(upravil ok1gth 1. 1. 2010 12:38)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

No vidis, to jsem rad, ze jsi na to konecne kapnul smile Je to moje preznetace meho dila a pokud to nekdo umi lepe, tak at to dela smile A nektere argumenty, ktere jsem napsal, jsou mozna i spravne...Treba se najde nekdo, kdo se mnou bude souhlasit...Samozrejme se nebranim ani opacnemu nazoru, od toho je to snad forum, ne smile Nechtel jsem po tobe nic jineho, nez abys mi poslal odkaz na tvuj projekt, abych se poucil a urcite i neco dozvedel...ale stale nic...
Pro antonio:
To by bylo urcite lepsi smile ale opet jsou to vydaje navic, ktere momentalne po Vanocich nemam a urcite nerikam, ze k tomu casem nedojde smile Ale urcite napred udelam dalsi mereni a treba se zjisti, ze to neni ani potreba, hi...

(upravil MaBat 1. 1. 2010 12:42)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Právě vznikající projekt, na první pohled ne nepodobný tomu tvému, průběžně dokumetovaný o všechna měření, o ktetrých tu mluvím, je popisován v tomto vlákně. "Všesměrové" dvoupásmo s 8" + 2". Cenově srovnatelné, objektovním výsledkem IMHO nikoliv, a to neříkám proto, že bych měl potřebu s někým soutěžit.

(upravil ok1gth 1. 1. 2010 12:59)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ok, pockam, az bude hotovy smile A hlavne take akusticky uprav mistnost...mohu poslat pekny clanek od kolegy Ing. Struzinskeho a jeho projektu laditelny helmholzuv rezonator pro potlaceni rezonance mistnosti a treba se tam i neco dozvis smile
Hi, libi se mi reakce checka an tvuj vznikajici projekt smile Docela bych s nim i souhlasil...
A samozrejme ze pravdepodobne dlouhodobou optimalizaci dojdes k lepsim vysledkum, uz jen proto, ze pravdepodbne delas trochu vice do akustiky, nez ja...Ja svuj projekt navrhnul behem dvou veceru a do 14dnu byly bedny hotove, osazene, nastrikane a celkem i hraji...hold, kazdy nemame tolik casu...ac nechci, tak mam na cviceni  ze sdelovaci techniky okolo 150studentu a musim je i neco naucit a napriklad odvozeni spektra diskretni fourierovou transformaci pro ruzne prubehy mi trvalo daleko dele, nez tento projekt...BTW, doufam, ze zapocitavas do ceny tveho konceptu i cas straveny s vyvojem...Hodne stesti vsem v Novem roce, mame se pry na co tesit smile

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Budu upřímný. Jestli je toto obraz současné mladé "elektrotechnické krve", tak je to popravdě obraz poměrně smutný...

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Nechci te urazet, ale asi budu muset zacit...opet opakuji, ze nejsem pravoverny hifista a mam jine zamereni elektrotechniky, tak neplacej blbosti...A ver, ze ceny dekana se nedavaji za modre oci a to mi tady uz visi na zdi 3...

(upravil MaBat 1. 1. 2010 13:07)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

"nejsem pravoverny hifista a mam jine zamereni elektrotechniky"

Tak se nepleť do věcí, o kterých víš kulový, resp. nebásni o nich následně, jak jsou dobře udělaný! O ničem jiném to tady není, Tomáši.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Spis mi pripada, ze jsem se dotkl ega pana Batika smile A pokud  bude pan Batik pokracovat v osobnich utocich, tak poprosim Antonia o stazeni tohoto meho nepovedeneho projektu z techto skvelych stranek...Je tady par lidi, co opravdu i neco vedi a rad se od nich necham poucit, ale pan Batik to opravdu neni...vzdy jen popouskuje, to co rekl nekdo pred nim. Timto se odhlasuji z diskuze na tomto foru, protoze je to pod moji uroven. hezky den vsem slusnym lidem smile

(upravil MaBat 1. 1. 2010 13:52)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Podívej, až tu bude někdo prezentovat třeba zesilovač vlastní konstrukce se zásadními konstrukčními chybami (kterých si nebude plně vědom) a bude to současně (!) prezentovat jako dobré řešení (s typickou argumentací "je to dobré, protože mně se to líbí (navíc to mám odsimulované)"), jistě se tu najde dost lidí, kteří nahlas řeknou, že to taková sláva zase není. Je pak na dotyčném, aby si to přebral... Konec.

-- aby nedošlo k mýlce, "nějak" to samozřejmě hrát bude a klidně se to může někomu i líbit. To je jasné. Problém je, že to můžu napsat i o zesilovači s přechodovým zkreslením v řádu procent - a pořád budu mít "pravdu".

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Já věděl, že to tak dopadne ještě před tím, než nějaká diskuze začala. Ok1gth, máš široké znalosti ohledně elektroakustiky, ovšem záběr některých členů je mnohem širší a mám dojem, že kdyby jsi to věděl předtím, zřejmě bys svůj projekt zde neprezentoval. On prostě má chyby a je celkem jedno, kdo co má své k porovnání k tomuto, prostě to neber tak vážně a jestli na to máš čas, spíše bych se opravdu snažil to upravit v třípásmo (a je to třeba), solidně odladit a bude z toho zvukově moc dobrá bedna. No a nakonec jsem si s tím dal práci a když už to tady je, nerad bych to všechno mazal.

A k titulům, mnozí je tu mají, ale nemají potřebu o nich mluvit nebo je ukazovat natož aby se na ostatní tady koukali shora...

Papouškování: Dříve to tady na webu mělo trošku jiný význam big_smile, ale ono už bylo "všechno" vymyšleno, tak to ani nejde jinak. smile

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

ok1, chybama se člověk učí a pokud ti tu zkušenější vysvětlují, kde máš chybu,-tak buď rád ! A potlač svoje ego. Ona dobrá rada, je drahá a zadarmo je brzy už nikdo rozdávat nebude. Vzhledově, to máš pěkný a pokud se ti zvuk líbí,tak to vůbec neřeš a užívej si poslechu,protože o to jde především.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Je mi líto že se diskuze ubírala tímto směrem. Vzhledem k vašemu technickému zázemí,znalostem matematiky a fyziky máte výborné předpoklady k brzkemu proniknutí do tohoto oboru. Doufal jsem, že se do projektu zapojíte s podobným úsilím jako do svého "hlavního" oboru, ve kterém jste dle indicii velice dobrý... Přecijenom jste to dělal protože jste to chtěl dělat, a předpokládám že cílem je to mít co nejlší (Proč jinak to dělat?). Rád bych se zastavil nad "papouškováním" - člověk si nemůže odzkoušet všechno, na to prostě není čas ani peníze. Navíc věřím tomu že MaBat už má něco naexperimentováno a naposloucháno. Teorie jsou jen zhuštěné a zobecněné praktické poznatky. Pokud se mi schoduje s vlastnima měřeníma a poslechovýma zkušenostma, proč bych dle ní nemohl radit ostatním ? V tomto světle se komentář  o cvičení jeví více než úsměvný. Nenechte se zmást, obdivuji Vás a smekám že jste se pustil do dalšího studia. Nabízí se otázka proč jste se rozhodl projekt publikovat a tím vstoupit do diskuze? Podělit se o něj ?Rozpoutat diskuzi jak ho vylepšit ? Ego ? Když jste projekt dělal, věřil jste že to děláte dobře (tedy v rámci možností a znalostí). Bohužel Váš důraz byl kladen na špatná místa. Simulovat reproduktor pro návrh výhybky je zbytečné a ve výsledku stejně nedostatečné ať uvažujete co chcete. Impedanční charakteristika se dá během několik málo minut změřit (rychleji než jí poskládáte do spice), nás ale taky zajímá (a to mnohem víc) frekvenční charakteristika mněniče. Kterou jste dle popisu projektu při návrhu výhybky zanedbal. Všechny ty "dohady" o osových a mimoosových měřeních právě souvisí s tím, že posloucháme v reálné místnosti!
Čekal bych od Vás otázky Jak?Proč?Kdy? Nikoliv parafráze na"mě se to líbí, ostatní to také tak dělají, to nemůže být špatně". Ano, v zásade to špatně není, máte +- rovnou frevenční charakteristiku.To je první krok,  ale taky toj je asi tak všechno.
To že se soustava prodává za xxxx neznamená že je dobře udělaná a že je takříkajcí "v pořádku". Pokud vás zaujaly názory Checka, podívejte se prosím na jeho dvoupásmo s 8" a kalotou. Nutno podotknout že s Checkem, jeho "papouškováním"  a názory tady mělo pár lidí taky docela dlouho problémy....
Tohle není místo kde by Vás plácali po zádech pro nic za nic. Ještě k těm vejškám. Waveguide se dá ofrézovat na menší průměr. Pokud uvažujete o něčem jíném, koukněře se na kalotu od wavecoru nebo textilním seasu řady 29.

Ještě pro Benaziho - směrovky mají dost zásadní vliv i když sedíš na jednom místě. Právě proto že "jsme" DIY tak to chceme mít co nejlpší ne?
PROSÍM o vysvětlení proč je tohle jediný projekt odměřen na úrovni?
Je komora zásadní pro měření reproduktorů ? Jestli ano, proč ?
Jsou tu projekty které jsou odměřené líp. I když to je s "horším" vybavením

Přeji Vám všem vše nejlepší do roku 2010.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

To ok1gth. Netreba brať tak vážne všetkých kritikov a ich uštipačné poznámky. Nie je to tak dávno, čo niektorí z nich sa na stránkach tohoto fóra pokúšali získať rozličné know-how a čudujme sa svete, dnes tu pôsobia ako najfundovanejší znalci problematiky.  Toto fórum nie je zložené zo špičkových odborníkov, sú to skôr ľudia prakticky založený a využívajúci teóriu zhustenú v rozličných meracích a simulačných softoch. Tam Ťa zrejme chcel aj nasmerovať Klon. Pred pár mesiacmi som sa dostal do anechoidnej komory a tam sa viacmenej ukázala dobrá zhoda medzi špičkovým meracím zariadením a mojou amatérskou výbavou. Toto je cesta na ktorej (aj napriek Tvoje zaneprázdnenosti) máš šancu nám amatérom ukázať čo sa dá. Inak nameranie amplitúdovej a fázovej charakteristiky trebárs v 3 rôznych vyžarovacích uhloch netrvá dlhšie ako 1 hodinu (samozrejme keď sa vie ako). Ja osobne by som uvítal, keby si zrealizoval nejaké merania u Teba v obytnom priestore a potom to isté meranie v anech. komore a potom ho zavesil niekde tu na fóre.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ach jo hoši, proč jste mu to tak museli nandávat? Mohlo být o zapáleného hifistu více. Dal si s tím práci, snažil se to udělat dobře, pravda mohlo to být o fous lepší, ale za 14 dní práce mi to připadá super.  Berte to tak, že si za hodinu svého volného času co strávíte se svými projekty budete účtovat 500 Kč a pak si spočítejte na kolik vás ty bedny výjdou. Já to beru že tohle byla verze 1.0, dejme tomu levná verze, kdybychom ho neodradili mohla být verze další a lepší. Teď jsme znechutili inteligentního člověka se zájmem a můžeme si tak akorát masírovat vlastní ego, jak jsme to někomu nandali...  Plno schopných lidí už sem kvůli tomu tónu přestalo chodit. Mě to příjde škoda.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

O vlastné ego išlo v prvom rade. Dobré rady podané inteligentnejšie by boli zobrané ako námet na vylepšenie do budúcnosti. Veď zverejnením antonio usúdil, že je to dobrý projekt.

(upravil MaBat 2. 1. 2010 10:23)

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Dr.C, bubuxin: jestli tu člověk nemůže bez okolků a věcně napsat, co si myslí, spolu s tím, jak by to udělal jinak, tak běžte to řiti. Klon to v #51 napsal výstižněji. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale celá první strana je IMO úplně v pořádku, konkrétní a konstruktivní, poskytující jistě schopnému autorovi dost podnětů pro zamyšlení a pátrání po dalších informacích. Nevím, proč v tom nepokračoval a začal se utvrzovat ve své pozici. To už pak zákonitě muselo takhle skončit - nebo se z naší strany odmlčet. Teď už vím, že to přístě bude lepší, i když se tím ničemu nepomůže. Nevím, kolik z vás stihno přečíst si "dokument" od antonia, kterým ilustroval jednání s T.K. před tím, než projekt zveřejnil. Přiznávám, že má výchozí pozice tím byla mírně ovlivněna smile A neměla, za to se omlouvám, stejně jako jsem si mohl odpustit s nadsázkou míněnou poznámku o subwooferech, pokud se někoho dotkla.

-- Mně kdyby kdysi MethMan nenapsal natvrdo, co si myslí - včetně konkrétních argumentů, nenakoplo by mě to, a jsem mu za to pořád vděčnej, protože bych se jinak nejspíš pořád plácal a zkoušel měnit vejškáče. Je na každém, jak si kritiku (byť třeba ostrou, ale věcnou) přebere.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

To jo, ale takovým stylem si nás brzy bude povídat pár.  Mozna by stacilo zmenit formu. O obsahu se nebavim.  Plno schopnych lidi, co neco dobreho postavili (napr. Dawsoo, Ales Bily) a od kterych je se co ucit sem presne kvuli tomuhle prestalo chodit. Pokud si budeme tak strasne jisti svym patentem na rozum, zustaneme brzy sami  a to je skoda. Co nakopne nekoho, druheho odradi.  Me tohle uprime od Tebe a Klona mrzi.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

MaBat napsal:

....Ale nevěště hlavu, pane inženýre, když se z toho vyndají ty vejškáče a výhybky, dá se to z fleku použít jako celkem solidní subwoofery pro nenáročné použití smile

To je fakt konkrétne a konštruktívne. Keby toto bolo napísané pod mojím projektom časom by sa mi to v hlave uležalo a zobral by som to ináč. Ale hneď po prvom prečítaní by som si nadával do somárov, že som niečo zverejňoval.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

"jednoho nakopne, druheho odradi" to se chces pred reakci zeptat jak mas odpovedet aby ses nekoho nedotkl? Kazdej ma nejakej svuj zpusob. Ja se v tom nechci piplat. Za sebe rikam, ze nevidim zadnej problem. Moje znalosti jsou mizerny a kazdej prispevek ve kterym se neco odzvim (a tech je hodne malo - VIP clenove by podle me meli byt vice sdilni a ucit ci kopat do prdele, podle toho co je zrovna potreba) vitam a je mi u riti v jake tonine je psanej. MaBate a ostatni jen houst! At to tu neskonci ve srackach. Ja a jiste dost dalsich se radi neco dovi. Za cas az hlavy vychladnou se zmeni pohled na vec. Radeji si poctu peprne konkretni pripominky nez par stran emoci a pripominek k forme podani. Proc si to nevyrikate pres mail nebo v messengerech?
Tak jsem se vyslovil na nalozil na tu kopu hnoje dalsi OT. Sorry

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Jenomze prave ti lidi co neco umi a dokazali sem kvuli tomuhle prestali chodit. Podivej se na mraky projektu co tvi oblibenci publikovali smile . Ti co neco umi, stavi dal, ale nechavaji si to pro sebe, protoze nechteji ztracet cas s temito diskusemi.  Takze v podstate respect tem, co to tady vydrzeli.

Re: ok1gth (Monacor SPH-200KE a DT-107)

Ty budes taky muj oblibenec big_smile, ale ono to neni jen cerny a bily. Ti co stavi a vedi a nic nerikaji (to proc do jiste miry chapu, ale prave proto ze nic neni ČB je to chyba) vlastne primo nechavaji unaset tohle forum jinam nez (jak jsem si myslel) by melo jit. Je to skoda. Rad bych kdyby to tu bylo mnohem vic o ochote a radach i kdyz dokola se opakujicich.
A vubec promazte to tady. Moc k projektu ta diskuse neni. smile