Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ten pravý důvod, proč tu rady a návody, Ti chytří a zkušení, už tolik nedávají, je vtom, že se vždycky najde někdo, kdo to zneužije ve svůj peněžní prospěch. Dneska už nikoho nebaví,ze sebe dělat vola. Bohužel, je to tak.
Ty krásné doby Hifi svazarmu,kdy jeden druhému pomáhal, jsou už nenávratně pryč.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Já nevim co to plácáte,bude te to snad poslouchat vy?Jestli mu to tak vyhovuje,tak se do něj neserte.Vyšší směravost je  výhodou v obyč místnostech.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Lukas33: Presne tak, je spousta pristupu, co vlastne je spravne a co ne....

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

vypátrejte viníky této diskuze::::

(upravil MaBat 3. 1. 2010 18:00)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

No vy jste se zas hledali. Pokud se neposlouchá blízko a přímo na ose, je výsledek podobný, jako kdybyste stáhli ty středy o 5 dB (řekněme - nevím, kolik to reálně bude, není žádné měření) na ekvalizéru. To se vám líbí?

"Vyšší směravost je  výhodou v obyč místnostech." - Ano, ale jen pokud je kontrolovaná, co nejvyrovnanější, řekněme "aspoň" monotónní (což nakonec platí pro každou "směrovost"). Propad na středech asi nebude to, o co by měl člověk stát. Nicméně, proti gustu.. Lidi, které kritizujete za kritiku, aspoň trochu přemýšleli, než něco napsali. Už s tou směrovostí Lukáši33 raději neoperuj, evidentně jsi to stále nepobral.

A teď mě zas sprdněte za nevhodný příspěvek. Je to marný a aspoň Klon už dostal rozum. A nebo víte co, dejte mi ban, to bude úplně nejlepší (pro všechny), přibude mi spousta smysluplněji stráveného času smile

(upravil Klon 3. 1. 2010 17:33)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Už jsem ani nechtěl, ale nedá mi to. Takže popořade.
Kde mu kdo nadává ?Já koníčky dělám protže mě to baví, ne abych ušetřil čas, nedej bože peníze. Takže mě osobně to jak dlouho kdo co dělá nepřijde relevantní. Ano, tohle je verze 1.0, napsal jsem co si myslím že je špatně/dá se udělat lépe a jak to udělat lépe/opravit. Přímo,věcně. Co víc doprčic chcete? Striptérku vyskakující z dortu? Nebo u všeho musíte mít pozitivní nádech? Líbí se mi to ale je tam tohle a tohle špatně... co se mi na tom teda líbí? Vzhled ?K tomu jsem se nevyjadřoval. Každému po chuti něco jiného. Jak nandali? Masírovat vlastí ego? Tohle prosím Tě rozepiš protože absolutně netuším o čem to vlastně píšeš. To že někomu řeknu že to má špatně, proč a co stím, tak si masíruju ego? Nebo jsem mu to nandal? Tohle jde asi úplně mimo mojí mentalitu...
Schopní lidé sem přestali chodit z jiných důvodů...

"Podané inteligentnejšie ?" Co je na tom málo inteligentního ? Nestačí Ti co je špatně, proč to je špatně a jak to spravit. Taky bys rád striptérku z dortu smile?
Aniž bych se chtěl antonia nějak dotknout, neuveřejňují se tu jen špičkové projekty.

Změnit formu? Jak si to prosím představuješ? Když jsem koukal na projekt tak jsem kouknul na domovské stránky, hle, ing. Tak jsem to napsal přímo, stručně. Nečekal jsem že to "veme" špatně. Když něco děláte napoprvé, čekáte že se to na 100% povede? Já už hodně dlouho ne, ale třeba jsem jen lempl.

Ne my to poslouchat nebudem. Ale pokud to tu je prezentovaný takovým způsobem jak bylo, tedy že po přečtení textu neznalý člověk má dojem že se jedná o špičkově udělanou sestavu, tak k tomu prostě mám nutkání napsat komentář. Navíc od toho tu ty diskuze jsou a není tu jen galerie ne? Mě se moje první tesla budky taky líbily a "vyhovovaly"... Vyšší směrovost je faj věc, pokud v ní ale nemáš díry/peaky. Což tady jsou. Na horizontále to má lavor kvůli rozměru basu a děličce. Na vertikále to má velkej lavor kvůli rozměru basu, děličce  a navíc vzdálenosti k vejšce.
A jak už tu  bylo několikrát propráno, posloucháme v místnosti. Takže k tobě dojde to co vyreproduktor vyzáří(+-). No a pokud to bude mít mimo osu díry, tak to v těch dírách vyzáří míň. Celkem tedy na některé frekvenci vyzáříš mín energie a někde víc. Nevidíš tu trochu problém? A to se samozřejmě na poslechu projeví. Taky nezpochybňujeme že by frekvenční charakteristika měla být +- rovná. Nebo ano? Nebo jste všichni zvyklí na "politickou koreknost", hlavně se níkoho nedotknout, nikoho neurazit? Třeba takhle ?

Problémy (propady,peaky) ve směrové charakteristice se obdobně jako nevyrovnaná frekvenční charakteristika podílí na tom jakým způsobem vnímáme reprodukci. V tomto konkrétním případě si myslím že díky nevhodné koncepci reprosoustavy a realizaci výhybkyk bude vliv na výsledný zvuk dle mého názoru značně negativní.

Tak to bohužel nemůžu sloužit. Píšu co si myslím a na obšírné opisování nemám v drtivé většině ani čas, ani náladu.
Navíc to může mít mimo osu i hrb, o tom ale nevíme protože to není změřené...

Většina otazníku tu značí otázky, porosil bych na ně odpovědi.
Platí prosím i pro Benaziho.

Začal jsem to psát dřív než jsi to postnul, takže prosím Tě jak dostal rozum "o)?
Jo už jsem nic psát nechtěl, ale nedalo mi to. Nakonec bych ale na otázky v tomhle postu opravdu rád znal odpovědi.

EDIT:Máš nějaký konkrétní návrh Benazi ?

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

MaBat: nech toho,nez se uplne ztrapnis...

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Mě se to líbí. Dřív se ke dvěma reproduktorům vrazily univerzální výhybky a všichni byli spokojení. Teď se výhybky ladí s citem, odměřují se. K provedení samotných reprosoustav taky výhrady nemám. Středobas hned u výškáče a žlutá membrána pěkně kontrastuje s černou ozvučnicí. U mě za jedna.

(upravil Klon 3. 1. 2010 17:52)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Nj, čas pokročil, to je dobře ne?
Vidíš, pokud napíšeš středobas hned u vejškáče tak si představím malinkou neo kalotu. Nebo středobas zafrézovanej co to jde do příruby vejšky. Co je pro jednoho málo je pro druhého moc.
Závěrečné hodnocení je vzhled nebo celek?

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Dobře to rozhodně je.
Nevím, ale nevidím důvod ničit přírubu u vejškáče.
Hodnotím celek, přičemž jsem ten článek nijak extra nestudoval...

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

little:Teď jsi to vystihl v posledních dvou přízpěvkú,jak nikdo jinej.

(upravil Hippo007 4. 1. 2010 22:32)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Mně se bedny vzhledově docela líbí, rychlost konstrukce je záviděníhodná. Pokud se ok1gth líbí i zvuk, je vše v pořádku.
Ale když už vystavil svůj projekt, musel počítat s tím, že někdo poukáže na chyby, kterých se dopustil - už jen proto, aby případní následovníci byly na slabiny konstrukce upozorněni. Připomínky ke konstrukci zde zveřejněné by autorovi, bez ohledu na formu podání, posloužily k získání užitečných vědomostí .... pokud by je ok1gth nebral jako pošlapání svého ega. Když si s chladnou hlavou přečte znovu celou diskusi ke svému projektu, najde tu minimálně v náznacích řadu informací.
Diskuse o vzdálenost výškáče od středobasu mi tu připadá jako hlasování jednotlivých diskutujících - já dávám svůj hlas straně propagující co nejbližší umístění (zmenší se propad charky mimo osu vyzařování reprobedny).
Poznámka k umístění beden: z obrázků vypadá, že basreflex fouká moc zblízka do stěny.

Mám dotaz k zkušenějším čtečům charky. V popisu projektu má autor uvedeno: "Z naměřených výsledků je vidět, že výhybka je dobře navržena a šířka pásma je 40-20kHz (-10dB) a 100-15kHz (-3dB)" Já tam vidím, že do pásma 10dB se vleze charka 80Hz-15kHz a o pásmu 3dB se neodvažuji hovořit. Kde dělám při čtení chybu?
EDIT: mno, na svých webových stránkách má autor uvedeno dokonce 35Hz - 20kHz (-3dB)

(upravil MaBat 4. 1. 2010 23:45)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ten graf je k ničemu, Hippo. Jediné, co je tam vidět, je nezkorigovaný baffle step, což ale autor tvrdí, že má ošetřené na linkové úrovni (což samozřejmě není proti ničemu). Polovina z těch "kudrlinek" mohou být další difrakce/interference, projevující se takhle jen v tom místě, kde to bylo měřené, a tudíž poměrně neškodné. Bez mimoosových měření se o tom dá říct s jistotou jen velmi málo. Proto jsem se k tomu dál ani nevyjadřoval. Je to prostě měření, které toho "moc neříká". Tolerance +-5dB v pásmu 500 - 10000 Hz by jinak samozřejmě byla pěkná bída.

(upravil ok1gth 13. 1. 2010 16:54)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

http://www.ok1gth.nagano.cz/mereni.pdf  Pripadne pripominky nebo reakce resim pouze pres mail...(zapomel jsem dodat, ze tim myslim predevsim reakce a pripominky od pana Marcela Batika-Mabat smile ...s pranim uspesneho roku 2010 vsem uzivatelum T.K.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

I toto je řešení, jak se pochlubit svým výtvorem a odmítat další diskuse.
Měření předpokládám bylo provedeno s použitím změřené kalibrační křivky konkrétního kusu mikrofonu. Věřím, že bedny dokáží dobře zahrát s použitím zesilovače, který má možnost korekcí výšek a hloubek +-12dB, ale v recenzi uváděná šířka pásma 100-15kHz (-3dB) je pouze přání. Škoda toho propadu kolem 3kHz

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Tady je vidět, jak žalostné je, když ego převálcuje (jistě nemalé) schopnosti. Odstrašující případ.

Web

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Víc už bych do vosího hnízda nepíchal, nechte to.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Pro Hippo 007
Ahoj, MCE 2500 kalibracni krivku temer nepotrebuje smile je skutecne pomerne rovny, coz overil kamarad u vice nez 4 kusu teto vlozky...cituji: na 10kHz asi 1,5dB do plusu a na 20kHz 4dB do minusu...vhledem k orientacnim merenim staci smile Poprosil jsem antonia, aby az bude mit chvilku cas, tak aby zmenil tolerancni pole...samozrejme spravne ma byt +-3dB a +-10dB...nikoliv jen pro -3dB a -10dB...za to se samozrejme omlouvam...tak hezky den T.K

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Mně osobně se projekt jako prvotina rozhodně líbí - málokdo ze zde publikujících konstruktérů měl první projekt na takovéto úrovni. Ano, jsou tam chyby, ale ne až tak zásadní, aby byly soustavy nepoužitelné. Podstatné je, zda soustavy zvukově vyhovují a plní vycílené požadavky. Já dávám 1-

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

A MaBat by se měl naučit slušnosti smile

Web