Re: Práca so súčiastkami

Ty laciné multimetry (už od 49,-) mají velmi mizerné měřící kabely, doporučuju ihned vyhodit.

Docela dobré pro začátečníka jsou http://www.tipa.eu/cz/kategorie/vse-pro … ultimetry/

Web

Re: Práca so súčiastkami

používám tyto laciné multimetry taky, mám jich několik, každý z jiného obchodu, ale podle vzhedu je stejně udělal nějaký jeden šikmooký. Několik z nich mělo dokonce i výrobní čísla. Všechna byla stejná...
Co se týká měření - v momentě kdy přehlédnete že máte slabou baterii - multimetr ukazuje nesmysly. Na libovolném rozsahu!
Jak už na začátku padla zmínka o pájecím hrotu. Vlastním několik laciných páječek - původ zkuste uhádnout- ...
Všechny jsem upgradoval následovně: původní pájecí hrot jsem nahradil hřebíkem potřebného průměru vhodně vybroušeného tvaru. Původní hrot je totiž sice měděný a poniklovaný, ale stačí malá oděrka a rozpustí se vám dříve či později v roztavené pájce. Kdysi jsme se to učili i ve škole ( pro ty co tam zrovna chyběli...)
Železo se v pájce nerozpouští. Stačí takový hrot jednou pro vždy pocínovat nakyselo a přežije vám páječku.
Nezapomeňte že železo hůře vede teplo, nový hrot vám bude muset méně vyčuhovat z tělesa pájky.

(upravil warezo 16. 3. 2010 17:47)

Re: Práca so súčiastkami

ja osobne pouzivam nejaku 10 rocnu trafo pajku a k tomu tento hrot
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=649& … icle=23072
je to trochu nechutne riesenie, ale mal som "treningovu" dosticku na smd suciastky a slo to krasne.
myslim ze na nejaku stavebnicu tu niekto prizvukoval ze trafopajkovacku nepouzivat v ziadnom pripade, ale dal som s nou dohromady dispre2, hs-dac, ad4 a prc . vsetko fungovalo po prvom zapojeni (prc vlastne nie, ale uz bolo neskoro a hrabalo mi), ziadne prepalenie miesta na maske, krasne spoje. chce to len trochu cviku. samozrejme s kvalitnou pajkovackou by to bolo radostnejsie.
samozrejme som pajkovacku zapinal a vypinal mimo dosky, teda nie pri dotyku. a z hrotom nebol problem, bol pocinovany hned od nova, pouzivam aj hubku...

Re: Práca so súčiastkami

Už som tiež vyskúšal pajkovať SMD s trafo pajkou a medeným hrotom.Obvod ešte zapojený nebol ale vyzerá to tak že je všetko ok.Hlavné je aby sa človeku netriasli ruky pri lepení tých makových zrn a aj dodržať zásady čo dal Warezo.