Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 76]

(upravil dawsoo 21. 8. 2016 21:03)

Téma: Levný vejšky

Tady nenajdete TVM,Beymu ani tonsily takže dotazy či postřehy k těmto a podoným značkám prosíme jinam


Seas 27TBFCG
Monacor DT-80
Monacor DT-300
Hi-Vi K1
Hi-Vi Q1R
Vifa BC25SC06-04

Tááák a teď jsem zvědav na zasvěcený komentáře některejch datashetovejch místních  expertů co je lepčí a co není lol Ten kdo není uplně blbej ví že je to měření zkreslení v Artě. Buzení rychlej burst 4V.


Moje hodnocení a komentáře:

Seas 27TBFCG = zvolen jako referenční ... oblíbený zaphův pro mne jen obyč průměr... bylo třeba potunit aby to nějak hrálo... tenhle je vyšlechtěnej líp už to nejde... ten zlom na THD je danej 3.subharmonikou breakupu.

Monacor DT-80 = mnou vychvalovanej až do nebes... no bodejť by ne za ty prachy... nahoře prakticky čistej dole při rozumným dělení na neodym rovněž.Dělitelnej jednoduše na (kondík cívka odpor na 3,5k).

Monacor DT-300 = Tank mezi vejškáčema... tenhle je po tuningu je znát že former nemá perforaci zkreslení je vyšší než u DT-80 ale jde dělit dole... zvukově je ok a příjemně hrající. dělitelnej kolem 2k.

Hi-Vi K1 = No není to špatný vůbec ne... zkreslení není uplně nejnižší,ale jeho průběh je hladkej což vcelku korensponduje s tím jak hraje... je to asi nejrovnější vejškáč s testovacího pole... jeden kousek bylo třeba lehce dostředit... pak se odměnil takovýmhle průběhem. Nutno dělit vejš cca kolem 3k.

Hi-Vi Q1R = Trošku bída  měřením ,zvukově průměr jednoznačně horší než K1.

Vifa BCxx Neodymky = čistá práce čistej zvuk hladký měření... bezproblémovej vejškáček na dělení kolem 4-4,5k.

Vifa XT-25 - zajímavý repráčky jdou překvapivě uplně dolů zvukově je to něco mezi páskem a kalotou.. nenápadnej čistej zvuk,moje představa byla určitě splněna ale pro dokonalost by to chtělo by to ještě více rovnej fr průběh a více neutrality,měření THD excelentní již od 2kHz. min dělení LR na 2,7k 2.řád.Optimum je nad 3k.

Vifa XT-19 - prakticky to samé co jejich větší bráškové,nižší citlivost trošku je slyšet zdvih v okolí 8kHz ale není to nic co se nedá narovnat vhodnou vyhýbkou... méně směrují než jejich větší bráškové a nepatrně více zkreslují... pořád ale měřením THD na špičkové úrovni. Min dělení LR 2.řád na 3,5kHz. Optimum je nad 4k.

Doplněno:

THD pro XT25
http://img11.imageshack.us/my.php?image=vifaxt25.png
THD pro XT19
http://img3.imageshack.us/my.php?image=xt19thd.png




//admin si dovolil přidat smazaný text, škoda ho ztratit
27TFFC - ostřejší výšky, velmi rychlý,nahoře zvlnění a 3dB převýšení (mimo osu se to srovná) někdy bez příslušných kompenzací ostrý (pro efektněji znějící bedny bum cink asi nejlepší volba z textilu) vyšší THD než TDFC

27TDFC - klidnější jemnější nenápadnější rovnější,méně rychlý oproti 27TFFC (já osobně považuju za jeden z nej od seasu,ale musí se umět správně použít... pokud ne tak působí zdechle) nižší THD než TFFC.

TFFC více možná zaujme na první poslech a je citlivější ...na měření je to však po všech stránkách pro TDFC (rovnost cháry,THD,IMD)

Jinak reálný konstrukční rozdíly v konstrukci mezi nima:
TFFC - nízká Mms 0,25g,Sonotex závěs,Sonotex neimpregnovaná kalota = reál citlivost kolem 92,5dB fs kolem 600Hz zvukově je slyšet textil (tak trošku syčí jak had)

TDFC - Vyšší Mms 0,30g, gumovej závěs (stejný jak u TBFC),Silně Impregnovaná kalota z jiného matroše - hezčí rolloff, reál citlivost kolem 90,5dB Fs kolem 550Hz (jedna z nejméně barvících textilních kalot,podle mýho možná leckoho tolik nezaujme pro svou neutralitu)

cháry prorovnání http://img201.imageshack.us/img201/9714 … ot001r.png

THD spektra nemam bohužel uložena ze stejnýho měření (jiné úrovně vybuzení) takže to sem věšet asi nemá smysl,ale zjednodušeně 27TFFC má vyšší harmonický výraznější a směrem nahoru se to zvedá... 27TDFC má plošší průběh s kmitočtem a nahoře se nezvedá (zatlumení kaloty nátěrem a jiný závěs). Oboje tuněný verze ve stejným provedení... neupravený kusy jsou na tom shodně jen všem horší jak zvlněním cháry tak zkreslením  (díky ne 100% vystředění a ne zrovna ideálnímu tlumení).
//admin si dovolil přidat smazaný text, škoda ho ztratit

Update 2016:
Zakladatel threadu se rozhodl po letech napsat že je to hodně neaktuální a že od všeho co zde kdy publikoval dává ruce zcela pryč. Dnes už je DIY mrtvá věc a smysl má stavět jen lepší projekty. Pokud chcete šetřit lepší než cokoliv bastlit s mizerným výsledkem je lepší si koupit něco slušného z druhé ruky za zlomek původní ceny,kde se to hlavně dá předem vše poslechnout a ve většině případů pokud jste zdatní i třeba repasovat a doladit = udělat lepší modernější filtr (vyhýbku) .

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

ti dam experty smile je mi uplne jasny, koho myslis smile kazdopadne pro me to zadny velky prekvapeni neni, vetsinu tech menicu sem uz v rukou mel, nebo je alespon slysel. jediny, co me trochu prekvapilo (mile) je ta DT-80, do 3p by mohl bejt docela zajimavej

(upravil dawsoo 3. 3. 2009 9:56)

Re: Levný vejšky

lol neboj nejsi v tom zdaleka sám je vás tu více

Jinak zvukově je pořadí takovéto:
1.Vifa BCxx
2.DT-80
3.27TBFCG a DT-300
4. Hi-vi K1
5.Hi-Vi Q1R

jak je vidět měření  aby bylo jasno jak měnič hraje prakticky k prdu... jen odhalí vyložený chyby nebo vyloženě nepovedený měniče. jsou i jiný parametry jako rozlišení dynamika a schopnost přehrát neslitě detaily když je přítomno více nástrojů.

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

co takhle změřit jinou referenční výšku co jí většina lidí zná? ARV104:-)

Web

(upravil Lukáš33 15. 1. 2009 19:38)

Re: Levný vejšky

chyna.cz :Né to né, na horách jsem byl o výkendu.
A nebo dexony:)
Ale zase mám od nich v autě DT 2510 a za tu cenu hrají hezky sice ostřejc,jenže s těma šmejdama plastovejma a piezovíma se to nedá rovnat.I jiní to chválí.Zajímalo by mě písknutí.

Re: Levný vejšky

Dawsoo, jak jsi šlechtil ten Seas? Proběhlo i nějaké křížení nebo to je jen úprava jednoho měniče? Doufám že to není výrobní tajemství smile

(upravil Kritik 15. 1. 2009 22:03)

Re: Levný vejšky

No to je v řiti! Q1R nejhorší vyškáč lol To zas bude, hodím sem projekt a většina ho poplive jen proto, že je tam Q1R. Davide, to tak nemůžeš dělat big_smile

EDIT: Hlavně, že všude píšou High-End.
Jestli píšeš průměr, tak je to na úrovni GTC 11/100. Kurňa, taký fajný basáček mám a průměrný výškáč lol
Víš, že na Tebe tady dá 90% lidí ... Myslel jsem, že Q1R bude patřit do "TOP tweetru" uui

Web

(upravil dawsoo 15. 1. 2009 22:57)

Re: Levný vejšky

Kritik:
Davide není!!! Je jen z týhle skupinky ....  Je to bezpečně zvukově nad úrovní lowendu typu TVM,Tonsilu,Beymy buď klidnej... myslím si že je jen blbě vystředěnej... nesahal jsem do něj neboť nebyl můj ale 7Techův.

ChýnaCZ:
ARV 104 ?  lol Tohle mi nesmí přes práh vůbec!!

Duwenbleidd:
Hodně hodně víc než TDFC big_smile

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

DT300.............. pro mě hodně dobrý...ač jsem nad monacorama vždy ohrnoval frňák...:))

Web

(upravil dawsoo 15. 1. 2009 23:39)

Re: Levný vejšky

Pokud bych se měl rozepsat více tak si myslím že Hi-Vi obecně má výborný membrány...příkladem je třeba K1 kterou jsem z madisnu vzal právě proto,že jsem si chtěl prakticky ověřit to co jsem předpokládal správně už z datashétu a různejch testíků na webu... opravdu jsou nahoře hladký a čistý,nebál bych se říci že od 10kHz nahoru více než cokoliv jinýho v textilu i o kategorii výše...ale co vidím jako jejich mínus obecně je nepřesnost ve velkovýrobě (chce to štěstí na dobrý kusy což je pro většinu lidí, která nemá možnost tyto neduhy poopravit problém na kterej jsem chtěl jen upozornit) zvukově jsou trošku více "asijsky" laděný hodně nahoru (nechce se jim moc dolů a mají menší Sd než jiný 25-26mm kaloty) trošku mají tendenci komprimovat dynamiku,avšak zato působí jako velmi detailní,právě díky tý komprimaci dynamiky se musej dělit překvapivě poměrně vysoko aspoň min kolem 3-3,5k nebo strmě nad 2,6k (podobně jako třeba neupravená 25TAF/D) ale přitom narozdíl od nich maj zbytečně velký faceplaty (vše přes 113mm) takže nejdou dát co nejblíže ke střeďáku... to je to hlavní co bych kritizoval u Hi-Vi... konstruktér asi moc na tohle nemyslel...

K Monacorům obecně... je to kategorie z toho co jsem zkoušel provedením a přesností výroby o kousíček vejš nad hi-vi...cenově je to podobný a vzhledem k tuzemský dostupnosti není asi co řešit. Proto bych je asi preferoval,jinak zvukově jsou všechny velmi neutrální a bezproblémový.

Seasy Basic... kapitola sama pro sebe... jsou to čistě provedený a velmi poctivý repráky, který maj kvalitní základ v dobrý přesnosti a dají se i vcelku rozumně vylepšit, nebojím se říci k úrovni excellů... excelly jsou už dotažený a nemusí se s nima nic dělat...Vylepšený jste někteří z vás mohli slyšet (27TFFC,27TDFC,27TBFCG,25TAFC/D).

Co mě hodně překvapilo jsou Vifa BC... nejnižší řady... naprosto přesná výroba jsou to nejstejnější repráky co jsem měl v páru v ruce... několikrát jsem zkontroloval zda neměřím pořád ten samej kus dokola big_smile zvukově podobný jako DT-80 ale vše klidnější a jemnější... pro uplně rovnej průběh bych doporučoval dělit nad 4kHz... pak ukáže záda i mnohem dražším měničům.

Tenhle dred jsem založil z jedinnýho a prostýho důvodu,a to proto že se tu traduje že jakmile je to vyrobený v asii je to špatně... já říkám není a naopak dá se najít i mezi lacinejma reprákama s cenama na úrovni lowendu typu TVM,Tonsil a beyma kousky který je zválcujou jak fíky po všech stránkách... a zároveň tenhle dred má ujasnit méně zkušenejm či lidem co nemají finance na top měniče kam lze jít a za kolik peněz s rozumným poměrem cena výkon. .Jako referenci jsem záměrně zvolil právě Seas 27TBFCG, protože je to obecně uzávanej měnič jako velmi slušnej standard a stavělo z něj dost lidí nejen zde.Jeho modifikace ve výsledku nezměnila jeho charakter zvuku ale jen se vše pročistilo a srovnalo... co je jeho velká přednost je performance v rozmezí 2-6kHz tam je asi jeden z nejlepších... škoda toho nešťastnýho grillu a slídovýho či plastovýho průhlednýho difuzoru... zde vidím tu jeho hlavní mršbu a asi proto nepatřil nikdy k mým úplným favoritům.

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

Náhodou HiVi TN28 jsi "pod lupou" neměl?

(upravil dawsoo 16. 1. 2009 0:39)

Re: Levný vejšky

Zorg:
Neměl jsem tu čest,ale myslím že ji má Micro... smile Já si bohužel myslím že tudy cesta asi moc nepovede... obávám se že to bude právě díky tomu tvaru zvlněný jak prase...vyhýbku bych na to dělat teda rozhodně nechtěl..  je to podle mě jen designovka ala B&W...

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

dawsoo: jestli máš zájem pošlu Ti ty moje Q1R na test. Klidně je i kuchni jestli to něčemu pomůže smile Mě zatím leží ve skříni, takže mi chybět nebudou ...

Web

(upravil Shade 16. 1. 2009 10:19)

Re: Levný vejšky

dawsoo keby som ti poslal hivi sd1.1a tak by si ich zmeral pripadne skontroloval ci si dostredene atd. ?
keby som ti poslal aj silver flute W20RC38-4 tak by si ho zmeral lebo na tu cenu vyzeraju, ze maju nadstandartne spracovanie
zatial je to u micra lebo je to z madisoundu tak ze by to poslal tebe a ty potom mne postu a take serepetitcky by som samozrejme preplatil ale ak by si chcel daco za tvoj cas a know-how tak na to by som asi nemal....
edit : ak by si chcel tak z madi mam este Hi-Vi W5, takze ak by si mal zaujem zmerat aj ten, tak rozhodne proti tomu nic nemam wink

(upravil dawsoo 16. 1. 2009 15:08)

Re: Levný vejšky

Klucí je mi líto,ale měl jsem čas na tyhle hrátky jen teď,zas budu makat a nebude moc čas vytahovat velký měření...možná někdy v budoucnu až se mi toho tu zas více sejde, Q1R si můžeš vystředit i sám stačí povolit šrouby a za současného velmi jemného hejbání měřit a kontrolovat impedančku a zkreslení v artě.... co se týče SD1.1 platí to samý co u Davidovejch Q1R... Hi-vi jsem si zkusil a vím že tahle značka nebude asi pro mě to pravý ořechový zvukově mi to nesedne... co se týče basáků silver flute nikterak mě neoslovily protože je to papír,to zajímavější už mi příjdou SB Acoustic,který jsem bral např pro pistoleho... Co by mě zajímalo obecně je asi už jen toto: Tangband,Vifa XT řada ring radiátorů. Jinak předesílám že tunit vejšky na zakázku nikdy nebudu... protože je tu i riziko že se to nepovede... proto si takto hraji jen s věcmi co mi říkají pane... k modifikovanejm vejškám odemně je možný se dostat jen v hotovejch bednách,nebo ve vzácnějšíám případě že mi jebne a budu mít tendenci zas vše rozprodávat.

Není co dodávat...

(upravil Zorg 16. 1. 2009 15:31)

Re: Levný vejšky

No tak doufám, že si koupíš ty elektrický boty a nepřimrzneš nám v Liberci k přenosáku smile Pak až zas budeš mít volnějš a určo i víc chuti po tý robotě, mohlo by se začít s tím žlutym projektíkem. Koukal jsem, že kyselka už se taky shání po Ušerech smile Kdybych je bral z Evropy, tak by tu i mohly být dřív než řekneš "namistrovstvíčrvklasickémlyžovánístejněnebudesníh" lol

Re: Levný vejšky

Dawsoo: mohl bych poskytnout XT25TG30-04 na mereni. Jeste mi tu budou chvili lezet nez se bedny nalakuji.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 3. 3. 2009 10:12)

Re: Levný vejšky

Kocour:
Díky moc za nabídku ... je blbost to jen tak posílat kvůli měření (riziko že se jim cestou něco stane) ale já asi rovnou objednám přímo XT-19 který se mi budou asi hodit víc drahý nejsou a když nevyhoví na co je chci prodat půjdou vždycky smile ...

Srovnávačka modifikovaných 27TDFC vs 27TBFC/G
http://img296.imageshack.us/img296/2329/screenshot002pf4.th.png

http://img296.imageshack.us/img296/2329 … 002pf4.png

Ony ty seasy když se jim dá péče nejsou vůbec špatný měniče...  ve svý cenovce nemaj moc konkurence... zvukově je rozdíl poměrně markantní textilní verze je jemná a detailní a kovová je přesná dole zní dynamičtěji ale nahoře je trošku tupější a hrubější. Ten bordel nahoře je asi i když je za 20kHz je mými slechy prostě asi slyšet. V upravený verzi se mi TDFC líbí více než 3x dražší SS D2904/97000,která není tak pěkně rovná ale je velmi detailní a má svůj specifickej měkej hudební a příjemnej témbr,kterej si myslím bude líbit většině lidí. Je to o preferencích.


A porovnání mezi sebou charkově... 27TDFC vs XT25 vs 27TBFCG
http://img168.imageshack.us/img168/7080/screenshot001sz8.th.png

http://img168.imageshack.us/img168/7080 … 001sz8.png

Do třetice porovnání XT19-XT25-27TDFC Mod*
http://img10.imageshack.us/img10/4159/vifavsseas.th.png

http://img10.imageshack.us/my.php?image=vifavsseas.png

detail XT25 vs XT19
http://img152.imageshack.us/img152/7676/xt19vsxt25.th.png

http://img152.imageshack.us/my.php?image=xt19vsxt25.png

Není co dodávat...

Re: Levný vejšky

vie niekdo poradiť, chcem kupiť XT25TG30-04, kde by vyšli najlacnejšie?alebo chystasa tu nákup s part expres dakujem

Web

Re: Levný vejšky

Dotaz trochu bokem, na ty co doma meri - na jake ozvucnici merite tweetery? Napr. deska 0,5m x 0,5m repro uprostred a zapustene, nebo na nejake bedne, kde jsou hodne oble rohy??

Příspěvky [1 až 20 z 76]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£