Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba: Leach 4.5

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 72]

(upravil Bery 24. 2. 2010 2:21)

Re: Stavba: Leach 4.5

No, na úpravu jakéhokoliv schémata si netroufám, nemám na to znalosti ani vybavení smile

Jinak Super Leach je zde (kdyby to někoho zajímalo) smile
http://users.ece.gatech.edu/mleach/superamp/

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Bystrouš:

Ven jem to nikdy nedal snad jenom po střípkách. Ale kdykoliv to na dotaz pošlu na mail.

Re: Stavba: Leach 4.5

Dík za odkaz millano. Postahoval jsem.
Jawis: Díky, kdybych ho potřeboval ozvu se smile

(upravil Bery 24. 2. 2010 17:18)

Re: Stavba: Leach 4.5

A tady jsou fotografie mého zesilovače Leach 4.5 ať je vlákno kompletní.

http://s4.postimg.cc/phtsveoqh/3212_obraz0101.jpg http://s4.postimg.cc/mp56p4drt/3212_obraz0102.jpg

Zesilovač je zatím bez volume a vypínače, využívaný na doma kde je zapnutý 24 hodin denně nebo na PA.
Můj první tranzistorový zesilovač.
Tak a teď do mě  uui

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Ahoj
Máš to celkem pěkné,jen tam nevidím softstart,při téhle velikosti trafa myslím nutnost.Jen tak dál.

Re: Stavba: Leach 4.5

Tak koukáš Blbě smile

(upravil reeb 25. 2. 2010 12:16)

Re: Stavba: Leach 4.5

Šílená káblovačka deska-tranzistory..tato trasa by měla být co nejkratší. Možná kdybys trochu pošiboval se střevama dalo by se to učesat (trandy dát trochu blíž k sobě). I když to trafo je obrovské tak nevim..

Web

(upravil sinclair 25. 2. 2010 13:21)

Re: Stavba: Leach 4.5

Pánové, na desce zesilovače LowEnd 1000W od Alana Krause jsou dvě zásadní chyby, to za prvé.
Za druhé-sice ten zesilovač díky uspořádání má brutální výkon a je i poměrně blbuvzdornej, ale nijak nevyniká ss stabilitou a ostatně ani kmitočtovou stabilitou.
Pomáhal jsem oživovat dva a s oběma byly potíže, takže tudy cesta pro méně zkušené nejspíš nevede.
Doporučil bych spíš Jawisovu nebo Jožiho cestu, chlapi to mají vyzkoušený, odladěný, na deskách nejsou chyby a pokud dáte všechno jak má být, bez problémů to pojede.

A ještě jednou upozorňuju na nutnost kupovat drahý a výkonový materiál u spolehlivých prodejců. Nějaký Toshiby pánbuhví odkud se Vám mohou pěkně odměnit, taktéž elyty, budiče...u těchhle věcí, kde u výkon přesahuje běžné "bytové" velikosti je prostě naprosto nezbytně nutné pracovat s prvotřídním materiálem, protože v případě průrazu nějakého noname blbečka za desetikorunu můžete přijít o značně vyšší finanční částky. Napájecí transformátory jsou výkonné a tvrdé, v elektrolytech je naakumulována spousta energie a tak v případě nějaké nehody Ampérův oheň zničí vše, co mu stojí v cestě.
A určitě uznáte, že nikomu se nechce platit deset párů proražených výkoňáků jen proto, že použil na místě budiče nějakou noname 15032 z GMka...
Tak si dejte majzla, s chutí do práce a ať se vám ty kilowatty daří.

Edit pro fotky Beryho: světlemodrý drát do stejnosměrné malonapěťové instalace nepatří, je to barva tradičně vyhrazená pracovnímu nulovému vodiči sítě. Taky tam rád nevidím černou, přestože spousta konstruktérů /a i výrobců/ tahá stejnosměrnou GND černou barvou. Proto jsou u traf Aldax konce sekundáru zelené a střed vinutí /vlastně GND/ je žlutý. Chtěl jsem se vyhnout barvám, zaužívaným v síťových instalacích.

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

To reeb: Už jsem měl nakoupený materiál na Leach 4.5, naletováno a až pak jsem objevil jožiho web... délka kabelů je zhruba 10cm k nejvzdálenějšímu tranzistoru. Trandy jsem chtěl takhle od sebe kvůli lepšímu rozložení tepla (proto jsou také umístěny uprostřed chladiče).

To bubu1: Díky wink Sofstart tam je, je za ochranami přišroubovaný na zadním panelu smile

To sinclair: vím že barvy jsou takové které se používají u síťe, ale chtěl jsem si výrazně odlišit kabely k B, C a E a jiné slušnější jsem doma momentálně neměl a nechtělo se mi tahat přívody k tranzistorům vodičem na reproduktory smile

Web

(upravil Bery 2. 3. 2010 17:56)

Re: Stavba: Leach 4.5

Zdravím, neviděl někdo z vás v čr/slovensku některou firmu prodávat podobné chladicí profily jako používá firma tatr. amp?

http://avforum.no/forum/attachments/diy … -t-amp.jpg

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Fisher nemá?

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

skus fotku toho AL profilu poslat do firem jako gamaaluminium, alfun, alupa, ...

pokud to není nějaký standardizovaný profil, může existovat jako zákaznický.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Díky za tipy, omrknu wink

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

pozri sa na Jožiho strankach, ten pouzil takyto profil v zosilovaci JPA400TM
http://www.joziho-technika.estranky.sk/ … -jpa400tms

skus sa na neho nakontaktovat

(upravil Bery 2. 3. 2010 20:24)

Re: Stavba: Leach 4.5

O tom vím, ovšem ten profil co použil joži bude pro mé použití moc úzký, ideální by bylo 9cm "mezi" tranzistory.

Web

(upravil Bery 30. 3. 2010 21:59)

Re: Stavba: Leach 4.5

Měl bych otázku pro zdejší v oboru znalejší jedince smile týká se využití spínaného zdroje v zesilovači a jeho výroba v domácích podmínkách. Schéma by se dalo nějaké oprásknout od firmy QSC z nějakého zesilovače PLX.

Jde mi hlavně o váhu zesilovače a o využití této možnosti, myslím že by tuto možnost mohl využít i někdo jiný tak bych po určitém prodiskutování vypustil do světa například hotovou desku pro zdroj + její číslo u kohouta.

Edit: Jako použitelný zdroj pro konstrukci kterou chci použít bych viděl například zdroj zesilovače QSC PL218A zde: http://ulozto.cz/4422023/pl218a.pdf

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Já osobně jsem zastáncem spínaných zdrojů a za posledních 25let jsem jich už pár navrhnul a zrealizoval.... Od 0,5mW příkonu! (9VDC/700VDC) až 700W AC/DC a DC/DC. Doufám ale, že máš možnost změřit si rušení aspoň do sítě (0,15-30MHz) a měření rušení do "vzduchu" 30M-1G ani nepředpokládám. Ono u pár W se to ztratí v binci na síti, ale od desítek až stovek W už to při nedokonalém odrušení daném např. jen "špatným" tišťákem - to není zanedbatelné. Aby nebyli uživatelé překvapeni "návštěvou s anténou" a blokem na peníze...

Re: Stavba: Leach 4.5

Přesně ta věc s rušením mě zrovna nenapadla... Možnost změřit rušení do sítě nemám, zatím jsem vycházel z předpokladu že když to takhle funguje jiným bez problémů, tak by to mělo "chodit" na alespoň podobném plošňáku podobně... Ale nejspíše si to představuji jako Hurvínek válku smile

Napadá mne otázka, je natolik důležité řešit rušení do sítě při PA účelech, kdy se hraje převážně v noci?

Web

(upravil zuki 31. 3. 2010 7:03)

Re: Stavba: Leach 4.5

Vím o případu, kdy  si našli majitele 100W měniče v Praze Ďáblicích, který rušil v okruhu min 200m tenkrát ještě analog TV Nova...a TV (dnes digi, ale pořád ve stejném pásmu) hraje často i v noci...

pozn.. jen k tomu tišťáku: Poměrně málo zkušenému kolegovi v práci (v oblasti spínaných zdrojů a regulátorů), který byl s rušením spínaného regulátoru DC motoru 24V/15A asi 45dB nad normou, jsem pouhou úpravou topologie plošného spoje, dostal rušení pod normu. Tj. rozdíl 50dB jen topologií plošného zdroje....
Je totiž nutno zachovat (nebo vylepšit) topologii plošňáku, protože jeho vliv je značný (rozmístění konektorů = kabeláž, provedení zemí, umístění blok. kondenzátorů apod). Často i "profesionální výrobky" mají s odrušením
problémy....

(upravil A.J 3. 4. 2010 21:27)

Re: Stavba: Leach 4.5

Dobry den.

Dneska jsem zkousel dva moduly, ten prvni jsem rozjel bez problemu pri zapojeni a nastaveni potenciometri klidoveho proudu na 2K mel modul odber 20 mA a klidovy proud sel bez problemu nastavit.

Nyni ten druhy. Ten jsem zapojil stejne jako ten prvni ale odber mel jen 11 mA, pri nastavovani klidoveho proudu se nic nedelo, zkousel jsem krajni polohy viceotackoveho potenciometru a nic, kdyz jsem si zde procital ze muze byt problem s tema ctyrma diodama ,tak jsem to schvalne prekontroloval a mam je dane spravne. Nyni jsem hledal nejake nesrovnalosti oproti funkcnimu zesilovaci okolo soucastek co se tyce klidoveho proudu , ale zatim jsem nic nenasel.

Nevite kde by mohla byt chyba?

edit: trafo mam +- 43V a po usmerneni a filtraci je tam nejakych +- 62V
       další zjištění: při zapojení sálý klidový proud 12 mA a trimrem se nehne ani o píd a na vystupu na reproduktor
       mám - 1,8 V

Příspěvky [41 až 60 z 72]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba: Leach 4.5

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£