Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Univerzální napaječ 9-12V

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Univerzální napaječ 9-12V

Nemáte někdo po ruce http://www.gme.cz/cz/mw1203gs-2-1-p751-345.html nebo http://www.gme.cz/cz/mw0903gs-2-1-p751-344.html nebo něco podobného? Potřeboval bych změřit napětí naprázdno. Případně jestli víte, jaký je v tom kondík a zdali to není samodestrukční zařízení, které při provozu naprázdno probije kond.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Musí to být odolné při chodu naprázdno. Je v tom obvykle noname 1000uF v 0,5A verzi, a 470 nebo 1000uF v 300mA typech

Web

(upravil babakus 14. 2. 2010 0:07)

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Napětí na prázdno u těchto potvor bývá většinou vyšší o polovinu psaného. U 12V většinou kolem 18ti u 9V cca 14-15V po zatížení ihned padne. Teda u všech které jsem měřil, to zatím bylo prakticky vždy stejné. Nabíječky na mobily nevyjímaje.

Edit: tak teď jsem měřil podobný 12V zdroj a naprázdno 20,5V. Nabíječka na nokii (4,5V) dává 9,5 lol

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Mám pocit, že některé mnou zkoumané krámy to měly naprázdno dokonce krát dvě.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Příčemž 1A verze by měla mít nižší napětí na prázdno doufám.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Opampe máš pravdu. Zkusil jsem proměřit další dvě a opravdu to bylo skoro 2x tolik.

Re: Univerzální napaječ 9-12V

A ten 12V zdroj je pro jaký proud?

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Jo, je to tak. Bylo to klidně i více než 2x tolik než uváděných jmenovitých. V době krátce po revoluci, co to zde začali prodávat na tržnicích, jsem jej také hned koupil - pěkný design, přepínač napětí a polarity - do té doby u nás za 100,- Kčs nevídané. Ale to rozčarování potom doma - nevyhlazené napětí, přehřívající se trafo už naprázdno a to zmíněné vyšší napětí. Na krabičkách sice byl jakýsi graf závislosti napětí na odebíraném proudu... Počet zničených spotřebičů s minimálním odběrem nikdo nezjistí (kalkulačky, walkmany atd).

A k tomu GM - sám jsem byl svědkem, co pán přede mnou chtěl zdroj, ale měl podmínku - stabilizovaný. Prodavač mu doporučil a dva kousky prodal, říkal tuším okolo třech stovek. Bylo to už dříve, nepatuju si to přesně, ale je to důkaz, že stabilizované zdroje přes pult stále žijí.

Jinak s tím tvrzením o nabíječkách k mobilům bych byl přeci jenom opatrnější. Moje nabíječky k telefonům obsahovaly LM 317 + jeden tranzistor. Dnes nevím, mám už pulzní, ale zkusím proměřit.

Re: Univerzální napaječ 9-12V

400mA a 900mA. U obou velice podobné napětí naprázdno.

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Bacha na nabíječky, hlavně staré s "klasickým trafem". Řada z nich neobsahuje ani vyhlazovací elyt!!!

Staré adaptéry koupené těsně po sametu vyhoďte, jsou často i životu nebezpečné (sekundár namotán přímo na primáru, slabá izolace navzájem i vůči jádru). Zničení spotřebiče je prd proti úrazu, až se ten přehřátej trafák probije. Nestojí to za to.

Stabilizovaný zdroje od Hamy bývají tak nějak OK (taky nejde o zázrak ale aspoň mají atest).

Web

(upravil wwsly 19. 2. 2010 1:00)

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Trafa v těchto adaptérech použitá mají napětí AC naprázdno cca 1,4 větší než nominál. Tak si to spočítejte. To DC je pak právě skoro 2X tolik.

Stabilizované už gme neprodavá pokud sem dobře hledal. Pouze spínané jsou tak nějak stabilizované. Píšu tak nějak, protože u některých není ZV.

Checu, záleží k čemu to chceš... Pokud by to mělo být spolehlivé, tak bych to radši zbastlil.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Jmenovité hodnoty 6V/300mA, 16,1V naprázdno. Tak to tedy ne.
Chtěl jsem tím napájet mikrofony, ale musel bych dělat ještě předstabilizaci :x.
Holt si tam lidi dajou 9V baterku, která nějakej ten rok vydrží, nebo udělám nějakou krabici allinone, kde se bude brát šťáva z napájecího trafa zesu.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Neříkejte, že už se neprodávaj stabilizovaný?! Nebo tam ten stábl vtěsnat, na malej odběr by neměl být problém.

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Někde je určo maj, ale gme to není. Nevím jestli se ti ten zdroj podaří rozdělat, protože jsou ty krabičky lepené.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Aha, já mám doma někde stabilizovanej 12V/ asi 100mA, sešroubovanej. Jenže ty nebudou za osm pětek, ale třeba 12V/2A tak za dvě kila...

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Ty minwa jednonapěťové, s klasickým trafem, mají většinou šrouby a lepené nejsou. Abych předešel divení, jsou tam bezpečnostní šrouby smile

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

12V/100mA stabilizované(78L12) sa predvajú k anténam, na napájanie predzosilňovačov po zvode... Výrobca firma Tatarek alebo jak sa to píše. Sú perfektne rozoberateľné, na plošáčiku je aj miesto na tuning. Havne kondíkmi keramickými.

Web

Re: Univerzální napaječ 9-12V

Jj, toho Tatarka mám právě já, je v tom to přesně jak říkáš.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Univerzální napaječ 9-12V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£