Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 5W high-end zesilovac

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

Re: 5W high-end zesilovac

A Aldax a ten Macurův zes na stejných bednách?

Re: 5W high-end zesilovac

NEEEE, Aldax jsem neslyšel, ale na jedněch bednách to porazilo i třebas DPA380, jestli se nemejlim. Ale Aldax je jednoduchej bipolár konstruovanej tak, aby ho dokázal složit každej pitomec. Macurovina je Fetová hračka s nízkym zkreslenim, ale jak řikám: bastl bez ochran... Nápad fajnovej, škoda, že bych si to nezvlád upravit a postavit z toho zesák...

Re: 5W high-end zesilovac

Frank: No, ja bych byl opatrnej wink Nemam Aldax jako bohy, chran panbuh, ale IMHO v jednoduchosti je sila wink. Tim nerikam, ze bych nechtel slyset ten Macuruv mosfet. Ono ty mosfety hrajou proste jinak, nemuzu rict ze lip ci hur, proste jinak. Ale v podani EZK je to takovy divny, neni to zkratka ono. Mechanicky je to dost narocny, je to dost slozity zapojeni a bez ochran... Ten Macuruv sice taky nema ochrany, ale jsou tam aspon jenom dva koncaky na chladici smile.
Mno, to bylo sakrys prudce odb(p)orny hodnoceni, Sinclair me asi zabije...

Re: 5W high-end zesilovac

Já mám radši zvuk bipolárů, ale poslední dobou váhám smile

Aldax je boma. Aldax a jenom Aldax mi pujde do aktivů smile Strčim si tam SPM250, ať nežeru smile

Re: 5W high-end zesilovac

To je dobře, že jsi se k něčemu rozhoupal. V čísle 5 a 6 Amaterského radia najdete dvoukanálový zesilovač pro aktivní reprobox od Alana Krause.

(upravil pistole 30. 6. 2007 20:14)

Re: 5W high-end zesilovac

Tý jo!
Takovou hromadu roztavenýho asfaltu najednou už jsem dlouho neviděl.
Porovnávat sice prototypovou ale jednu z obvodově nejvychytanějších konstrukcí zesilovače se sice poctivou ale konvenční konstrukcí (nic ve zlým Leošu). !! yikes
Jsem v životě neslyšel čistěji hrající zesilovač než je právě PMA-FET. A porovnávat to s nějakým příšerným bastlem z EZK mad !!!

jinak pro autora vlákna: pokud bys chtěl něco opravdu echt na výšky k páskum tak právě PMA FET nebo PMAB-1 je to nejlepší co existuje. Má to společnou nevýhodu neseženeš koncáky sad

(upravil luikas 30. 6. 2007 20:45)

Re: 5W high-end zesilovac

no tedka pres prazdniny do aktivu hodim na zkousku surroundy (5MP+27TFFC), na stredobasy SPV100P a vejsky jeste uvidime. asi ty stredobasy dole elektronicky popozenu, aby chodily alespon od 60-65Hz rovne, takze tim dam 27TFFC dost velkej naskok na to, aby je utahnul i nejakej muj slabsi parwatovej bastl. jestli mi nekdo date tip na skutecne kvalitni rekneme cca 10W vykonovej operak, co by se tam hodil, tak si nebudu komplikovat zivot a dam ho tam. jak hraje treba takova LM1875? je to 2030 v bledemodrym, nebo ma smysl o ni uvazovat? jinak verim, ze ten Macuruv mos-fet je spickovej, ale pro me az trochu skoda smile i kdyz takove 6" Audiotechnology s paskem od Ravenu honeny timhle by se libil asi kazdymu smile

Re: 5W high-end zesilovac

2pistole: kdybys nebyl zaslepený hustými keci o vychytanosti zesilovače od PMA tak by sis všiml že ten jeho zázrak je TEXAN akorát má na vstupu novější OZ a na výstupu MOSFET. lol

Re: 5W high-end zesilovac

Franku, franku...nějak jsi nám v té highendářské bandě zchytřel..

Web

Re: 5W high-end zesilovac

Vaclav:
kdybys o zesech něco alespoň trochu věděl. Taky bys tohle neříkal protože V zesilovačích není prakticky vůbec nic nového už asi 20 let. A všechny současné konstrukce jsou kombinací již známých obvodových řešení.
To ovšem není ta největší kravina co tady meleš o společných prvcích AB-1 a Texanu. Koneckonců princip texanu není nic špatného. Schválně kdepak asi bude ten největší rozdíl. Když jsi tak chytrej určitě to najdeš.. viď

Re: 5W high-end zesilovac

Ty mě nenasereš smile
Ano, Aldaxy jsou poctivě udělaná, odchytaná obvodová klasika, protože nic jiného mezi prostý lid ve stokusových sériích pustit nemůžeš. Koneckonců Pavel měl náš nejprodávanější zesilovač v ruce a myslím ho i měřil, takže se k tomu může fundovaně vyjádřit - jinak babský řeči neberu.
Macurovy vychytávky jsou určeny pro jednotlivce, kteří jsou schopni si s tím dodatečně pohrát, popřípadě individuálně nastavit apod. Howgh.

Web

Re: 5W high-end zesilovac

Leoši nejsme v rozporu. Tvůj přístup je správný a logický . Našels mezeru v potřebách zákazníků a naplnil jsi jí svými výrobky. Je to jedna z cest. Další cesta je ta kterou se vydal Pavel Dudek. A cesta PMA je zase úplně jiná a hlavně to není cesta pro bastlíře a zákazníky ale pro experimentátory.

Re: 5W high-end zesilovac

Naprosto přesně.

Web

(upravil luikas 1. 7. 2007 16:47)

Re: 5W high-end zesilovac

hele, nevite nekdo, cim by slo nahradit ZTX450?
je to v tyhle konstrukci-  http://www.diyamps.com/aleph/aleph.shtml

Re: 5W high-end zesilovac

na zaklade komunikace s p. Macurou vas chci upozornit ze PMAB-1 uz je pase...taky sem jej chtel na vysky

Re: 5W high-end zesilovac

ZTX451kou smile

Web

Re: 5W high-end zesilovac

tu jsem objevil taky, ale ta dostupnost...

Re: 5W high-end zesilovac

Ja som pouzil MPSA 18 v ZEN V4

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 5W high-end zesilovac

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£