Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 58]

Re: Behringer EP2500

martyy:Je nějaká šance se k těm chladičům dostat?

Re: Behringer EP2500

To sendy: Jen mě napadlo že bych za necelých 12 000 mohl mít zesilovač který by se kvalitativně dost přiblížil QSC RMX 2450 jehož cena začíná na 14 500 kč a tak ušetřit zase trochu peněz smile nejsem totiž člověk co nosí miliony po kapsách smile

Web

Re: Behringer EP2500

A toho dvaapůl tisíce ti zachrání život nebo co? Nezlob se na mě, ale uvažuješ jak debil.
Chceš vcelku směšnou částku ušetřit i za cenu toho, že vědomě kupuješ mizernou kopii a ne originál...
Kup si někde u Thomanna nebo i v MusicData zesilovač CrestAudio CPX2600, začni ho používat, srovnej s vypůjčeným Behringerem a pak se ti možná rozsvítí v kebuli...

Web

Re: Behringer EP2500

bery jestli si chceš hrát tak si kup v EZK KMD7666 cenově ti to vyjde stejně, výkon bude o trošku menší ale kvalita bude o trošku lepší smile - teda podle mě. Klidně mě zkritizujte jestli si myslíte  opak smile

Re: Behringer EP2500

Dobře přesvědčili jste mne... chtěl jsem něco kde bych se mohl "přičinit" jak říká Lojzek smile Nejspíše to zkončí tak že se pokusím postavit Leach o výkonu zhruba těch 500-600W do 4 ohmů (projekt zkusím někde šlohnout na netu) a nebo u 2x SPD600 což by byla nádhera...

Web

(upravil frantah 5. 1. 2010 12:33)

Re: Behringer EP2500

I s hotovými moduly z ALDAXu bude na zesilovači dost práce a to vše potřebné kolem (zdroj, krabice) taky není levná záležitost. KMD7666 klidně přeskoč, tam Ti kromě osazování přibyde i práce s oživováním a to budeš mít v konci zas jen 2SA1943/5200, původu zaručeného asi jako v životě, kde je jistá vždy jen maminka dítěte... Radši si celkové náklady na stavbu zesilovače předem v klidu propočti na papíře a pak se rozhodni.
Jesltiže se cítíš dost erudovaný na stavbu, zvol ALDAX, jestli potřebuješ brzy hrát a mít spolehlvý stroj, tak vygůgluj někde v bazaru zachovalé, zde uvedené CPX2600 nebo RMX2450, slušné kousky bývají k mání za 10 až 12 litrů.

(upravil Bery 4. 1. 2010 18:31)

Re: Behringer EP2500

Něco málo už jsem postavil a práce na zesilovači mi nevadí, čas mne netlačí a všechno si nejdříve propočítám, než nakoupím...
Za zes 2x SPD600 by to bylo zhruba 16 000 kč, což už se opravdu vyplatí sehnat bazarový CPX 2600, zatím se o něm dozvídám jen samé lepší věci na to že je to defakto nejnižší? třída Crest zesilovačů

Web

Re: Behringer EP2500

Za 16,5 litru máš ten Crest fungl nový: http://www.knsound.cz/crest.htm .

Re: Behringer EP2500

Vím...

Web

Re: Behringer EP2500

george jednak stavěl Aldax 2x600W, takže může poreferovat o výsledné ceně i o zvuku.
Jinak velmi chytlavý projekt tu představoval Jawis, byly to Leache se 4MHz plasťáky ONS od nás z Aldaxu /MJL21195-21196/ a myslím, že mu to dává až 1600W do 4 ohm. Pokud by se ti podařilo tomu předřadit vhodné symetrické vstuoy a limiter, máš ještě lepší zesilovač, než jsou Cresty CPX nebo CC.
Kromě toho Alan Kraus v AR popisoval poměrně detailně i s plošákama konstrukci analogového H-čka s výkonem rovněž 1.600W na kanál a to bez můstkování. Chce to prostě jen šťourat. ptát se a hledat...

Web

Re: Behringer EP2500

Podle mě má cenu stavět/předělávat takovýhle zesilovač pouze ve dvou případech:
1) Chci se něco naučit a baví mě to, nebo 2) chci něco lepšího, než se dá běžně koupit.
Pouštět se do stavby s tím, že ušetřím, je podle mě nesmysl. V obou případech se náklady vyšplhají výš, než náklady na pořízení adekvátního zařízení třeba z druhé ruky. Když v tomhle případě vidím, že nový QSC pořídíš za 14 500, tak si myslím, že adekvátní stroj za míň nepostavíš a máš ho hned, novej, se zárukou atd.

Re: Behringer EP2500

Jen ho nechte,ať si hraje. On na to časem příjde sám. Stejně si myslím,že kecá.

Re: Behringer EP2500

Kluci to npsali hezky, ještě to ale trochu shrnu.

Nic na světe není zadarmo!!! Pokud vezmeš 16 500,- Kč, za které by jsi pořídil tovární stroj např. od crestu, a nakoupíš za ně kvalitní materiál, pořádné trafo, filtraci, polovodiče,chlazení, konektory atd. a budeš vědět co s tím vším dělat, postavíš stroj, který bude mít sice podobný výkon jaký je udávaný u zesilovačů továrních, ale s přehledem je nakope do zadku. Toto řešení ale vyžaduje že si ke spoustě věcí pomůžeš sám. Do krabic jsem nedal ani korunu, v pracovní době jsem je stříhal ze státního plechu. Lakoval jsem je stejným způsobem. Běhat pro každý šroubek do obi se taky moc nevyplatí. Spousta věcí jako ventilátory, můstky, cuprex, už mi ležela doma.
Pokud to všechno nakoupíš moc si nepomůžeš.
Kapitola sama pro sebe je vlastní stavba. Jak psal Chleba, musí tě to bavit. Jsou to hodiny a hodiny práce. Nesouhlasím ale s tím chceš se něco naučit. U zesilovače s výkonem okolo 2kW by si měl být člověk sakra jistý tím co dělá. Škody způsobené chybami vedou ke ztrátám v řádech tisícikorun.
Při těchto investicích se pusť jenom do stavby perfektně odzkoušeného komplexního řešení s perfektním popisem. Koncový stupeň je jenom zlomek. Sym. vstupy, přesný invertor, subsonic, a zejména moduly ochran teprve dělají "dobrý konec" dobrým. Mi to sebralo asi rok volného času než jsem našel snad už konečně optimální a definitivní řešení.

Pokud na to nemáš žaludek a čas, tak si raději kup tovární stroj. Svůj účel to zcela jistě splní a záruka, kterou ti na tvůj výrobek nikdo nedá, je občas k nezaplacení.

Re: Behringer EP2500

Nikdo tu ještě nenapsal, že u zesilovačů takových výkonů už ani napájecí či výstupní napětí konců není zrovna bezpečný a dokáže některým lidem zatmět před očima. Ostřílení borci řeknou, že je to sranda, tak to berte spíš jako poznámku.

Re: Behringer EP2500

Jawisi a pak že se zvedá DPH  big_smile lol

(upravil Bery 5. 1. 2010 16:01)

Re: Behringer EP2500

To sinclair: Zatím nejsem odběratelem AR, ale o těchto konstrukcích jsem slyšel (H od Alana) jen se mi je nedaří nikde najít...

To chleba: Ano, konstrukce zesilovačů mě baví, jenže jsem student a tak škudlím každou korunu, jenže zase nechci vlastnit něco na co se nemůžu spolehnout...

To lexx: V čem kecám?

To jawis: na toho Leache co vlastníte jsem sice našel odkaz ve vašem vlákně, ale už je bohužel nefunkční stejně jako stránky kde se nalézal, tenhle Leach mne dost zaujal... Času mám habaděj a chuť do práce také :) . Vždy se snažím pracovat tak, abych neohrozil sebe a minimalizoval případné materiální škody. Přeci jen např. 8 párů koncáků už není nejlevnějších.

BigDrobek: Vím co elektřina dokáže, mám z ní respekt.

Web

Re: Behringer EP2500

bery zlaté časy ve škole...  měřící  zkušební věci jsou, kdoby poradil, to je taky smile ale ty peníze.. to je hrůza no... mimochodem  teďka pracuju tak 3 měsíce a peněz stejně moc není sad

Re: Behringer EP2500

u nás ve škole jsou jen samí "chytrolíni" co bez sešitu nevydají ani hlásku... jediný schopný je tam učitel na praxi kterému je přes 60 let a toho se mi nechce moc zatěžovat, protože už ve škole po jednom dni praxí je vidět že toho má pokrk sad

Web

Re: Behringer EP2500

hm tak u nás konkrétně co měl naší skupinu tak to nás měla nějaká larva to není možné! Jsem se tam cítil že o tom vím víc já než on. Jinak byli tam 3 schopní učitele z 5 - samozřejmě učitele OV kteří poradili. Jinak to školství jde do prdele podle mě!

Re: Behringer EP2500

Jsem stejného názoru smile ale nechci tady probírat školu... napadla mě ještě verze s 2x SPD400, když se zamyslím, tak na 4 suby s Eminence kappalite 3015 LF by to mohlo být tak akorát. Soudím podle BR ozvučnice a podle značky Eminence. Sinclair kdesi na fóru psal že jsou výkony u Eminencí trochu nadstřelené...

Myslím si, že by to mohlo možná i "přehrát" toho původně zamýšleného Behringera. Tak bych se chtěl zeptat co si o této kombinaci myslí zdejší VIP atd...

Web

Příspěvky [21 až 40 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£