Téma: Ako z CD na Flac do PC

Máte nejaký tip na spoľahlivý a jednoduchý program. MP3ky chcem po prechode na ASIO pomaly odpisovať a svoje obľúbené CD v nekomprimovanom formáte napchať na disk.
Dík

Re: Ako z CD na Flac do PC

No hodně lidí používá EAC, ale tou jednoduchostí bych si u něj nebyl zcela jist. Osobně používám dbPoweramp CD Ripper, ale to spíše pro to, že je součástí balíku který používám, než že by nějak převyšoval konkurenci. Dle mého názoru, je pro komprimaci do bezztrátových formátů téměř jedno, jaký ripper se používá.

Re: Ako z CD na Flac do PC

jet audio to umí
CDex taky

Web

Re: Ako z CD na Flac do PC

EAC při dobrém nastavení naripuje CD do FLACů stiskem jedinýho tlačítka. A na tom, čím grabovat CD, záleží.

Web

Re: Ako z CD na Flac do PC

Když je to do lossless? V čem může být rozdíl? Kdo chce cue tak to snad umí každý ripper, úroveň komprese asi taky a pokud se použije po naripování i verifikace, tak jak může být ve výsledku rozdíl?

Re: Ako z CD na Flac do PC

Chyby při načítání CD. Ne každý ripper se stará o to, zda načetl opravdu to, co na CD je.

Web

Re: Ako z CD na Flac do PC

To by mohlo platit u poškrábaného nebo jinak znehodnoceného nosiče, ale v případě bezvadného stavu mi tohle nedává smysl. Tím chceš Ondro říct, že si ten program "chybně" načtená data vymyslí, nebo třeba vynechá?  hmm

(upravil opamp 18. 2. 2010 7:29)

Re: Ako z CD na Flac do PC

Klui, chyby čtení nastávají díky ojebanosti mechanik dost často i u nepoškozených médií. Nastávají dokonce i u stolních CD plejerů navzdory opravným kódům.

To jsem nečekal, že se TADY bude muset obhajovat "secure mód" ripování v EAC...

Web

Re: Ako z CD na Flac do PC

Taky se přimlouvám za EAC, při instalaci si místo MP3 zvolíš používat Flac a je vyřešeno. Bohužel tlačítko na panelu se pak stejně jmenuje MP3.
A důvod: před nedávnem jsem sešrotoval DVD LG, která dokázala krásně zkazit i úplné nově zakoupené CD. Po převodu v CDex pak kopie krásně zvonila, zatímco z EAC šla normální hudba. Na novém ASUSu už ani CDex nezvoní, ale stejně zůstávám u kvality z EAC.