Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasiv versus aktiv-klady a zápory

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 131]

Téma: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Poprosil bych bych přítomné o vyjádření k oběma řešením vyhybek.Vlastním aktiv,ale poslední dobou nabývám pocitu že levnější,výhodnější a zvukově lepší je nejspíš pasiv.Uvažuju proto o přestavbu na pasiv.Jak to vidíte vy?

(upravil kai 13. 3. 2010 18:57)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Obecne je lepsi aktiv,ale je to dost narocny na penize a levne se aktiv dobre delat neda.  Proto je pasiv vyhodnejsi.    Hlavne si musis uvedomit co od toho chces a kolik do toho jsi ochoten investovat.  Ja delam prakticky, az na male vyjimky, jen aktiv. Vyhoda - deleni pasma na nizkourovnove strane, moznost presnejsiho a strmejsiho deleni,  ke kazdemu repraku muzu dobrat kon, zes dle hudebniho vkusu,  koncove zesilovace a zdroje v reprosoustavach,  mezi zesem a reprakem jen kousek kvalitniho kabelu, jednoduseji sladit a kmitoctove upravit repra v aktivni vyhybce.  Nevyhoda vysoke financni zateze, komplikovana a narocna stavba.  K pasivu se nebudu vyjadrovat.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Ano,kvůli těmto důvodům jsem šel do aktivu.Bohužel,je to finančně dost náročné a zatím nezvládám třeba aktivně kompenzace.Větší strmost taky občas není plus.A začínám mít pocit,že to je celkem zátěž pro signál.V případě špatné realizace může  člověk hodně zkazit.
Stojím právě před otázkou,zda udělat upgrade stávajícího aktivu nebo zkusit pasiv....

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Já osobně jsem zastáncem pasivu, snadněji se to potom prodává, snadněji se mění zesilovač, kterým se to krmí, snadněji se to užívá. Mnoho lidí si myslí, že si koupí elektronickou výhybku a k tomu zesilovače, nastaví propusi a má hotovo, jenže nemá...

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Na čo treba vojakovi kompenzace Kefalín?

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Jarousi v zasade mas pravdu, ale pokud chces kvalitu a delas to pro sebe, tak neznam zadny rozumny duvod,  proc nejit do aktivu. Pokud mas potrebne vedomosti, vybaveni,obe ruce a  jsi beloch, tak je to relativne snadne, jen lini a neschopni se vymlouvaji a jdou pohodlnejsi cestou.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Máš to odměřené a dobře nastavené?

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

odměřené můžeš mít,a může to být na prd,jak ti  zvukově repra nesednou.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

kai: Kvalitu lze dosáhnout i pasivem, jenom je to podstatně víc práce. Je to vždy o tom, co kdo chce, všechno má své pro a proti. Mám rád svobodu a nezávislost, tzn. nechci, aby mj. zesilovače byly pro mne za půl roku limitujícím faktorem, protože se mi například přestane líbit jejich zvuk a já budu muset rozborurat bednu, do který jsem je zabudoval..., jen příklad. A ještě jinak, je potřeba porovnávat opravdu dobrý pasiv vs. opravdu dobrý aktiv a pak zhodnotit, jaká cesta vede k efektivnějšímu výsledku, možná ten aktiv bude hrát o trochu líp, ale náklady budou 10ti násobné, je potřeba zvážit jestli to o trochu líp, za to opravdu stojí.

(upravil kai 19. 3. 2010 8:14)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Jarousi, jasne vse je to o penezich a i s pasivem jde udelat kvalitni bednu - v tom se zhodnem, ale v zesilovaci ne. Prave tim, ze kazdemu repru muzu dat jiny zesilovac,tak mam vetsi svobodu nez u pasivu, - treba kombinace mosfet+bipolar, ale plati to samozrejme za predpokladu, ze jsem stavitelem tech reprosoustav. V opacnem pripade, kdy jsi aktivni bedny koupim a nerozumim tomu, tak je vyhoda na pasivnim reseni - v tom mas naprostou  pravdu.

(upravil CharlesBass 19. 3. 2010 17:20)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Pohybuji se více v PA, tam se přikláním k aktivnímu řešení. Tam, pokud se řekne aktiv se drtivou většinou jedná o to, že je zesilovač v bedně. To jestli je to pak samotná bedna vícepásmová s pasivní výhybkou, či jednopásmová s nebo bez vlastní propusti.. už nehraje takovou roli...


Jen se zeptám, když se mluví o potřebě kompenzací. Mohla by se při aktivním dělení použít pasivní komenzace? Nějak si ji nedovedu představit aktivní ... možná tím že tomu vůbec nerozumím smile Abych to upřesnil, mám pocit, že v signálu se nemá moc co kompenzovat..

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Aj v aktívnej výhybke ide spraviť kompenzácia, pozri sa na CLC1.
Ja som si vybral strednú cestu, z pasívu chcem prejsť na poloaktív. Mám 3pásmové repro, dva stereo koncáky a aktívnu výhybku. Aktívne delenie bude medzi basom a zvyškom, kompenzácie pasívne.

(upravil bruggi 20. 3. 2010 17:27)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

2bubuxin: asi před měsícem jsem si nechal u pana Bunty předělat starší F3 na poloaktiv a je to správná cesta smile Rozdíl ve zvuku před a po úpravě mne překvapil. Nečekal jsem takovou změnu.
CLC1 si asi počká v šuplíku a vytáhnu ji až nebudu vědět co s penězma a budu se nudit big_smile

2Anti: já hlasuju pro poloaktiv smile

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

CLC1 by urcite bylo top reseni.
Otazka je, jestli to nekdy vubec bude dodelane. sad

(upravil bubuxin 21. 3. 2010 10:49)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Potom je tu ešte jedno riešenie, ktoré sa mi páči. Jens Rasmussen a jeho Delta Audio. Dá sa k nemu dopátrať cez webarchív.
http://web.archive.org/web/200803070951 … er+one.htm
Raz som sa pýtal či sa niekto nepridá. Chcel som si dať vyrobiť dosky, ale príprava je pre jedného dosť drahá. Keby nás bolo viac...
bruggi: v podobnej veci som BV kontaktoval, ale neozval sa a nakoniec som to vyriešil ináč.

(upravil bruggi 21. 3. 2010 11:33)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Basstl: CLC1 dodělaná bude určitě, o to se nebojím. Imho to chvíli trvá smile

bubuxin: ad úprava by BV - na druhou stranu je pravda, že jsem si to s ním domlouval minimálně rok(nevěděl jsem, co porádně chci smile ) a upravoval mi jeho firemní hračky - repro F3 a zesilovače A300 + PA300.
Aktivní řešení pro dvou pásma připravoval také VB. Možná by se dalo upravit i pro dělení basy / středy + výšky?!

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Keďže ja som iba "DIYer" (tie úvodzovkuy sú schválne) kúpil som si Behringer CX-3400. Riešení by bolo viac, dala by sa použiť aj výhbka od PMA čo mal vo svojich dvojpásmach. Ale Behringer bol hotový a za pár ojro.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Mám vlastní výtvor inspirovaný zčásti DPX,zčásti Krausovým aktivem se SSM2164.Standardní třípásmová LR-24dB/oct,ladění změnou odporů.Stvořil jsem to před několika lety.Teď byl po delší době zase čas na experimentování.Aktiv je fajn pro čarování s dělícími frekvencemi,jen když kouknu na tu dlouhou cestu signálu přes všechny ty šváby...Plus ke každé bedně trio zesů,to všechno vydá na malou elektrárnu.Chtěl bych polevit,alespoň na ten poloaktiv,o němž jsem hodně uvažoval.Trochu ten aparát zjednodušit.
Mimochodem,nestavěl někdo z vás toho Krause?Leží mi to tady,když pominu pár chybějících propojů se zemí,které jsem objevil jako chyby na desce,tak to po zapojení ku.evsky ale opravdu ku.revsky šumí.Tenkrát jsem to vzdal.Pokud by si chtěl někdo pohrát,leží to tu...

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

A existuje nějaký funkční kvalitní a ověřený řešení poloaktivu nebo si to všichni bastlí sami?

Web

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

BV F3B

Příspěvky [1 až 20 z 131]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£