Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil mirulu 26. 6. 2007 15:00)

Téma: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Zdar, tohle mi trápí. Podle stránky uvádějí výchylku 28 mm. Což by se mi náramě líbilo. +-14 mm je fakt supr, ALE ...

Narazil jsem na jednu stránku, kde uvádějí Xmax 8,5 mm. Pokud si zkusim dosadit do vzorce:

Xmax=(Hc-Hg)/2=(25-8)/2=8,5 mm ... skutečně tomu tak je. Takže +-14 mm je Xdamage nebo jak?

http://www.visaton.sk/czech/menu/nav_2_bas.htm

Chci z něj udělat subwoofer a tohle mě teď trochu znepokojuje.

Web

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Ano, 8.5, to je málo? ARN-312 má 4.8. Vůbec se tím nezabývej.

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

No chtěl sem si ho narovnat ekvalizerem na 30Hz, ted už nemůžu, páč mi mi toho asi moc nezahrál. Proč k němu pak dávají tu mega gumu?

Web

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

1/ Tak to sis měl koupit ještě větší pumpu, třeba LAB12.
2/ Velká guma je cool.

(upravil mirulu 26. 6. 2007 15:36)

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Já ještě nic nekoupil smile Lab12 se mi taky líbí, ale doslechl jsem se, že se spíš hodí do horny. Má nižší citlivost, ale zas vysokou zatižitelnost. Ale takovej zes zas nepotřebuju. Ten visaton určitě umí doma udělat taky pořádnej bordel ne? smile
Když to bude mít subsonic na 30Hz, tak to dá skoro 200W na výchylku 17mm ... 30Hz 100dB a 40Hz 108dB ...

Web

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Však oni to taky nenazývají Xmax, ale maximum cone displacement... Já si myslím, že 8,5mm u home breptáku vůbec není málo...

(upravil mirulu 26. 6. 2007 16:08)

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Co to je 100dB na 30Hz. Nebo 108dB na 40Hz v místnosti 3x7m. Nikdy jsem neměl takovej pocit. Moje TVMka mi jedo při max výchylce papírově na 94dB při 30Hz. Dalších 6dB je asi už hooodně co? (Blbý otázky co?) roll

Web

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Až přijde chuck, bude sranda. smile

Udělej si třeba srovnávací simulaci s tím mým XLS.

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Michal: Nebude. Ja uz to tu videl. Ale proc se zase roztikat na klavesnici ze? Pokud nekomu nestaci vic jak 110dB pri rozumnym ladeni BR a jeste rozumnym vytizeni menice by se mel asi poohlidnout po necem jinym. Treba na benzinkach maji takovy sikovny stojany ze kterejch jde takova hadicka.... umi to mnohdy az 6 atmosfer. Akorat to neni stereo. Prvne se to musi strcit do jednoho ucha a az pak do druhyho...

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Proč??? Stoupneš si mezi stojany...

Re: Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Samozřejmě, že by mi to stačilo, já jenom třeba 30Hz nebo 40Hz na 100dB neslyšel v místnosti, tak to nemůžu hodnotit.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Maximální výchylka Visaton TIW 250 XS 8 Ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£