Téma: Kolik pásem je optimálních ?

Kolikatipásmo je optimální ? Jde tvrdit že čím více pásem tím víc Adidas ?

Pro malou budku jsou asi optimální dvě už z prostorových důvodů ale pro sloupovku kolik ? 3-4-5 ?

Web

Re: Kolik pásem je optimálních ?

Já si troufnu tvrdit, že IDEÁLNÍ je jedno... big_smile

Re: Kolik pásem je optimálních ?

Takže čím míň tím líp ? Já si myslel že když se rozloží výkonová zátěž do co nejvíce pásem tak jednotlivé měniče budou méně zatěžováni a budou méně zkreslovat.

Taky jsem četl něco o tom že při širokopásmu je problém že nízké frekvence zkreslují ty vysoké na principu Dooplerova jevu.

Web

Re: Kolik pásem je optimálních ?

Čím víc tím líp podle toho cos napsal.

Čím míň tím líp s ohledem na fázové posuvy, směrovou charku a (sorry za neodborný termín) "celkový pocit ze zvuku".

Takže jako vždy nutno posuzovat případ od případu.

Web

Re: Kolik pásem je optimálních ?

=> kompromis.

Re: Kolik pásem je optimálních ?

rozumný kompromis je 3p a to i u opravdového Highendu . Ozvláště pokud vám jsou proti srsti různý hornový řešení. atd.

Re: Kolik pásem je optimálních ?

Hodně záleží na tom ,jak hlasitě chceš hrát a co od toho čekáš. Pro tichý poslech a malou vzdálenost od reproduktorů mohou vyhovovat i širokopásma. A nejen vyhovovat. Možná zjistíš ,že to je vlastně cos hledal a nemoh nikde najít.Blíží se to poslechu na sluchátka.
Při větší hlasitoti ,u které vyžaduješ i velmi malé zkreslení ,už potřebuješ pásem více.
Pro poslech mluveného slova se mi velmi osvědčila otevřená ozvučnice s vybraným širokáčem i pro větší hlasitost. Protože to neduní.
Prostě si rozmysli ,co vlastně chceš. Teprve pak se dá k tvým požadavkům vymyslet optimálnější  sestava. Vše má své + a -.

Web