Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 61]

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

bude vejhybka na ty satelity?

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Ja vam nevím čím to je ale tady asi někdo konečně pochopil že ne všechno co je do auta je ho...Ja osobně mam doma subik s XTC 1000 a je to bomba a skoro dodělany subik s Destructorem a to je zvukově ještě o kus cysty dál ale jak sem to tu psal tak to byla jen kritika nad kritiku tak by mě zajimalo v čem ta změna vězí.Jinak Glatzi gratuluji že zvítězil zdravy rozum nad pověrami o těch gumácích a o tom že Magnat je šunt a na to že doma nemáš stolarnu to maš pěkne.

Jěště by mě zajimalo co ti vlastně na tom displeji ukazuje a jak ho maš zapojeny aby byl vubec funkční.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Pánové slibuju že se trochu rozepíšu až bude čas. Vložím i nějaké fota prortože Antonio zkrouhnul můj výběr lol

Web

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Pokud to jde Glatzi, hoď mi ty fotky někam jinak, z toho zkurvenýho edisku nemůžu nic stahovat.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

kdy budou ty slibeny dalsi fotky? smile

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Postupně budu upravovat všechny fotky k projektům, časem se tam objeví.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Byl vznesen dotaz od jednoho pána přes mail k mojemu projektu tak kdyby se chtěl zeptat ještě někdo nastejnou otázku tak tu má hned odpověď. smile

zajímá mě provedení satelitků z Vašeho článku "Sestava 2.1 [Seas a Magnat] , " o
> objemu cca 4 l, jak mechanické, tak elektrické, pokud to ovšem není "tajemství
> šéfa kuchyně."

Dobrý den.
Tajemství to určitě není, ale zajímalo by mě na co bude moje ingerdience použita. Jestli pouze informativně nebo to bude použito v praxi?
Takže: z DTD které jsem měl spoustu v garáži jsem udělal kostru (čelní deska a 3 žebra). ny kostru jsem přilepil latě z měkého dřeva. Asi smrk nebo borovice. POjistil jsem lepené spoje vruty a po uschnutí lepidla jsem zaměnil vruty za kolíky. To že je plášť udělaný z měkkého dřeva opravdu nevadí protože na poklepání se to udá bát dost pevné a i kdyby to nebylo až tak tuhé tak jedna L12 od Seasu nenadělá takové tlaky aby to nějak rozrezonovalo ozvučnici. To jsem testoval. Dostal jsem se až na samotnou hranici výchylky tohoto měniče a když jsem položil ruku na stěnu tak jsem nic nepoznal. Dále ke konstrukci. když byly latě na místě tak jsem orašploval vzniklé hrany a do spar jsem vtlačil špachtlí piliny pojené epoxidem. To ještě více spevnilo konstrukci. Pak následovalo tmelení broušení, tmelení, broušení až do hladka. Ale jelikož ty latě byly asi čerstvé, tmel popraskal a já se rozhodl z obav praskání v budoucnu udělat povrchovou úpravu nějakým potahem. Pořídil jsem bezalt (něco mezi sklolaminátem a karbonem) a aplikoval. To se ale nezdařilo a celé jsem to sundal. Bohužel i s tmelem. Takže znova následovalo tmelení a broušení. Pak jsem jako povrchovou úpravu zvolil klasický kladívkový papír. navlhčil jsem ho protože při navlhčení zvětší svůj objem o nějakých 5% a nanesl lepidlo a to přilepil na ozvučnice. papír byl mírně zvlněný, ale po uschnutí se napnul. Papír jsem napenetroval Sokratem což je lepidlo do betonu aby papír ztuhnul. To se povedlo a pak už jen stačilo nanést několik vrstev syntetické acetonové barvy válečkem aby nevznikly šmouhy jako štětcem, ale bay vznikla "pomerančová" kůra která měla za účel zakrýt drobné nerovnosti při broušení. Pak už stačilo jen nalepit latě z masivu jako povrchová úprava čela a vrchu. Nalepit, nechat důkladně uschnout a pak přečnívající kousky odříznout ostrým ořezávátkem a pak zbrousit. Jelikož masiv pracuje na slunci a ve vlhku tak jsem předstihnul čas a navlhčil ho hned. Léta vylezly a ty jsem pak zbrousil do hladka a nalakoval opět několika vrstvamo lesklého acetonového laku. terminál byl trošku oříšek. byla to tak trochu modelářská práce. nejprve jsem vyvrtal díry na šrouby na kontakty a pak jsem vzal dláto a udělal prostor pro termiinál. To se neobešlo bez větší díry protoe ony šrouby byly i poněkud kratší než stěna ozvučnice takže se musely trochu zapustit. Přišrouboval jsem je tedy, a mezery zatmelil perfektním dvousložkovým tmelem Rapid. tím jsem i zavčasu vymodeloval prsty požadovaný tvar zkosení zahloubení. Pak drobné broušení a taky hotovo.
Kužely na výškáče byly taky docela jednoduché. Nařezal jsem si přímočarou pilou kolečka z DTD a malepil na sebe v požadovaném pořadí. Po uschnutí lepidla následovalo celkem náročné rašplování do požadovaného tvaru. pak tmelení broušení, tmelení, broušení a pořád dokola. Když mi došly i reproduktory tak na výškáči bylo potřeba provést zaoblení hrany. to jsem provedl klasicky pilníkem na železo, pak vybrousil jemným smírkem a nalakoval. úpravy výškáče probíhaly v kompletním stavu protože jsem neměl torxy abych mohl odmontovat magnet a kalotu. pomohla krycí papírová páska.
Pokud by jste chtěl vědět něco ohledně stavby subwooferu tak se s tím tajit nebudu, ale bylo to poněkud složitější.
No a to je asi celý příběh vzniku 2+1

Web

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Obcas navstivim tyto stranky a v tomto pripade nemohu verit svym bystrym ocim.Volba menicu je dobra az na ten sub,ale co se ozvucnice tyce prasarna nejvetsiho kalibru.Na kus opizlaneho lamina sroubovat latky,lepit na to papir a pak natirat barvou ..... S tim bych se teda nechlubil a sam pred sebou bych se musel stydet. Lidi,co na tom tak chvalite yikes

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Třeba design ... Mimochodem pochlub se Ty se svým projektem, jestli jsi něco postavil. Kritizovat umí každý ...

Web

(upravil Glatz 11. 9. 2007 16:40)

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

SF: pochlub se mistře ty svou snaživostí jinou než kritika. pokud ukážeš krabicoidní tvary tak zase moje bystré oči ukápnou slzu z upřímného smíchu. a pokud ti vadí kvalita provedení tak se ti omlouvám že nemám na lepší stroje za miliony. pokud tvoje bystré oči četly opravdu bystře, tak se tam píše že jako nářadí posloužila vrtačka, úhlová bruska, přímočará pilka, a hlavně rašple a to je vše. fakt bych chtěl vidět co by si s takovýmto arzenálem vykouzlil ty. že ty se bojíš nových postupů je tvůj problém, ale i když je tam použitý tak moc pro tebe neušlechtilý papír tak ti zaručuji že ozvučnice je na poklepání opravdu na takovýto měnič předimenzovaná a papír se neodlepuje ani nikde neodchlipuje. to ti můžu zaručit. a teď jsem celý nedočkavý s čím se vytáhneš ty. pokud s ničím tak mám o tobě poměrně jasný obrázek a to že jsi jen pár řádků na internetu a to proto že ve skutečnosti by si to do očí člověkovi nebyl schopný říct. hovgh čekám

Web

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Do očí bych ti to klidně řekl, s tím problém nemám, ale nepíšu, abych tě urážel, je to pouze můj názor. Občas něco postavím a můžu říct, že jsem na tom s nářadím stejně jako ty (vrtačka, vibrační bruska, horní frézka a pár nezbytně nutných pomůcek do ruky jako např.dláto). 
Pokusím se svůj výtvor umístit na tyto stránky během listopadu, prosince, až bude hotovo. Můžete se zasmát, pobavit se, kritizovat...není to žádný můj projekt, prostě jsem obšlehl něco, na co nemám peníze. A nečertěte se.ahoj.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

jo a tenhle avatar je muj vytvor.Glatzi neco nafotim a poslu ti to na icq.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

preco to nedas na imageshack.us ? ja som tiez zvedavy

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Jo, na tom avataru toho není moc k vidění... Taky by mě to zajímalo. wink

Web

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

no tak kde jsou ty fotky. smile ani sis mě nepřidal do ICQ natož aby si něco poslal. a klidně to hoď na imageshack.

Web

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

pošlu ti to až budeš on line..na imageshack mi nešla registrace.

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Na co potřebuješ u imageshacku registraci?

(upravil babakus 19. 9. 2007 19:39)

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Nemusíš být registrovaný. http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3

Edit: zase jsem byl pomalej smile

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

http://img216.imageshack.us/img216/4316 … 251hx8.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/756/dsc00427ih2.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/6219/dsc00433uv1.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/4039/dsc00422jt7.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/1044/dsc00442ul6.jpg

(upravil John370 20. 9. 2007 17:29)

Re: Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Tak jako klobouk dolů SF,to se musí nechat,je to nádhera.Znám tyhle bedny v originále,stojí cca 100000Kč.Báječně si je napodobil.Můžeš napsat postup výroby,pokud to není žádné tajemství.Myslel jsem si,že kecáš ale šlápnul  jsem vedle a ostatní asi taky.Ale co musím vytknout tak to jsou použité měniče,když už mám takouvou ozvučnici,tak strkat do ní ARN150 a ARV 104 to opravdu není to pravé ořechové to mi věř,to ti řekne každý znalejší v tomhle oboru.Kdybysi alespon použil lepší výškový repro nějakej Visaton,či levnější Seas.Dočkal by jsi  se asi lepšího projevu.Čím to poháníš,jakým zesem?

Web

Příspěvky [21 až 40 z 61]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Glatz (sestava 2.1 Seas, Magnat)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£