Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba: Leach 4.5

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 72]

Re: Stavba: Leach 4.5

Leoš, nasobič Ube som nedaval, iba klasika tranzistor za studena tecie tranzistormi nizsi prud, ktory stupa, az kym sa chladic neotepli, kedy prud dosiahne nastavenu hodnotu, potom to už drži, resp. kolise +/-10mA max. Teraz robim na novej STEREO doske, kde som ten nasobic zahrnul, vyskusam a dam report. Ten zosilnovac bude ma 5parov na kanal, a chladice na DPS, takisto aj potrebne ochrany. a vyhoda je že sa to mesti i do 2HE kastle:-)

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Koukni na tohle od Malcolma Hawksforda:

http://www.essex.ac.uk/csee/research/au … 0diode.pdf

Zde jsou všechny jeho publikace:

http://www.essex.ac.uk/csee/research/au … tions.html

Re: Stavba: Leach 4.5

Těch situací jak píše Sinclair se snažím vyvarovat a snad jsem to ještě nikdy neudělal smile plánuji ještě koncák z těchhle zesilovačů v můstku... tedy 2x500W do 8-mi na pohon subwooferů, tak tam už si nechám nejspíše vyrobit nějakou jožiho DPS kde to je vyřešené lépe.

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Ona je to celkově hovadina nosit zesilovač z mrazu do roztopenýho sálu. Všechno se to zarosí a i když to 100x nic neudělá tak na 101. se někde něco propojí a letěj pojistky

Re: Stavba: Leach 4.5

Moje zkušenost s klidovými proudy u leachů je stejná jako Jožiho. Po připojení studeného modulu ke zdroji teče koncem nižší klidový proud, který postupně roste v závislosti na oteplení trandů které nejsou na chladiči konců. Jak mile to najede na provozní teploty (cca 5 minut), kliďák se ustálí. Rozdíl ale není nijak dramatický. Řekněme že po spuštění teče koncem asi 60% - 70% proudu, ve srovnání s hodnotou nastavenou při tepelně ustáleném modulu.

Re: Stavba: Leach 4.5

Ahoj, kdysi jsem si nakoupil několik desek na leacha, ktery vyšel v nějakém díle PE, myslím ročník 2001. Od té doby mi desky bez využití leží v šupleti. Tak vzhledem k tomu, že mám doma i několik použitých ARN738 mě napadlo udělat si na doma takový malý dunítko právě ze dvou těhlech basáku a jednoho leacha. A těd důvod proč sem vlastně píšu. Chtěl bych totiž toho leach kompletně, teda až na elektrolyty, osadit teslou. Jako koncáky bych to viděl na 2 páry KD607/617, ale trochu sem se zasek u budíčů. Bylo by možné použít třeba KD711/712?

tesličku AZS 224 + XN125

(upravil Vasi 28. 12. 2009 19:33)

Re: Stavba: Leach 4.5

Já bych v tom neviděl problém. Je tam výhoda, že je tam předbudič. Nicméně i při dvou párech KD607/617 z toho víc než cca 70W/4R nedostaneš, kvůli nízkému Uce.
Ale nevím, zda-li se to vyplatí, ono ty BD711/712 jsou lepší než ty KD607/617 smile

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

smile

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Tak po úspěšném dokončení Leache 4.5 mě napadá otázka čím napájet subwoofery (8x BCSUB15 s Emi Kappalite 3015LF).
Chtěl bych to vyřešit tak, že bych si chtěl zesilovač pro ně postavit. Pár konců už za sebou mám a mám na to názor takový, že když použiji ověřenou konstrukci a budu si dávat pozor při pájení a oživování, tak by to neměl být až takový problém...
Ideální by bylo 4 suby paralelně na jednu stranu. Opravdu festovních zesilovačů které dodají tento výkon do 2 ohmů jsem na internetu moc nenašel a to nemluvím o tom, že bych se chtěl s cenou vejít do cca 20 000 kč.
Soudím, že 1000W je na 4 tyto subwoofery akorát, protože nyní mám 2 subwoofery na straně na Tesle A2400 a plná spokojenost...
Zatím jsem hledal a našel jsem zesilovač Low-end 1000W od Alana Krause, a Leache který stavěl Jawis. Ovšem na něj nemohu na internetu najít podklady.
Nechci nijak ušetřit, pouze bych chtěl stroj který vydrží běhat třeba 8-10 let i více...
Všechny komentáře vítány.
Zatím díky ;)

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Leache který stavěl Jawis   ... a to myslíš jakou verzi?

Re: Stavba: Leach 4.5

Bylo v něm 6 párů MJL21195/96...

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Jsem zde. Tak jak ses rozhodnul??

(upravil Bery 23. 2. 2010 13:05)

Re: Stavba: Leach 4.5

Jelikož je provoz do 2 ohmů pro zesilovač náročný tak jsem od tohoto řešení upustil.
Takže se budu snažit do 4U krabice 450x400mm nacpat 4x Leache od jožiho 700W (4x700W/2, 2x 1400W/4) nevím jestli se mi to se 2-ma trafy s atypickým jádrem a 160mF kapacity ve zdroji podaří, ale mělo by to být na chlup smile

Edit: vždy 2 suby paralelně na kanál

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

tak to průběžně foť aď se můžu / em kochat smile jinak jak to budeš chladit ?

Re: Stavba: Leach 4.5

Z vlastní zkušenosti nedoporučuju, obzvláště u prvního kusu zesilovače, kdy je výsledek nejistý a často je třeba něco doladit, upravit, či vyřešit jinak "pěchovat" do jedné krabice. Tohle se mi několikrát šeredně nevyplatilo.

(upravil Bery 24. 2. 2010 2:16)

Re: Stavba: Leach 4.5

Chladit to budu 2-ma tunely z chladičů 340x100x50 mm + 4 ventilátory (vždy IN/OUT).
Tak to tedy budu fotit, pomalu začnu nakupovat materiál, protože pro studenta není lehké vytáhnout z kapsy přes 20 tisíc smile.

To jawis: chtěl bych skončit u verze 4x700W v jedné krabici, ovšem není to podmínka, zkusil bych si nejdřív jak se  vejdou 2 moduly do jedné krabice a až podle toho tam začnu ládovat zbylé dva... smile

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Zkoušel už někdo postavit a vyzkoušet Leach SuperAmp? Na foru se celkem pravidelně vždy někdo vrací ke klasice Leach, ale nevzpomínám že by byla nějaká zmínka o této silnější verzi.
Už nějakou dobu mám jeden modul Leach SuperAmp udělaný a druhou desku nachystanou k osazení, bohužel ještě nenastal správný čas k jeho vyzkoušení, nebo lépe řečeno nic mě zatím netlačí smile
Mám ale udělaných sedm jiných, plně funkčních zesilovačů právě se serioparalelním řazením koncových tranzistorů a jeví se mi to jako lepší řešení, porovnám-li s paralelním systémem při stejném napájecím napětí. Hlásím, že jsem si to poctivě porovnával, limitace u serioparalel. nastávala při vyšším výstupním napětí, taky lepší využití SOA smile

Re: Stavba: Leach 4.5

to Jawis: zveřejňoval jsi někde podklady pro tvoje Leachy? Často tu čtu o silnějších verzích, ale nikde jsem neviděl nic pořádně pohoromadě, krom klasického leache který stavěl třeba Betaron. Rád bych takové podklady vlastnil kdyby na to něky došlo, ale zatim spíš ze zajímavosti a rozšíření obzorů.

Re: Stavba: Leach 4.5

2 Bystrouš:  http://www.joziho-technika.estranky.sk/ … evykon700w

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Stavba: Leach 4.5

Není nutné zrovna práskat Leach SuperAmp, úplně bohatě postačí se podívat, jak má Pavel řešený rozkmit, budič a konec v DPA880 a pokud chcete ještě něco parnějšího, tak tam ty sérioparalelní kaskády dejte čtyři nebo pět a hlavně nezapomeňte, na jaký budiče /resp. jejich Ft/ to bylo navrhováno. Já bych dnes místo KD337/338 použil BD243C/244C. Pak takový zesilovač, osazený pěti kaskádami MJL21195/21196 půjde zničit tak leda kladivem...:-)

Web

Příspěvky [21 až 40 z 72]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba: Leach 4.5

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£