopie) 2 tam nedokázali poriadne načítať a posledný fongoval ale bolo to tak citlivé na otrasy že stačilo tuknut prstom do predneho panelu a cd preskočilo... originál takéto problemy nemal... 
napríklad avelmak predáva optiky označené ako ORIGINAL za 46eur a KOPIA za 14eur  http://www.avelmak.sk/index.php?pg=srch … z=KSS-240A  už to schválne asi preznačili, trochu poupravili lol po telefonáte že sú obe uplne zhodné kopie...
No a po zistení že v spoločnom servise SONY a PANASONIC (autorizovaný) tiež montujú kopie aby to bolo lacnejšie už strácam nadej že to niekde zoženiem,ani nevedeli či sa originál ešte vôbec robí kedže ho nepoužívajú, to isté servis DENON... boli ochotný optiku poslať ale neboli schopný zaručit že to bude originál.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Udělej to samé, jak já, se svojí 1015. Když mi odešla optika- čím jsou Denony proslavené, hodil jsem ho do smeťáku. Denon, nikdy více!

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Dívali jste se na ame.cz? To by měl být originál za 2500 ne?

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

lexx: no ja mám SONY ES smile vzhladom na to že mám prevodník už novšie alebo nové CDP nebudem chcieť aj ked majú  novšie operačné zosilovače ktoré budú znieť asi lepšie, digitálnu časť budú mať lepšiu asi tie staré no a to je ten problem! v tých starých optiky už dlho nepobežia, ludia sa toho zbavujú preto že to vedia, staré optiky od sony a to hlavne tie podarenejšie modely sa dnes už nerobia a zohnať ich niekde bude skôr náhoda, a ja nemám chuť kupovať zase tie nové odfláknuté modely... 
george: dakujem za typ, ešte to nejak overiť...

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Kupoval jsem kdysi originály KSS-151A přes eBay - došlo v přímo od Sony zapečetěné krabičce, ale cena tomu odpovídá..., bohužel.

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Uvažoval som o tom ale ta moja 228ESD za to vzhladom na stav nestojí... dostať sa tak k 338ESD v dobrom stave (neodrvený kryt) alebo niečo iné tak tú optiku kúpim

(upravil mechanik 23. 11. 2009 16:16)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

nechcú ju zaslať na SR sad

(upravil mechanik 4. 4. 2010 18:46)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Dnes som menil v DENONe DCD-3000 optiku za originál kupený na stranke ame.cz, je to vážne originál podla velkosti čípu...
Ta "stará" optika v DCD-3000 už nič majtelovi nechcela čítať, k tomu sa pridal ešte aj šuflík ktorý sa pri vysuvaní sam dosť často zasunul...

1. vymena "senzoru": nebolo potrebné meniť celú mechaniku! ale problem bol v senzore (senzor najdete po odmontovaní predneho panelu v prednej časti mechaniky na spodnej strane)  bude asi všade rovnaký ja som ho vymenil za senzor z DCD-715 ktorý bol uplne rovnaký ako ten v DCD-3000 cool nebolo ani nutné ho preletovať stačilo vyletovať prípojku na motor  (tá druhá je vyberatelná) a vymeniť rovno celý plošáčik ktorý tam krasne pasoval a bol uplne zhodný smile (určite to nebude jediná zhoda... cool )
Problem je asi v tom že senzory oxidujú, prívody sú uplne čierne! asi to vo fabrike zabudli pozlatiť narozdiel od konektorov na zadnom panely cool

2.) vymena optiky: k optike je blbý prístup je nutné dať dole celý predný panel a hlavne hrubý kovový kryt ktorý zakrýva ten plastový hnus a tým je celý mechanika...
nakoniec som sa dostal rovno k optike znovu som bol prekvapený ako je možné že to vôbec funguje ked sú tie plastové ozubené kolieska uplne labilné a ani nejak dobre k sebe nezapadajú...
Po vymene optiky a vložení CD som zistil že denon stále neberie CD napalované rýchlostou 48x, dlho mu trvá načítavanie, zobrazuje plný počet skladieb (pri tejto rýchlosti)... v denone DCD-735 som mal rovnaký problem... ostatné CD napalované nižšou rýchlostou to oproti starej optike už ale bez problemov prečíta a načíta rýchlo čo je ale stále dosť dlho oproti môjmu SONY X33ES. Ako posledné nasledoval test na otrasy, pri počúvaní basovejších nahravok to už nepreskakuje ako pri kópiách ale pri silnejšom poklepkaní rukou po CDP to stále neni žiadna sláva... táto optika je už tretia! v tomto CDP.

Záver nech si urobí každý sám smile ja som rád že už žiaden CDP od značky denon nevlastním

(upravil Sendy 4. 4. 2010 16:21)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Nechci ti do toho kecat, ale skutečně originální KSS240 jsem nikde neviděl prodávat víc jak 6 let sad.

Web

(upravil mechanik 4. 4. 2010 16:35)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Ale ved má velký čip! narozdiel od lacnej kopie, v čom je originál potom iný? neni niekde fotka originálu?
no denony sú sračky tak či tak...

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Čím větší chip, tím víc Adidas :-/.  Posledních cca 10 let už je to OEM výroba, nebo rovnou fake.

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

v dnešnej dobe KSS-240A robí pre SONY značka ONKYO a ja som si istý že ked túto optiku dám do SONY tak bude bezproblemovo fungovať a nebude sa musieť behom cca 10 rokov 3x meniť ako v DENONe

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Tak si sežeň někde originál kus v krabici Onkyo z roku cca 1997, za cca 120-150 euro, a dej ji do toho Denona. Pak uvidíš rozdíl.

Web

(upravil mechanik 4. 4. 2010 20:03)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

tá od ame stála asi 100E, sranda je že v DCD-715 idú aj tie uplne najlacnejšie optiky...

(upravil evry 4. 4. 2010 21:01)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Ahoj borcí, jestli chcete obr.....tak toto mám v CDečku od Sony CDP597.

http://evry.rajce.idnes.cz/Hi-Fi_-_SONY … optika.jpg
http://evry.rajce.idnes.cz/Hi-Fi_-_SONY … aspode.jpg
http://evry.rajce.idnes.cz/Hi-Fi_-_SONY … podek..jpg

Předpokládám, že je to orig. ....hraje.....,ale nevím kupoval jsem to starší.

Mám ještě CDP297 kde optika  nefachčí. Tak to musím taky vyřešit.....napadlo mě..... mám CD-romku od Sony. Hlava optiky je stejná...až budu mít čas pokusím se to nějak zaměnit..... pak písnu (bude to asi za dlouho).

čágo Evry

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

KSS240A,prý orig. jsem bral od ame do svého ES před několika lety.Player není příliš využíván,většinou jedu na minidisk.Po instalaci měl občas problémy s načítáním,což jsem připisoval nerozhýbanému závěsu čočky.Po několika hodinách nebyl problém,nicméně po další době užívání šel pěkně do kopru.Před nedávnem jsem mu šáhl na trimry aby začal alespoň načítat,ale je to velmi slabé.Počítám,že celé ES vyhodím do popelnice a koupím něco co bude normálně načítat...

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Zatím to nemám ověřeno, ale čet jsem, že se optika musí po výměně nastavit, nějakou sondou změřit výkon laseru, srovnat kolmost paprsku vůči disku a kdovíco ještě nastavit, používá se na to speciální testovací CD, je potřeba osciloskop a já nevím co ještě.
Selským rozumem se mi to zdá logický speciálně u tohoto typu optiky, kde se mění pouze laser, hlavně ta kolmost možná bude potřeba doladit. Zkusil bych ještě před vyhozením do popelnice nějakej servis, mohli by mít vybavení a nastavit to.

(upravil mechanik 7. 4. 2010 20:58)

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

v popelnici? aký je to typ? dohodnime sa na nejakej simbolickej cene, škoda vyhodiť smile mna toto zhánanie optík nebaví, nové CDP v mechanickej kvalite ako SONY ES budú asi poriadne drahé! a nemám chuť pekné velké mašiny od SONY meniť za nejake bludy, uvažujem o tom že kúpim ESI juliu a bude pokoj, zároven bude dobrá aj na meranie, moje hranie v mixrcafte a FL Studiu... časom sa to dá vylepšiť krabicou od modu a pasívnym chladením


Paolo.n, ja som menil optiku celú, nie len laserdiodu

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

U některých playerů se seřizovat musí, a někdy kupa věcí, u některých nic, elektronika si to pořeší sama.

Web

Re: zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Když tak sleduji diskuzi - měnil jsem desítky laserů v hromadě různých přístrojů. Nikdy jsem se nepídil zda daný kus dělal ten správný šikmooký. A kdo myslíte že je vlastně vyrábí??? A má snad na to jiné ruky???
Pokud přehrávač i po výměně laseru přístroj dále zlobí, může být chyba i jinde. Některé modely se musí dostavit. Našel jsem i řadu závad, kdy i nový laser špatně načítal a chyba byla v MOTORU DISKU, MOTORU POSUVU, ŠRÁKU LASERU - prostě někde úplně jinde. A o tom tu nepalo ani slovo...
A ať vás pobavím - zprovoznil jsem hromadu nečtoucích laserů tím, že jsem z nich prostě jen vypral prach vodou v ultrazvukové pračce. Po usušení opět chodily. A to se prý nesmí!!!

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » zhánanie original optiky KSS-240A a vymena optiky v denone DCD-3000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£