Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 58]

Téma: Behringer EP2500

Zdravím,
vím že tenhle zesilovač zrovna nepatří mezi ty nejlepší kousky smile ale chtěl bych vědět, jestli je v něm ještě nějaký problém kromě šuntských kondenzátorů, možná pajcovaných tranzistorů a možná i poddimenzovanému trafu.
Je na tom špatně i po topologické stránce?
A pokud se v tomhle šrotu někdo vrtal, tak jestli si nevšiml kolik VA má to trafo...
Zatím díky za odpovědi.

Web

Re: Behringer EP2500

Schéma je prakticky totožné s QSC RMX2450, ale to je tak všechno. Za zbytek se neručí... No ale nekupte to, když je to tak levný!!! Dlouhodobě pozoruju na fórech, že tyto zesilovače, ale hlavně ty daleko horší napodobeniny řady RMX jsou z hlediska uživatelů vyzdvihovány do nebe jako bezproblémové a levné zesilovače oproti tomu předraženému nic-moc originálu. Dokonce na Zvukařině jeden Slovák chrochtal blahem, že EP mu na ucho basuje líp než pitomý originál od QSC. Co ta cena s lidma dovede, to mě už dneska ani nepřekvapuje.

..."Pro pár špinavých zlaťáků! Pro falešnou slávu! Ševče!!!"...

Re: Behringer EP2500

Spíše mě napadlo v zesilovači vyměnit právě nekvalitní součástky a udělat z něj spolehlivější zesilovač. Rozhodně nepatřím mezi lidi kteří by chtěli kupovat tenhle zesilovač kvůli ceně smile
Ještě by mne zajímalo co je v zesilovači použito za trafo...

Web

(upravil sinclair 2. 1. 2010 21:25)

Re: Behringer EP2500

V momentu, kdy se rozhodneš vyměnit všechny potenciálně nespolehlivé pajcungy za značkový materiál /elyty Nippon, koncáky a budiče ONS, spínací fety IR/ se dostaneš na cenu RMX2450 a s připočítáním vlastní práce /kterou bys jinak nemusel dělat, kdyby to byl originál/ možná i výše. Ony totiž ani vstupní a výstupní konektory nejsou kdovíco, rozhodně ne Neutrik a tak by se dalo pokračovat až k ceně, za kterou bys měl nejen originál QSC, ale dokonce ještě lepší zesilovač, než je QSC RMX. O výměně trafa v Behringeru ani neuvažuj, to je položka kolem tří tisíc korun i více, Uliho originál má hliníkový primár, proč, to je na delší diskusi, ale pouhé šetření v tom není.
Já nadšení z řady QSC RMX a dané topologie rozhodně nesdílím, protože při své servisní i ozvučovací praxi mám možnost porovnání s jinými výrobky. QSC RMX je nižší zlatý střed, v provozu většinou až na výjimky neselhávají, ale zvukem nijak nenadchnou, za tytéž peníze jsou lepší zesilovače. Ale smekám svůj virtuální klobouk před masáží Prodance, v případě QSC jde o mistrovský marketingový kousek.

Web

Re: Behringer EP2500

Na kytary.cz mají ten behringer za 9 000 kč, RMX 2450 stojí od 14500 kč výše a myslím si že do 3 tisíc bych se se všemi součástkami vešel... o výměně trafa jsem zatím uvažoval jen okrajově...

Web

(upravil martyy 2. 1. 2010 23:02)

Re: Behringer EP2500

Tak bude to topologií tentýž soudek jako PSA31500, TAPCO J-2500(i když tam by měly být nějaké drobné změny) apod.
Jen tak pro zajímavost, fotka je ze servisu jednoho z hlavních dovozců takovýchto kopií do ČR.:

Určeno k recyklaci:
http://s19.postimg.cc/701egkwkv/32_dsc01302.jpg

Nezbedný elyt:
http://s19.postimg.cc/9vehng0kv/32_dsc01301.jpg

V těchto zesilovačích je jediná rozumně využitelná součástka ten chladič.

(upravil Fiba 3. 1. 2010 13:08)

Re: Behringer EP2500

Já jsem před půl rokem koupil rok a půl starou QSC RMX 1450 za 7500Kč. Dodnes s ní nemám problém. Za cenu nové EP1500 de dá sehnat bazarová RMX1450 s papírama. V případě EP2500 a RMX2450 je to určitě podobné.

Re: Behringer EP2500

martyy  napsal:  " V těchto zesilovačích je jediná rozumně využitelná součástka ten chladič.  "

tak tohle mě také přesně napadlo, lehce slintajíc nad 1. fotografií lol

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Behringer EP2500

A ještě jedna otázka smile nepamatuje si náhodou někdo osazení toho koncáku? Předpokládám že tam budou pajcy 2SA1943/5200, ale pro potvrzení, abych nakonec ty koncáky sehnal...

Web

Re: Behringer EP2500

Měly by tam být klasicky 2SA1943/5200, ale jak moc velké pajcy bude přesně vědět Leoš. On tam taky umí dát lepší trandy od ONS, jak sám píše, pak už bude klid.

Re: Behringer EP2500

no kua těch válejících chladičů je tam škoda! Možná by se daly použít i ty kýble jamicony smile

Re: Behringer EP2500

...to nevypadat na Jamicon...(:-   Snad aspoň ty žebra nebýt z rýže...

Re: Behringer EP2500

Lojzku asi tě zklamu, ale v dnešní těžké době bych Jamicona nedal ani do čínského zdroje. Několik jsem jich přeměřil a konkrétně u 4G7/50V chybělo 500uF co jsi vzpomínám.

(upravil right13 3. 1. 2010 19:48)

Re: Behringer EP2500

martyy : nedalo by sa par tych chladicov poslat ? viem ze je to hnoj ale po narezani na nenarocne aplikacie by boli dobre.... ale zase ta posta sad

Web

Re: Behringer EP2500

no ta pošta na slovensko je na prd... jinak george až tak jsou na tom ty jamicony špatně?

(upravil sinclair 3. 1. 2010 21:01)

Re: Behringer EP2500

Hodně blbě, proto jsme pro sady DPA223 zvolili Samwhu, která je dneska daleko před Jamiconem a drží si nulovou, nebo plusovou toleranci kapacity, kdežto Jamicon je vždy těžce v mínusu.
Což není nic jiného, než okrádání zákazníka. Pokud platím deset giga, chci deset giga a ne 8.500uF.

Web

Re: Behringer EP2500

dobre vediet.takze sa oplati priplatit tych par centov za samwhu ako za jamicon ...?

Web

Re: Behringer EP2500

Jo.

Web

Re: Behringer EP2500

Sinclair to písal už dávno, že šli dolu vodou. Ničmenej mám zásobu z pred dvoch rokov, keď sa ešte považovali za lepší priemer, no aj tak ma štve pocit, že tam dávam nejaký sajrajt.

Re: Behringer EP2500

Bery: Je tam kupa problémů, počínaje levnou prací a kdovíjakou kontrolou, až po poslední šroubek.

Tak jak uvažuješ nad koupí je to čirý nesmysl - to je jako bys kupoval čínskou kopii Mercedesu s tím, že teda vypadá podobně, jenom je za půl ceny a trochu odrbaný, ale vemeš nýtovačky a pár fliků z plechu a uděláš z něj origoš.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 58]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer EP2500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£