Téma: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Zdárek, kdo má dyi bedny s ARN-230-0000/8, mám bassrexlex sloupy objem 40 l.  Potřeboval bych prosím info, jak a na kolik mám naladit nátrubek´, tuším, že to někdo tady ladil na 25Hz. Mám sw a poslouchám metal, rock, blues.  Díky moc za info, popř za rozměry. Michal

(upravil little 15. 11. 2009 22:33)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Neblázni chlape. 40l vnitřní objem pro jedno ARN-230-000/8? To je strašně moc. Tenhle repráček si lebedí v 25 litrech. Naladění na 40Hz. Po menších úpravách samotného reproduktoru lze BR naladit i níže.

(upravil Kreyson 15. 11. 2009 22:54)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Aha, takto sem trošku nevychytal. Díky moc za radu, někde jsem to četl, že mu nevadí takovýto objem, a moje další otazka, čím snížit objem hotové neosazené ozvučnice? Napadá mě pytlík písku atd. tlumení mě nepomůže, protože tím vlastně paradoxně objem zvýším, podle přečtených diskuzí, že?

Ehm, teda, doufám, že nejsem úplná lama, objem kvádru V=abc - objem koše repra. smile) Ale jo mělo by to tak být? Sem zblblý.

(upravil DeadMAN 15. 11. 2009 23:00)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Tlmením "virtuálne" objem zväčšíš, pieskom zmenšíš, to je v pohode smile Prípadne, ak je možé (bedňa nie je zložená) daj tam výztuhy, priečky a je to..

Web

(upravil little 15. 11. 2009 23:18)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Možná jsem svoji reakci trošku přehnal. Teď jsem to dal do simulace. Pokud nebudeš zkoušet, co reproduktor vydrží (a budeš sloupy pohánět zesilovačem s vysokým DF), tak by se s ním při nižším příkonu nemělo nic stát. F3 je nepatrně nižší, GD skoro o polovinu vyšší než při 25 litrech, jak bude ARN 230 v takovém objemu hrát, nechť si každý přebere sám. smile
Rozdíl mezi 25 a 30l je pak minimální, takže tolik toho písku potřebovat nebudeš.
Při takovém objemu ladit určitě na 40Hz, níž nemá cenu.

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Jo, super moc děkuju, pak sem dám finální podobu:-)

(upravil Jurawood 18. 11. 2009 8:49)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

Mohl bych poprosit o doporučený objem pro nové ARN180.0000/8 ?
Nová výroba od TVM dorazila smile  Vas14,3 , fres 40-já naměřil 45nerozehraných Qts 0,4-naměřil jsem 0,38

Chtěl bych udělat regálovku s DT300... 

No viděl bych to na nějakých 14 litrů a br na 45Hz může být ?

Jo a dodám že klidně objem zvednu, není problém smile

A ještě jaký doporučíte průměr nátrubku

(upravil MaBat 18. 11. 2009 9:06)

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

OT - Jurawood: oni už vyrábí? (Jinak bych se nebál dát ARN180 i víc a ladit to trochu níž - bedna se dá víc vytlumit a nezapomínej i na možnost použití tlumivky s vyšším stejnosměrným odporem (levnější vzduchová)... Stačí průměr nátrubku 6 cm, a kdyby to pak mělo délkou vycházet do nějakých 15-20cm, můžeš dát i větší (hlavně zaoblit)).

Obecně si myslím, že se s těmi objemy (někdy až nemístně) šetří - základ je mít zvládnutou výhybku u basový sekce. To samé IMHO platí pro ARN230.

Re: na kolik bassreflex u ARN-230/8?

díky MaBat, na webu TVM mají stále nedostupné ale mě poslali po měsíci mail že objednávka byla vyřízena a reproni přišly. Takže asi posltupně pomaličku polehoučku vyrábí, na jejich fóru taky ani zmínka