Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 58 z 58]

Re: Behringer EP2500

Bery,jednu věc u vás mladých nechápu-peníze nemáte a nové šunty chcete kupovat! Ekzistují speciální hudební bazary,ve kterých jsou šikovní obchodníci- znalí věci,většinou bývalí hudebníci a tam koupíš levně starší značkové věci. U zesilovače je nejdůležitější vlastnost-spolehlivost!! Nový zesilovač,sice má záruku,ale hovno víš jak se bude chovat v provozu po dvou hodinách hraní na 90 '/, výkonu. Zatím co,u staršího kousku,který už má něco zasebou,můžeš právem předpokládat že v pořádku vydrží do konce. Samozřejmě,za předpokladu správného zacházení.(nepolívat vínem).

Re: Behringer EP2500

Šunt jsem sice napsal že bych koupil, ovšem vyměnil bych pajcované součástky... nechal bych to být, z toho stejně sešlo. Musím si vybrat tak, aby to bylo co nejspolehlivější za co nejméně peněz smile

Web

(upravil Jawis 6. 1. 2010 8:01)

Re: Behringer EP2500

Bery:

Pokud to budeš chtít opravdu stavět, tak není problém ti podklady poslat. Nicméně velmi podobně zpracované leache má na svých stránkách Joži. Najdeš tam konce na této platformě od 200w do 700w. Já momentálně pracuju na úpravě svého modulu. S Jožiho laskavým svolením se mi podařilo dostat na desku konce i modul (Jožiho) ochran. Mezi 6-ti páry MJLek zůstalo celkem dost nevyužitého prostoru. Nicméně jsem to ještě neměl čas pořádně otestovat. Dokud si nebudu na 100% jistý do světa to nepustím.

Jen pro inspiraci, jak to asi bude vypadat:


http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1812_koncovy_stupeo_strana_soueastek.jpg

P.S. Kdyby ses přece jenom rozhodnul, byť proti zdravemu rozumu, tunit nějakého ULIko či PSA, tak určitě nekupuj nový přístroj. Začni hledat a časem se určitě dostaneš k ochotnému servisákovi, který tě za lahev finské vodky moduly z martyyho fotky zasype. PAk si můžeš hrát a hrát, a nebude to taková ztráta až zjistíš, že tudy cesta nevede.

Re: Behringer EP2500

Bery: Schválně zkus starému pánovi ukázat na čem děláš a co už víš. Je šance že pookřeje a bude rád, že aspoň někdo opětuje jeho snahu něco naučit a bude pak to celkově pitomé prostředí ve škole lépe snášet. Třeba si udělá čas i mimo výuku a věci okolo bastlení proberete v klidu. Neznám bastlíře (myslím opravdového), ktery by rád neposeděl s kolegou a neprobral obor jako jiní fotbal, chlast, baby...

(upravil Bery 6. 1. 2010 8:36)

Re: Behringer EP2500

Na to "tunění" se asi opravdu vykašlu smile Ten Leach vypadá pěkně i ten Jožiho...
Nejspíše to asi skončí u těch SPD 400 a nebo když seženu CPX 2600 někde po bazarech, když si tak čtu dřívější příspěvky, docházím k názoru, že nic jiného nemá smysl smile

frantah: Dnes mám praxi, tak s ním promluvím wink

Web

Re: Behringer EP2500

Tak držím palce ať se pan učitel chytne na háček!

Re: Behringer EP2500

Bery. Kdysi jsme provedli přímou konfrontaci dvou zesilovačů QSC PL236, které hráli do beden JBL, 2x VRX932LA a
4x SRX718S děleno to bylo něčím od Sabine. A čtyř zesilovačů DPA440 vlastní konstrukce, osazeny čtyřmi páry tranzistorů MJL a s napájecím napětím +/-56V. Aktivní výhybka vlastní výroby 3 pásma state-variable 4-řádu. Čtyři subwofery s reproduktory 18ND9300, na dva vždy jeden zesilovač v můstku. Vršek s reproduktory 12NDA520 a ND1090 na horně XT1086, jeden kanál na reproduktor. Reprosoustavy také vlastní konstrukce.
Srovnání dopadlo jednoznačně, tam kde QSC končila s dechem, a to tak, že již blikala světla v kulturáku se DPA ani neohřáli, natož aby pohasli světla. Rozdíl ve zvuku propastný QSC zalimitovanej hnus, DPA-hifi.
Pokud ti mohu poradit, zkus pro začátek postavi něco rozumného, třeba to DPA440, nebo nějakého Líče. S výkonem to nepřeháněj o tom to je až na druhém místě a i tak 200W pěkně udělanej zesilovač vyjde na fůru peněz.

Re: Behringer EP2500

Jawis: Nevím kolik je tam fyzicky místa, ale nebylo by lepší tam dát lepší relé - buď to Finder 65.61, nebo Sinclairovu Matsushitou ?

Jinak paráda. smile

Re: Behringer EP2500

To FilipAudio: díky za názor, tohle jsem přesně potřeboval slyšet wink Leache už jsem stavěl a konkrétně verzi 4.5 s MJL 21195/96, vyšlo mě to na zhruba 11000 kč a to je jen holý koncák, 8 elytů a 500VA toroid. Zato se mi odměnil (pro mě) krásným zvukem a celkem i velkým výkonem. Používal jsem ho zatím jen na EM121. Ovšem teď bych potřeboval nějaký výkonější zesilovač, protože přibyli další 2 suby.

Teď už bych jen potřeboval váš názor na 2x SPD400 pro 4 suby s Kappalite 3015 LF a budu mít asi jasno smile

Web

Re: Behringer EP2500

Preco do tých leachov nepouzijete 2SA1943/SC5200?? stoja 1/3 s ceny MJL. to váam tak vadi že na 800W ich musi byt 10 ci 12 parov?  Pri dobre nastavenej prudovej ochrane nie je žiadny problem. da sa to dokonca dost elegantne vyriešit. zatial len s 5 parmi vo vyvoji je este aj ten s 12timi. BTW to už však ma len malo leachovskych crt, nakolko pri takom vysokom zatazeni uz treba aj silnejsi rozkmit, tie 4mA je dost malo.
http://www.kyblsoft.sk/storage/borecsit … rojekt.JPG

Web

Re: Behringer EP2500

Jožko, při současné situaci je dost velký problém 1943/5200 koupit nepajcované. Máme je my v Aldaxu, možná ještě Alan Kraus /který ale s okolím moc nekomunikuje/ a další zdroje jsou vysoce riskantní.
Proto si myslím, že MJL1302A/3281A či MJL21195/21196 jsou pro podobné vysoce výkonné stroje vhodnější a je tam daleko menší riziko, že při nákupu narazíš na fake.

Web

(upravil joži 6. 1. 2010 21:43)

Re: Behringer EP2500

Ano, kupoval som od Alana po 100 ks 

a je pravda že Alan prestal komunikovat, pisal som mu nejake dotazy, neoziva sa

Web

Re: Behringer EP2500

To joži: něco jako ten Leach s 5-ti páry 2SA/2SC jsem už dlouho hledal, vypadá to dobře smile asi si počkám na toho Leache.

Web

Re: Behringer EP2500

2 sinclair: aký výkon dá odhadom 8 párov MJL21195/21196 do 2R, pri akom napatí? díky.

Re: Behringer EP2500

Joži, já mám na to trošičku jiný názor. V zesilovači, ve kterém používám 6 párů tranzistorů MJL21195/6
bych se bál s deseti páry 1943/5200, použít bych jich musel 12 párů a i tak bych se bál. Přináší to ale
plno jiných problémů:
Když budeme uvažovat klidový proud jedním tranzistorem 50mA a napájecí napětí +/-70V, tak v prvním případě
bude klidový tepelný výkon 42W a ve druhém případě 84W, což už je sakra hodně.
Další problém bude s rozměrem DPS, který by byl o cca 15cm delší, takže to zvětší kapacity a indukčnosti cest a zvětší to i celkové rozmery přístroje.

PS...Ještě k zesilovači DPA, uvědomte si, že zapojení obsahuje i obvod měkké limitace, což se na zvuku v případě PA použití jistě hodně uplatní.

Peto při napájení +/-80V cca 800W maximálně.

Re: Behringer EP2500

nestačí kľudák polovičný?

Web

Re: Behringer EP2500

absolutne postaci prud 20-30mA jednym tranzistorom. A vobec sa netreba bat tolko tranzistorov, pokial je dobrá pruodva poistka, ktora aj pri amplitudovej limitaci drzi prud v Soar tak nie je ocom. Velmi dobre to vysvetlil Danhard, treba  si to poriadne prečitat. Osobne nevidim žiadne prekažky pri použití 10 ci 12parov

Web

Re: Behringer EP2500

nazdar jozi ked budes mat vyskusanu tu verziu z 12timi parmi tak daj vediet minimalne DSp by som kupil

Příspěvky [41 až 58 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£