Téma: bi-wiring/bi-amping

Chcem sa opytat ako je to vlastne pri vyhybke, ak sa pouziva bi-wiringove zapojenie repro ? Basova cast vyhybky je osobitne to chapem a aj chapem ze vyskova cast je osobitne, ak su spolu prepojene tak je to ok, vacsinou v tychto reprosustavach je ta stredovyskova cast oddelena seriovo zapojenym kondenzatorom atd...

ale ak sa pouzivaju pre napajanie basovej casti a vyskovej casti osobitne zosilovace tak potom, to odfiltrovanie stredovyskovej casti je stale prostrednictvom toho seriovo zapojeneho kondenzatora, ale nevznika potom kapacitna zataz pre zosilovac ? Raz som to skusal ze som napojil satelit cez kondenzator+tlmivku(klasicky HP filter, bolo to pri 4 ohmovom repro a mal som tam 100uF a 6,4mH) a zosilovac mi pri trosku vyssom vybudeni, najma ak prehraval vysoke frekvencie, zapinal ochrany...(Technics trieda A), zase klasicky tranzistorak s tym nemal problem...

Neviem ci chapete podstatu toho co sa snazim vysvetlit ale snad som to dobre napisal big_smile

Re: bi-wiring/bi-amping

Pozri sem . Na obrázkoch je to najlepšie.

Re: bi-wiring/bi-amping

Pokud si dopřeješ ten luxus,pro každý reproduktor vlastní koncový zesilovač,tak se používá aktívní výhybka!

Re: bi-wiring/bi-amping

aktivna vyhybka pouzita zrejme nebude, mam receiver Onkyo TX-SR506 a tam je moznost zapnut bi-amping cize oba surround-back kanaly pouziva na napajanie basovej casti prednych repro ale pochybujem, ze to tam je aktivne delene, len sa to da zapnut v menu... ja sa o basovu cast nebojim to je ok, ale tej stredovyskovej ktora bude napojena na povodny vystup prednych repro ako orezat ten spodok inak ako kondenzatorom... pochybujem ze to tam samo urobi aktivny HP filter, sice mozne to je ale pochybujem...

2bubuxin, ten odkaz nejako nefunguje...

Inak pozeral som ako to ma urobene vo vyhybkach napr. visaton a oni to tam bezne maju tak ze stredovysky su cez kondenzator... potom pri odpojeni tych pasoviniek na napajacich terminaloch ak sa pouzije bi-amp tak stredovysky robia tym padom kapacitnu zataz nie ? alebo nie? ja neviem nevyznam sa v tom preto sa pytam...

(upravil Xhibit 20. 1. 2010 13:49)

Re: bi-wiring/bi-amping

Niceho se neboj,ja u meho drivejsiho recieveru jsem pouzival biamp a tomu kramu to co se tyce kvality dost pomohlo.(pioneer VSX-915). Kdyby slo o ciste kapacitni zatez tak je na vystup zesilovace zapojeny jen "kondenzator". Tak ze pro vyssi kmitocty zkrat. Takto je ale s nim v serii i repro,tak ze zadny zkrat se nekona.

http://www.hifipassion.com/stranky/biamping.php

Kdysi o tom psal BVAudio,ze "pasivni biamp" ,tj rozdelena vyhybka a kazda cast napajena jednim zesilovacem (zesilovace nemaji zadne frekvencni filtry,elektronicke vyhybky,nic) proto pasivni biamp by nemel byt rozdil ve zvuku vubec poznat.pokud se pouzivaji kvalitni konce.Pokud rozdil poznas znamena to ze ty koncove stupne stoji za prd smile a tim ze kazdy budi jen cast frekvencniho spektra jim "ulevi" a ve vysledku je zvuk lepsi.
Jak jsem psal vyse,u pionneru vsx-915 byl pri biampu opravdu velky skok co se tyce kvality reprodukce,pozdeji jsem zkousel biamp u VMOSu-60 a tam nebyl znat zadny rozdil.Coz by teda melo znacit ze jde o dobry konec ktery nema problem budit bednu v celem rozsahu.

Re: bi-wiring/bi-amping

A co když je problém v bedně?

(upravil marcin 20. 1. 2010 15:10)

Re: bi-wiring/bi-amping

Wili: z odkazu si zmaž posledné lomítko.
V odkaze je zapojenie výhybky kaskádovým spôsobom, čo je pre pasívnu výhybku dosť nezvyklé (trojpásmovú).

Re: bi-wiring/bi-amping

Srovnávat na stejnou úroveň pasívní a aktívní Bi-amping,to je tak zkurvená pičovina,tak obrovská kokotina...že už nemám slov.

(upravil Wili 21. 1. 2010 0:30)

Re: bi-wiring/bi-amping

jj bez tej lomky uz to ide, dik precitam si to... ono neviem ci ten bi-amping bude az takym prinosom co sa kvality tyka, uvidim ked to skusim, ale vykonovo by to mohlo byt a dost viac podporene...Ten Onkyo sype basy a pevne stredy a vysky krasne bez skreslenia, vykonu ma az prebytok, no ked dam ten bi-amp tak som zvedavy co to spravi mala by to byt riadna masaz, v mode direct(pure audio) len cisto stereo by mohol priniest pekne vysledky, ma to 480W zdroj sice len EI trafo a filtracia asi len 2x10 000 uF nejaky nichicon ci co ale daco to uz zahrat musi.

2Xhibit: no pozeram na ten link a tam maju predsa len vo vyhybke pred stredovyskovou castou do serie zapojeny RL clen a az potom ide HP filter... je to tam len kvoli obmedzeniu citlivosti na vyskovej vetve alebo ma to nieco spolocne s tym aby to nerobilo kapacitnu zataz ?

(upravil marcin 21. 1. 2010 22:47)

Re: bi-wiring/bi-amping

lexx: nikto nezrovnáva na rovnakú úroveň pasívny a aktívny bi-amp.

Wili: RL člen nie je vzájomne zapojený sériovo, ale paralelne (ako celok je sériovo, to áno) a je tam kvôli vyrovnaniu rastúcej citlivosti smerom k vyšším frekvenciám. V zapojení ktoré spomínaš žiadna zvýšená kapacitná záťaž nie je. Veď kondenzátor je v sérii s reproduktorom, ktorý má nejaký jednosmerný odpor.

Re: bi-wiring/bi-amping

aha, no tak potom ok, tak to bud mal ten stary zosilovac technics co zapinal ochrany bud blbe ochrany alebo bolo daco vo vyhybke zle, neviem no, vyskusam na novom a uvidim, zatial dik.

Re: bi-wiring/bi-amping

V detailoch zapojenia repro som asi dost lama.
Chcem sa spytat na Bi-Amp.

Ci je mozne zapojit z jedneho receivera, ktory ma 2 vystupy na stereo repro A a B ako bi-amp do jednych repro.
Je to receiver Kenwood krf-v7030d

Re: bi-wiring/bi-amping

Nie, výstupy A a B sú vnútri paralelne spojené. Ak ich zapojíš ako píšeš, bude to iba bi-wiring.