Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Když už jste u toho, byl by někdo schopen rozvinout toto souvětí Velkého Boba (hlavně tu poslední větu)?

"Měřící mikrofony 1/2" chodí jakž takž do 20 kHz, kdo chce měřit výš, musí si obstarat čtvrtpalec, který má ale zpravidla blbý odstup, anebo Earthworks, které nejsou kalibrovatelné."

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Neměl na mysli elektronickou korekci.

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Já moc nevím co na tom chceš rozvíjet 1/2" chodí do 20kHz jenom díky optimalizaci a některé tam stejně padají. V některých pramenech se dokonce mluví o dohodě, že 1/2" jedou do dvaceti.
Eartworksáci asi nebudou kalibrovatelné z důvodu nestandartních rozměrů hlavy, ono to samozřejmě jde kalibrovat i tak, ale člověk si musí vyrobit vlastní redukci.
Menší mikrofony mají horší odstup, protože mají menší citlivost.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Tak mnohé 1/2" jedou nad 20K, i VB tuším používá RFT Mk202 a u té uvádějí 35kHz +-1,5dB.

http://www.microtechgefell.de/eng/prod/ … 2/freq.jpg

Samozřejmě vyšší kmitočty umí dobře 1/4", třeba i 100K. To se ale bavíme o měřících mikrácích, ne o kapsli do mobilního telefonu smile.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

MethMan to pochopil, jak jsem to myslel, dík.

(upravil check 13. 1. 2010 17:05)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

No pokud se pamatuju, tak toho NG jsme proti Bruelovi změřili na 20k už jako padajícího.
Některý ty kapsle do mobilu jsou do 20kHz prakticky rovný taky a vejš už se to těžko posuzuje, protože se není od čeho odpíchnout. Alespoň já pořádně nemám, i když se dá leccos podle zdrojů odhadnout.
Každopádně i všechny ty moje mikrofony s nezanedbatelnou kalibrační křivkou jsou naprosto dostačující.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Taky si myslim...