Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Mikrofon TESLA AMD 411

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Mikrofon TESLA AMD 411

Zdravím všechny. Mám k dispozici mikrofon tesla AMD 411, otázka zní.. je to k něčemu? Občas potřebuji mikrofon na mluvené slovo, je použitelný? Nebo prodat? Má to vůbec nějakou hodnotu?

Díky

http://s19.postimg.cc/dstho46i7/1106_5.jpg http://s19.postimg.cc/k7x3yj2lr/1106_4.jpg

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Jo, v 88-94. jsme na něj jeli diskotéky, svoje docela odsloužil, snesl dost špatné věci. Pokud nechceš dávat 2 litry za Shure SM 48S, tak je na mluvení tvůj stroj. Samozřejmě po přehození DIN 5 za stereojack.

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Měli sme to ve zkušebně na zpěv a nemělo to vubec cenu... 3 behringery za litra dělaj mnohem lepší službu.

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Docela protichůdné názory ;o)

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

spev a hovorené slovo sú 2 rôzne aplikácie

Web

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Jakto, že když je mikrofon na mlvené slovo dobrý, může být na zpěv k ničemu?
PS moc tomu nerozumím

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

asi na tom něco bude smile Ono v tý zkušebně jsou přecijen jiný podmínky než někde v klidu, kde má bejt jen trochu víc nahlas řečník. Odpověď asi taková: Zkus a uvidíš smile A kdyby ses na něj nasral a chtěl ho vyhhodit, tak mi ho dej do sbírky smile

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Mám jich dodnes deset na kulturáku, předělaných na XLR a používám je běžně na dlouhých stolech pro jednotlivé účastníky konferencí. Kromě toho mám i několik kusů stejně vypadajících AMD415N /s přepínačem hudba-řeč/ a to jsou mikrofony, které hravě oserou řadu Shure PG.
Nejsou to mikrofony, určené na hardcorové řvaní, to je jasný. A jestli někdo neumí ukočírovat ten hrb kolem 2kHz, tak je blb.

Web

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Tak ho vyzkouším, může mi někdo porait jak to předělat na xlr? Díky

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Nikdo neodpovídá, tak to zkusím, mělo by to být úplně jednoduché, není-li myšlen zásah i do mikrofonu. Už si sice nepamatuji, zda není jedna strana přizemněna, ale pokud ne, tak po odpojení pětikolíku DIN dát u XLR stínění na kolík 1, a dva ostatní na 2 a 3.

(upravil sinclair 12. 12. 2009 17:27)

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Je třeba vzít čínský smile XLR panelový samec a po vyšroubování tří zapuštěných šroubků M1,6, přičemž vypadne celá "prdelka" mikrofonu s pětikolíkem, je třeba ten čínský XLR samec vrazit do soustruhu a ošoustat ho na průměr o 0,05mm menší, jako má otvor, zející v prdelce mikrofonu. Pak už jen zbývá převrtat otvory po zapuštěných šroubcích na mikrofonu průměru 1,6mm na 2mm, odstranit otřepy, vsunout XLR, zarovnat do roviny s koncem, poznačit díry, v osoustruženém XLR samci vyříznout závity M2 a je skoro hotovo. Pak už jen sehnat tři hezké poniklované šroubky M2x3 se zapuštěnou hlavou a tři dráty, vycházející zevnitř mikrofonu připojit na XLR takto: Zelený-1, modrý-3, červený-2. U některých kusů byl zemní vodič, který přijde na 1 žlutý nebo bílý.
Dá to hodně drbačky a lítání, pokud není doma příslušnej vercajk /soustruh, stojanová vrtačka, ostrý vrtáky 1,6 a závitníky M2/, ale pak výsledek není k rozeznání od tovární práce. Předělával jsem jich pro sebe nejmíň patnáct a pro známé určitě dalších nejmíň čtyřicet, možná víc. To bylo v době, kdy se v Tesle Eltos objevily první XLR konektory Switchcraft a každý chtěl jet s dobou, i když na mikrofonu, který nemá vložku až zas tak odlišnou od prastarého typu AMD210 a následujících barevných typů AMD205 a AMD215.
V AMD410N či 411N je naprosto stejná vložka. V AMD415N je vložka už trochu jiné kafe, který se dá i pít.
Oproti stařešinům AMD210 má jen trochu jinak tvarovanou membránu, z jiného materiálu, poddajnější a nemá krycí plechový difuzor /který jsme z řady AMD200 houfně odstraňovali/.
AMD415N používám dodnes na zvučení bicích, jsou po přepnutí na řeč výborné na tomy, jeden dávám občas i pod hajtku /shora kondík/ a po přepnutí na hudbu ten mikrák bezvadně bere basu. Na kopák to ale není, nemá to rádo velké tlaky a přece jen to není velkomembránová klasika.
Perlička: kdysi jsem zkoušel na kopák starý teslácký velkomembránový mikrofon, zvaný "vajíčko" - mikrofon z padesátých let ještě s tím zvláštním tříkolíkovým šroubovacím konektorem podle vzoru Philips. Byl jsem fakt příjemně překvapený a nebýt toho, že jsem si ho nechtěl nechat ničit /byl to přece jen sbírkový kus/, používám ho dodnes.

Web

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

sinclair: ake oznacenie ma ten mikrofon zvany vajicko?

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

I já mám bohaté zkušenosti s mikrofony AMD-410 a AMD-411. Měli jsme je v kapele v 80-tých letech, 4ks 410 a 3ks 411. Byly velmi dobré, zvláště dvoucívkový AMD-411 měl výbornou dynamiku, citlivost. Mimo zpěv jsem 411 později používal u bicích na Overhead a taky když jsem hrával šest roků v kavárně, tak zcela v pohodě k malému kombu s ARO835, mikrofon jen tak pověšený za kabel od vrchu komba k reproduktoru smile

…ale běda, pokud tyto mikrofony spadnou na zem, což se stávalo když podnapilí muzikanti občas zakopnou o stojan big_smile. Pak je mikrofon v prdeli lol Jak si matně pamatuji oproti AKG nebo Shure měly tyto Tesly chatrnější uložení systému…

Takže spíš nevěřím, že se dnes podaří získat ho od někoho jako zachovalý yikes

(upravil sinclair 19. 12. 2009 4:33)

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

To staré vejce z padesátých let má označení 516450. Najdeš ho na webu http://www.oldmics.cz zvol Teslu a roluj.

Web

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Díky všem za rady, zkusím předělat a pak poreferuju..

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Takže hotovo, díky všem, ale hlavně díky Sinclairovi...

http://s19.postimg.cc/av1485o8f/1106_p3210831.jpg

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

zdravim , viem že debata je o tesla mikrofone , ale ja mam taký malý problém a zrovna v tejto teme je niekto kto by mi isto vedel pomoct , kupil som AKG D1200C mikrofon ale nemam nan konektor na zapojenie , ide o trojkolíkovu samicu zo šrobovaním - teda podobný problem ako pri týchto teslách , len ja by som to nechcel riešit vrtačkou , ak by niekto mal na predaj tento konektor rád ho kupim vdaka
ina k tej tesle mal som taku a je to výborne mikro , velmi čistý zvuk z toho lezie použitelne na spev uplne kludne podla mna , niektore mali dokonca na šnure elektronkový predzosdilovač a to bola bomba už - za tie rachy po čom sa to dalo a dá  zohnat

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Sháníš samici nebo samec? Samců tu mám dostatek, ale se samicema to bude horší...

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

podzravujem  , pekne sviatky prajem , ved práveže zhanam samicu , niekedy pred 15rokmi toho bolo všade vela a teraz to neviem zohnat sad

Re: Mikrofon TESLA AMD 411

Zdar. Dostal sa ku mne takýto istý mikrofon, no nefungoval. Po rozobratí som zistil že vo vnútri vložka nieje zapojená- kábliky sú odtrhnuté. Teraz, neviem ako to mám zapojiť, cievka na tom gumenom obale je zapojená v sérii s tou kmitacou alebo ako to? a s čím má byť spojený ten zvyšný zemný káblik s tým plieškom na konci? Diki za radu.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Mikrofon TESLA AMD 411

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£