Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Novy design budky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil DeadMAN 19. 4. 2007 17:29)

Téma: Novy design budky

Tak, nakolko sa blizia obhajoby koncorocnych prac, troska som pozmenil design budiek (zatial len jednej)... Co vy na to ako odbornici hovorite???

Dalsia vec je: Subjektovne sa mi zdaju vysky po zapusteni vyskoveho repro o cca 3mm krajsie... Skusil som prehodit kanaly na zosiku, no stale ta "nova" bedna ma krajsie vysky. Moze to byt zapustenim???

http://img239.imageshack.us/img239/4366/dsc00365zv9.th.jpg http://img105.imageshack.us/img105/1872/dsc00366is5.th.jpg http://img184.imageshack.us/img184/1571/dsc00368ws7.th.jpg http://img238.imageshack.us/img238/4624/dsc01262wa6.th.jpg

Web

Re: Novy design budky

Myslím že o proti té staré je to paráda.

(upravil BlackRider 19. 4. 2007 21:03)

Re: Novy design budky

Zapuštěním to na 90% nebude. Ty chceš, aby ty výšky byly lepší. Správně bys měl podložit basák tak, aby jeho střed byl na úrovni kopulky té 089ky (při pohledu z boku).

Rejpat nechcu, myslím, že je to fakt. Jedině, že by jsi měl supersluch.

Ad design:

Ten se ti povedl. Akorát k sobě neladí příruby měníčů, ale to vůbec neva.

Web

Re: Novy design budky

Va a va a va. Fuj.

Re: Novy design budky

Ale prosimtě Usámo. lol

Web

Re: Novy design budky

To víš pan stavitel Usáma postavil tolik beden big_smile

Re: Novy design budky

Hezky sladěné s dizajnem zesilovače.
Fakt zapustění je tak slyšitelné?
Resp. Je jediný rozdíl mezi bednama
v.1.0 červené, nezapustené
a 1.1. černé-šedé zapustené?
žádné jiné upgrade  (když už dělám ty bedny tak vyměním kondík ve výhybce...,překábluju) nebyl proveden?
Možná šedá barva má jinou pohltivost (odrazivost) jako červená (pokud jsou to materiálově rozdílné barvy).:)

Re: Novy design budky

Nebo jsi třeba pomzal přívodní kabel čenskem za úplňku, nebo podepřel jednu část stranu přehrávače pemzou, proto ti hraje jedna bedna líp. smile

Beze srandy.
Pokud jsi nezměnil nic jiného kromě zapuštění a fakt se ti zdá, že ta bedna je lepší, udělej slepý test. (zavaž si oči a ať ti někdo pomůže přepojovat) a zkus kolikrát třeba z 10 pokusů se na slepo trefíš jestli je to nová nebo stará.
Pokud to poznáš, tak bravo a může to být tím zapuštěním.

Re: Novy design budky

Lidi, já mám taky zkušenost, že to zapuštění slyšet JE. nevím, proč tomu nevěříte... Hlavně teda u kaloťáku.

Web

Re: Novy design budky

tazko povedat... zapustenie urcite ma vplyv na vyslednu charku (pri nezapustenom vyskaci mozte ocakavat anomalie na frekvenciach kt. vlnova dlzka je nejakym nasobkom rozmeru vyskaca) otazka vsak je do akej miery to mozte v priemerne "zivej" miestnosti rozoznat.. kazdopadne zapustenie moze len pomoct...

(upravil DeadMAN 20. 4. 2007 13:06)

Re: Novy design budky

Vdaka za nazory. Idem spravit este jeden test... Prehodim budky medzi sebou, ci to nahodou nieje nejakymi odrazmi alebo tak...

No, prebehol test, a ta "nova" hra krajsie... Mozno som si to vsugeroval, mozno je to pravda, uvidime vecer, ked prerobim aj druhu budku...

Web

Re: Novy design budky

no ja sa tiez pridavam k nazoru ze zapustenie pomaha
som prerabal moje 9204 (repro daval do uplne inej bedne) a na tej su zapustene repraky a zrezane hrany prednej steny(aj ked neviem ci to daco spravi wink ) no a ked som to zapojil tak som neveril.... omoc cistejsie vysky... napriklad pri guano apes alebo podobnom zanri kde su ostre gitary sa to nejak divne zlievalo....bolo pocut ze tam vysky su ale boli agresivne a nedalo sa urcit co je co....teraz to hra pekne cisto a aj stredy sa vycistili....
tot ku zapustaniu
a teraz by som este napisal ze dost velka zmena v zvuku bola aj ze ta nova bedna ma vnutorne rozmery v pomeroch 0,6*1*1,6 co som sa niekde docital ze potlaca stojave vlnenie...rozhodne to hra lepsie ako predym (v tej 9204 su pomery strany 1*1*x a to je podla mna nap....) basov je subjektivne menej ( lebo to nebuci a nerezonuje ) a su tvrdsie. basgitara znie tak jak ma a neprebuciava bicie pod tym.
este som zabudol ze ta nova bedna ma +/- 0,5l rovnaky objem jak stara
a pokial si dobre pamatam tak stojate vlnenie bud potlaca alebo zvyraznuje urcite frekvencie... to presne bolo aj na tej orig bedni 9204 pri niektorych tonoch nebolo ani citit na bedni ze hra basy a na niektorych bolo dotykom citit silne chvenie... v novej to hra lepsie a nenasiel som tam ziadny hrb na basoch ktory by bol zvyraznevy ako predym a aj bedna sa uz pr basoch chveje stale a hadam este viac ( podla mna lebo sa tam nepotlacaju basove frekvencie ako predtym) a podotykam ze ta bedna je z 18mm drevotriesky cize asi o 50% hrubsia jak bola
mno to je setko co som mal na srdci.. ak trepem blbosti tak mi povedze ake wink

Re: Novy design budky

K ARV 089 bych dal ARN 6618, ale jinak pěkné wink

Web

Re: Novy design budky

mám prerobené bedne supraphon RK40 s novým osadením 2x6618 a 2xARV168. výhybka zatiaľ len naprasený kondenzátor a odpor na utlmenie, ale hrá to slušne. keď budú prachy a čas, urobím poriadnu výhybku... takže toto osadenie na začiatky len a len doporučujem.

Web

Re: Novy design budky

Kritik: Aj ja by som dal 6614 teraz.... Ale nie je to potrebne... Zbytocne investicie

Ad zapustenie: Fakt je to pocutelne... Predtym hrala len ta jedna krajsie, teraz hraju uz obe smile

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Novy design budky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£