Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Dobrý den všem,

  Plánuju pořídit koncák na suby a nevím pro který z výše popsaných se rozhodnout. Zesilovač pojede v můstkovém režimu do 4 Ohmové zátěže, takže na krev. Který z těchto dvou by jste pořídili??? Případně jiný vhodnější kandidát podobného výkonu v této cenové hladině?

(upravil sinclair 16. 11. 2009 13:48)

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Krom toho, že tenhle thread patří do Profi, bych vzal každopádně toho Cresta, ale měl bych k tomu jednu jedovatou poznámku.
Jawisi, jseš chytrej kluk a netřeba Ti nakukávat, že za málo peněz vždycky bylo málo muziky a z laciného masa je řídká polívka...
Řada CC je nejlevnější řadou od Crestů a i když jsou to pořád Cresty, tedy mimořádně spolehlivé zesilovače, na krev bych nejlevnější řadu rozhodně dlouhodobě nerval. Ony tedy rozhodně neodejdou, ale konkrétně se čtyřtisícovkou zkušenosti ještě skoro žádné nejsou, může se např. stát, že "na krev" bude lítat po hodině tepelný jistič apod.
Přesto, že mám k dispozici schémata celé řady CC a nemám pocit, že by byly nějak výrazně obvodově ojebané jako například QSC řady GX, nejsem ale schopen odhadnout chování a hlavně např. dimenzování trafa apod.
Ke QSC řad RMX a GX mám spoustu výhrad jak marketingového, tak hlavně technického charakteru, ale to tu teď nebudeme zbytečně rozpitvávat.
Jestli to ještě chvilku počká, tak drobet přišetři a kup Crestaudio CA18 /ovšem ne ten pajc z Mastersoundu Vyškov/.
To je zesilovač, který Ti bude membrány basových repráků předhazovat před nohy jak honicí pes střelené kachny, jestli na něco sedí přídomek "basový král", tak je to právě CA18. Asi ze všeho nejdřív sedneš na prdel a řekneš si "kurva to je ranec", ale zase - po prohlédnutí schémat řady CA a hlavně po osobních zkušenostech bych nikomu na basy nic jiného nedoporučil. Je-li CA18 v počtu 28ks dobrý pro NEXO Alpha S2 a Manowar, jednu z nejhlučnějších kapel světa, bude dobrý i pro Jawise smile Trhalo to játra, mlátilo to ledvinama, rozostřovalo to zrak a nic bych nedal za to, že se pěkných pár holek před subama udělalo smile
A až Tě po pár letech přestane bavit dělat píčoviny se zvukem, snadno ho prodáš téměř za tolik, za kolik jsi ho koupil. Cresty řady Pro a CA totiž neztrácejí na časové ose hodnotu jako třeba QSC, Omnitroniky, Fideky, TAmpy a jánevímco  za šrot ještě.
Ještě prozraď, v jakých reprákách ten krutej výkon budeš pálit.

Web

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Děkuju Sinclaire,

   Trochu blbě jsem se vyjádřil tím na krev jsem nemyslel že bych to víkend co víkend 6 hodin v kuse honil v clipu, ale právě ty 4 Ohmy v můstku. Bohužel jsem tím příležitostným hobby zvukařem, které ty naprosto nesnášíš. Jestli ten zesák pojede 15 nocí za rok, tak to bude moc. Vím že si říkáš že jsem pitomec, že kvůli tomu chci pořizovat něco takového, ale já se snažím vždycky dělat věci pořádně a nechci lidem kazit sluch a než něco dělat blbě, tak raději nedělat vůbec. Navíc mi ho z velké části zaplatí zaměstnavatel. Zajímal mě tvůj názor a jsem za něj moc vděčný.

Budit se tím bude už třetí pár X1 subů ze speakerplans osazeních RCF 18G401. Je to kouzelná kombinace zatím mám 4 kusy nad tím 4 kusy em151 a nemůžu si to vynachválit.

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

A až třeba jednou místo EM 151 postavíš na ty suby nějakou dobrou konstrukci fullrange boxů, tak u toho chrochtání bych chtěl být.

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Jakého chrochtání??

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

..no přeci chrochtání blahem smile

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Srandu si ze mě dělejte.... sad

Abych to ještě uvedl na pravou míru, namísto těch EM151 asi jen tak něco jiného pořizovat nebudu. Nikdy nebudu a ani bych nechtěl zvučit způsobem který by se podobal profesionálnímu. Baví mě to dělat jednou měsíčně pro cca 300 lidí v sále, 2x ročně pro 400 lidí venku v takovém krásném areálu a co 3 týdny v úzkém kruhu dobrých přátel v sále s kapacitou 50 lidí. Toť vše. Vydělám si tím občas na nějaké polovodiče, nebo nějaké trafo , ale nikdy né na zesilovače o kterých je tohle vlákno. Ačkoliv je 90-ti procentům lidí na akci úplně jedno z čeho a jak se hraje, hlavně že to ducá a poznají že je to Lady Gaga, tak já nejsem spokojený pokud se mi to zvukově nelíbí. Ačkoliv by mi úplně stačil poloviční aparát tak stejně pořád vymýšlím.......ale myslím že většině z vás tohle "volání" vysvětlovat nemusím.

(upravil sinclair 17. 11. 2009 20:13)

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Ty leachový můstky používáš na středovrchy?
Jednopalce, i když máš čtyři na straně /což není moc dobře/ nemohou za zbytkem aparátu stíhat a hrozí jejich přetěžování a minimálně zkreslení, nebo jejich zničení.
Pro takové účely, kde jsou jednopalce hnané nadoraz, je žárovka ve výhybce velmi účelná věc.

Web

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

sinclair:Co je na qsc (RMX) špatného.Když by si chtěl koupit rychlé auto,tak mu taky poradíš hned Bugatti Veyron???

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Ptal se tě někdo na něco ????? RMX4050 i CC4000 jsou přístroje z jedné kategorie, tak nevím, co sem pleteš auta a ještě k tomu ta nejdražší. Radil jsem mu snad LabGruppeny?
Když něčemu nerozumíš, drž tlamu.

Web

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

CHOLERIK:
Já se bavím o té CA18 ce.
Ne jen tak,na tancovačku pro 300 kouskú zes za 70klackú a na 15 akcí do roka.To auto byla metafora.

(upravil Jawis 17. 11. 2009 21:12)

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Ne Sinclaire, takhle to není.

EM151-ky nemám 4 na straně, ale 4 celkem, takže dvě na straně. Víc než dva kusy na stranu bych nepořizoval, tohle by nebyla cesta. Všechny čtyři (dvě a dvě paralelně), tedy jako dva 4-Ohmové bloky, jedou ve stereu připojené na RMX 2450. Za mixem je 2/3 - oktávový EQ a za ním cross. Signál pro EM151-ky řežu dole podle potřeby zpravidla na 90Hz-100Hz.

Ty zmůstkované Leache (zatím mám dva) používám na suby (Vždy dva spřažené do 4 Ohmů). Možná se vám to zdá málo, ale je to opravdu skoro svařečka. Minulý týden jsem dotáhnul z práce analyzátor s generátorem, vyrobil pořádný topný blok a pustil jsem to na 63 Hz do 4 Ohmové(ryze odporové) zátěže. Je zvláštní tohle dělat, protože jediné co při zvyšování napětí na výstupu slyším, je přibývajicí hluk od tor. trafa a klesání otáček ventilátorů v důsledku poklesu síťového napětí. Každopádně jsem se při tomto buzení dostal na krásných 100Vef při neořezané sinusovce a po dobu 30-ti vteřin jsem ji udržel. Pak jsem to musel utnout, pač se mi vařila chladicí voda. Z tohoto a mnoha dalších důvodů bych o výrobě dalšího zesilovače neuvažoval ani minutu, jsem s nimi totiž maximálně spokojen. Bohužel už ale nemám tolik volného času (stojí ho to mnoho) a jak jsem psal, zesilovač mi koupí zaměstnavatel (protože ho upotřebím v práci) já mu ale paragon za výrobu a oživení zesáku dát nemůžu. Tak si chcu alespoň jednou za život dopřát ten luxus, vybalit pořádné dělo z krabice, zapnout a hrát. Co na tom, že na něm bude zespoda inventární číslo a jednou za rok ho budu muset odvézt k inventůře.

Vím že pro většinu z vás je to co jsem tady teď popsal to čemu říkáte "sračkovitý aparát" já se za něj ale nestydím. Vybudoval jsem to z nuly a jsem na to hrdý.

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Nejni to sračkový,náhodou.

Re: RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Jawis, tie leachy v mostiku prestia to RMX4050 s absolutnym prehladom

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » RMX 4050HD nebo Crest audio CC4000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£