Téma: Průzvučná tkanina

Dobrý den .Potřeboval bych poradit kde bych sehnal průzvučnou tkaninu na reprosoustavy krémové nebo bílé barvy o rozměrech min 40cm na 120cm.Předem děkuji.

Re: Průzvučná tkanina

A co bílej tyl koupenej v libovolný prodejně textilu?

Re: Průzvučná tkanina

neznám to. Jak se s tím pracuje a jak je to průhledný?

(upravil Hippo007 11. 1. 2010 12:30)

Re: Průzvučná tkanina

tyl se používá na nevěstin závoj - polozakrytí obličeje, tak mrkni na nějakej americkej film a tam to uvidíš

Re: Průzvučná tkanina

No lexxi hlavně dneska existujou i tkaniny co ten zvuk tak (minimálně) neserou smile.

Re: Průzvučná tkanina

ale kurvit kurvit. Radši poslouchat přez hadr než každej tejden bít děcka do krve a kupovat nový revelatory lol

(upravil MaBat 12. 1. 2010 10:52)

Re: Průzvučná tkanina

V hadru samotném nevidím žádný problém. Nosný rámeček to sice může kazit, resp. ovlivnit, ale ani ten ne tehdy, když je na něj myšleno od začátku jako na konstrukční součást a přichytí se tak, aby nikde moc nevystupoval a nedělal ostré hrany, a bedna se prostě "ladí" už s hadrem, jestli se někdo bojí o ten nepatrný útlum na výškách (pokud vůbec)...

Taky mám radši bedny s hadrem, podle mého vkusu líp zapadnou do interieru. A jiná, než černá, je taky dobrá smile Bohužel jsem jinou vhodnou látku než tmavou také ještě nenašel - možná to byl i tyl, na co jsem koukal, nevím, v tom se nevyznám. Hledám dál.

Re: Průzvučná tkanina

Frank,naprostá pravda.Látku před  repráky po zkušenostech s mou dcerou kterou velmi lehce zlákal lesk titanových kalot visatonů a v nedávné době návštěva zvládla i beymu t2030 u obou beden .Samo že na poslech to budu sundávat.Ta barva je z důvodu,že budu stavět repro z vintage reproduktorů v retro stylu.Středy a vejšky nekonečná rovinná deska osazená saba green cones z padesátých let,al nico magnety 98 db .Inspiroval jsem se na http://lampizator.eu .Už je mám doma a co z nich leze mi vyrazilo dech.

tohle dilema mám taky,ale sundávat to nechci po každý když si to pustím třeba když si něco kutím k jídlu v kuchynským koutě a nechci aby mi to hrálo jako pod dekou.

měl jsem před asi 6 lety koupený magnetostaty a ty měly tkaninu přes kterou bylo vidět velmi slabě,sice to byla černá barva ale,dělali i bílou verzi ,takže to někdo musí vyrábět.

Re: Průzvučná tkanina

Mozno ked uz vintage styl tak by bola vhodna ta taka tkanina co sa dava na gitarove komba, je to dost dobre priezvucne myslim ze to obmedzuje zvuk minimalne, neviem kde sa to da zohnat alebo kupit snad niekto napise, ale rozhodne by to vyzeralo super, existuje mnozstvo farieb, variacii a hrubok...staci sa pozriet do vacsich hudobnin a tam to uvidis.

Re: Průzvučná tkanina

To mě nenapadlo,to by mohlo vypadat slibně,rozhodně moc díky za tip.

Re: Průzvučná tkanina

A co dámský silonky, různý barvy, elastický, nikde se nic neřasí a pár korun...

Re: Průzvučná tkanina

http://www.ahifi.cz/tlumici-a-potahovy- … cne-latky/ tady maj nějakej bordel, co by se ti mohl hodit. To je první link, co na mě google vyhodil. Ale spíš bych se opravdu poohlédl po tom, co se používalo v 80. letech pro PA. Sám to mám doma na vintage repráčkách a dává to jasně najevo, že se jedná o retro smile Kde to sehnat, to už bohužel, minimálně prozatím, neporadím, neb, minimálně prozatím, nevím.

Re: Průzvučná tkanina

Velmi zajímavá měření....
http://www.d-a-s.cz/planky/ostatni/Zakr … y_zvuk.pdf

Web

Re: Průzvučná tkanina

Můžete mi někdo prosím napsat, jestli je tahle průzvučná věc elastická? Jestli se dá natáhnout na rámeček, aniž by se řasila, nebo tam nutně musely vznikat sklady?

Re: Průzvučná tkanina

chce to jen trošku "praxe" čalouničení, já v podstatě na rámeček natahuju od záclony klidně po nábytkovou potahovku. Začínám vrchní stranou pak spodní a následuje levá a pak pravá. Každý má hold jiný postup. Čalounickou sešívačku má vlastně jen obyčejnou - hobby - 8mm drátky, předtím jsem používal masivnější kancelářskou, taky to občas šlo.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Průzvučná tkanina

Sponkovačku mám, kouknu se co je na trhu. Ideálně takový stretch materiál, dneska jsem koukal na minisystém ve fabrice, jak jsou potažený rámečky na bedýnkách, je to dokonalý. Elastický, takhle bych chtěl aby to dopadlo.

Re: Průzvučná tkanina

Trochu oživím téma. Plánuji do pokoje umístit do rohů molitanové basstrapy, samozřejmě se mi ale moc nelíbí jejich tmavě šedá barva, uvažuji proto, že je překryji bílou tkaninou. Myslíte, že je nutné volit průzvučnou tkaninu, nebo pro tento účel u basstrapu stačí i normální (neumělá) tkanina?

Re: Průzvučná tkanina

Jory, nemám vlastní zkušenosti, ale výhledově řeším velmi podobný problém a když jsem hledal věci kolem akustikách úprav, tak jsem narazil na chlapíka, který používá pro tyhle účely jutu. I tady se dá sehnat, někde dokonce v různých gramážích a tedy hustotě vláken a různých barevných provedeních - asi by to chtělo vidět, jak to vypadá v reálu, přes moc nízkou gramáž zřejmě bude prosvítat barva materiálu. Já jsem na nejrozumnější ceny narazil v nějakém krámu s provaznictvním a pod, ale za trochu víc peněz je dostupná i v obchodech s látkami. Navíc by se měla dát barvit běžnými barvami na textil, pokud by bylo třeba.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Průzvučná tkanina

Díky za tip. Koukám, že je to taková pytlovina (nejsem moc expert přes tyhle věci big_smile ), akusticky by tedy moc problém být nemusel, ale protože chci bílou tak je otázka jak moc bude prosvítat ta šedá pod tím. Zase ale není moc drahá, tak si říkám, jestli by se nedaly použít dvě vrstvy, mezi nimi mezera třeba 2cm... asi nezbude než to vyzkoušet, otázka taky, jak bílá ta bílá bude a co ten pytlový vzhled... ale díval jsem se, že někdo z toho dělá dekorace, tak to tak hrozné asi nebude big_smile

(upravil lajedr 3. 10. 2016 19:50)

Re: Průzvučná tkanina

No, já taky notnou chvíli řešil co že to je ten "burlap" (angl. juta), ani žena, amatérská švadlenka nevěděla wink
Pytlovina, to je přesně to, co to je - z juty se dělají takový tý pořádný pytle na kakao, kávový boby a tak. Co jsem se dočet, ale nezkoušel, tak by se měla dát bělit normální bělidlem na prádlo. Na basstrap bych se nebál hustší osnovy, vem si, jaká bude vlnová délka frekvencí, který tě zajímají. Ale tipnul bych si, že průzvučná látka bude působit uhlazenějším vzhledem. Jestli to budeš zkoušet, tak určitě dej vědět jak to dopadlo. Čeká mě teď zařídit nějaký stavební práce zvenku domu, ale jakmile to bude hotový, tak bych se chtěl pustit do akustikých úprav - mám totálně zoufalou místnost wink

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty