Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » meranie + nasledny navrh vyhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: meranie + nasledny navrh vyhybky

Patral som po fore a neviem ci sice spravne budem pisat co pisem ale ze vraj najlepsim sposobom ako dobre doladit vyhybku je osadit reprobednu reproduktormi a az po premerani navrhnut vyhybku...? Je to takto najlepsie ? Nikdy som merania reprosustav a reproduktorov sice nerobil, ale prave som si stiahol celkom sikovny program otial z webu vola sa to Room EQ wizard no a napojil som do kompu taky kalibracny mikrofon co som mal k receivru a skalibroval hladinu SPL (snazil som sa priblizne z 1metra) a skusil len take pokusne meranie na reprosustavach co mam doma a urobilo to graf. No a teraz podla tohto grafu zistujem ktore frekvencie mam utlmit viac a ktore vobec a podla toho priblizne aj dopasovat deliace frekvencie na repro, aby som docielil cim rovnejsiu charakteristiku, chapem tomu spravne ? Prosim poradte ako to odladit, podla coho zistim aka vyhybka je pre reprosustavu najlepsia?...pripadne ak mate nejaky link na navod alebo nieco pomohlo by mi to... Za rady dakujem.

Re: meranie + nasledny navrh vyhybky

Začneš tím, že si vybereš vhodné reproduktory, tak aby k sobě sedly.Odměříš impedančku a TS parametry, odsimuluješ vhodný objem ozvučnice a umístění reproduktorů (EDGE).Postavíš ozvučnici, namontuješ reproduktory a změříš  jednotlivé frenkvenční charakteristiky.Naměřené hodnoty(vygenerované FRD a ZMA) dosadíš do simulačního programu(např. LSPCAD) a můžeš si nekonečně dlouho hrát s výhybkou.V reálu ale zjistíš, že tak jednoduché jak to tady popisuju to není.Tak doufám, že jsem Tě neodradil.

Re: meranie + nasledny navrh vyhybky

skus si precitat toto:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7644

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » meranie + nasledny navrh vyhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£