Téma: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Máte s tímto zkušenosti?Před několika lety jsem si zkonstruoval bedýnky s objemem od boku.Nyní jsem zjistil že pro měnič by byla dle návrhu optimální poloviční litráž.Jak na to?Dá se pomoci třeba výstelkou tlumícího materiálu?Nebo tam mám nacpat třeba pěnu?

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Já mám písek,výstelka ne,ještě to zhorší.

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

No, objem kufru auta se dá třeba zmenšit instalací právníka...  s reprobednou to jde asi taky, ale bude stačit třeba jenom čtvrtina.

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

montážní pěna- lehká a spolehlivá.

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Díky,ta pěna by mohla být dobrá z více důvodů.Ještě dotaz:Počítá WinISD s tlumením?Řekl bych že ne a měl to udělat asi o něco menší...

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Pocita kdyz nastavis, apropo tlumeni neubira obem bedny ale paradoxne jho zvetsuje

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Mike, anti to napsal blbě, ale myslel to samé.

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Montážní pěna je přece taky pórovitá, ta se nechová jako vytlumení?

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

nie

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

Tak se vám musím "pochlubit" jak to probíhalo...Vzal jsem bedýnku a nastříkal do ní pěnu.Zpočátku to vypadalo,že díky množství a vlastní váze nebude pěna expandovat.Tak jsem tam toho dal víc.A to byla chyba.Ráno jsem zjistil,že pěna vyplňuje skoro celý objem boxu.Naštěstí byla vytvrzená jen na povrchu a proto se dala bez problému zmáčknout na požadovanou velikost.Další zjištění bylo,že pěna ucpala bassreflex.Tak jsem ho prošťouchl.Bohužel po porušení venkovní kůry začala expandovat nevytvrzená pěna zevnitř.No,nakonec se podařilo,ale ten bassreflex jsem dělal asi pětkrát.Na druhou stranu díky kompresi té pěny je její struktura mnohem hustější a pevnější.Zároveň udělala pěkné "faldy" takže potlačuje stojaté vlnění.

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

heh, PU pena expanduje 45X... je to v popise... pat a mat .) ale keď to už funguje smile)

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

A tahle 45X určitě ne.Nedokázala ze sebe dostat ani dvojnásobný objem.Ale díky tomu je právě hustější a tvrdší.

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

heh, z litrovej flaše máš 45 litrov peny, schválne si to pozri na obale

Web

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

redyuri, běžně jsou i nízkoexpanzní.

Re: Jak snížit objem zkompletovaného boxu?

bral som do úvahy to čo prvé a definitívne najčastejšie (90 percent) je v drogérke.

Web