(upravil ok1gth 14. 1. 2010 12:14)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ahol Lexxi, prvni projekt to neni a jiz nacal druhou desitku, ikdyz to podle Vas na nem neni videt...Je pravdou, ze nesleduji aktualni trendy a vhodne informace jsem nekdy od 12let cerpal ze serie clanku o elektroakustice napriklad z modrych AR 1984 a mam snad vsechny clanky, co kdy publikoval VB. (teda, co se tyka Amara) Take je prvda, ze jsem delal spise PA systemy...Nedelam si iluze, ze by to neslo udelat lepe, dnes jsou uplne jine trendy, o kterych jsem nemel tuseni...taky dnes vim, ze stacilo investovat o smesnych 2000kc vice za lepsi kalotu se zvukovodem...ale od toho jste odbornici a bednu si postavite urcite lepsi smile Jdu se podivat na Lexxovo...Clanek neni klasicky stavebni navod, protoze mu chybi technicka dokumentace (vykresy), chybi rozmer rezonatoru, chybi konkretni reseni vyhybky, takez jiste nikdo nevyrobi identicke bedny se stejnyma "chybama" smile Tak praci zdar T.K

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

a jak se jmenuje firma, kde se vyrobou a navrhem reprobeden zivis? At si taky udelas trochu reklamu smile

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Kecy. smile Vyklop to.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ahoj ok1gth, dík za úpravu šířky tolerančního pole kmitočtové charaktaristiky. Teď  nemám k bednám víc co dodat, vše co jsem k nim měl jsem už napsal.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

ok1, neřikal si že se už nevyjadřuješ?

Lexxu, jen to vyklop.. nebo aspoň foto smile

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Rikal smile Ale maily trva psat dele, hi...zarekl jsem se, ze budu odpovidat jen na smyslu plne komentare, coz tedka opet porusuju smile

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Zdravím. Zaujal mne tenhle projekt a plánuju stavět něco podobného. Mělo by to však být třípásmo s reproduktory: Monacor SPH-200KE, Monacor SPH-102KEP, s výběrem výškáče ještě nemám úplně jasno, ale uvažuju o Monacoru DT-25N, nebo DT-28N.
Ozvučnici plánuji BR o objemu 40 litrů s laděním nátrubku na 32 Hz a s basreflexem umístěním v přední straně bedny, aby mohl šoupnout soustavy ke zdi. Tloušťka MDF desky 40mm se mi zdá zbytečná (třeba se mýlím). Proto se chci zeptat, zda by stačilo třeba 22mm, nebo maximálně 25mm. Myslím, že po dostatečném vyztužení by také mohla být ozvučnice maximálně tuhá i při nejvyšších hlasitostech poslechu.
S konstrukcí výhybek nemám mnoho zkušenností. Podle mě by byli vhodné dělící kmitočty přibližně 800 a 5 000 Hz se snížením citlivosti výškáče o 5-6 dB

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Na to bych založil nové vlákno a odkazoval sem. Pak můžem diskutovat dál.

(upravil mordoo 10. 9. 2013 12:53)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

to iste stavam ja https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16533
https://lh3.googleusercontent.com/-0MVwVsx3wtc/ULIDdrXOlOI/AAAAAAAAERU/H8zDzeuwCYg/s512/2012-11-25%252011.13.57.jpg
dostal som sa po rvy navrh vyhybky, ak by to zacal riesit aj niekto iny budem rad ked priseje do toho vlakna svojmi poznatkami.

(upravil KomarD-Jeay 30. 9. 2013 23:40)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Pokial niekto este cita projekt a pozera obrazky v nom, len pridam poznamku k tomuto: http://postimg.cc/image/5mxfgzzov/
Meranie mimoosovej vertikalnej charakteristiky ukazuje rozne prepady meniace sa v zavislosti na uhle merania - dovod tychto zmien je nesumerna akusticka faza menicov.
Ak je v poriadku, prepad sa pri zmene vyzarovacieho uhla neposuva hore dole po frekvencii, ale stoji na mieste a meni sa len jeho velkost.
Zaroven viditelny prepad merania v horizontalnej rovine ukazuje prilis velky utlm na frekvencii delenia. Toto musi byt vykompenzovane, pretoze to pocut.