(upravil sinclair 14. 10. 2009 14:47)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Mluvil jsem snad o dépéáčkách nebo co? Nejste oba nějací natvrdlí?

Mimochodem Quarte, nevidím nejmenší důvod, proč by lidi ty Sanya měli překupovat přes tebe, když si je mohou objednat sami.
A když už jsme u toho - Sanyo samotné nám je při +100ks prodalo ani ne za polovinu, než profusion, tak s těmi svými kšeftíky běž laskavě do řiti.
Krást a kšeftovat, to by ti šlo. Něco vlastního vymyslet nebo zpracovat pro ostatní, to od tebe nikdo ještě neviděl a dlouho ani neuvidí, jsi na to totiž moc blbej.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Neurážej chudinko... http://img38.imagefra.me/img/img38/2/9/10/f_myjkx035rtgm_5c00b69.gif

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nikomu nic nenutím smile pro staviče DPA to může být zajímavá informace.. Má je myslím i Juan.. Platba na učet, trandy dojdou v obálce. Na Aldaxu je nevidim, kromtoho kilo poštovné... jen ty 2SA1540/SC 3955 za 39.

Web

(upravil Xhibit 24. 10. 2009 18:10)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tak se me dostali do rukou tyhle KD140. Nevidel je uz nekdo? Original od Tesly ma uplne jiny potisk,aspon jsem tranzistory s timto potiskem jeste nevidel..

http://pjotr.603.sweb.cz//kd140.jpg


Pak mam jeste jeden dotaz,zkusenost... Koupil sem v Tipe KD649T.
Proc zrovna tam? Jinde jsem je nenasel, 20ks techto tranzistoru a pri parovani me 4 z nich ukazuji slus mezi E a C. Reklamovat se me to moc nevyplati, posta = cena novych tranzistoru. Jsou neposkozene,nepajene.. Ptam se jen jestli se s tim uz nekdo nesetkal..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

KD649T jsem v Tipe reklamoval za velikyho kravalu osobne, byl jsem nahodou v Ostrave na konferenci, tak se to hodilo. Asi je hodili zpatky do prodeje. Jinak ty KD140 jsou OK, ale potrebujou vetsi proud baze, aby se otevrely -- multimetrem je narozdil od vetsiny BD140 nezmeris.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Diky za info, zkusim jim aspon napsat mail ohledne tech KD649T,jak postupovat pri reklamaci big_smile ,schvalne co oni na to.. 
Uz sem od nich objednaval veci asi 3x a vzdy byl nejaky problem,nekompletni objednavka i pres vyslovne upozorneni ze chci zaslat pouze komplet,at aspon napisi mail co neni ( i kdyz dle e-shopu bylo vse ) a nejak se domluvime,popletene typy tranzistoru,jednech poslali vic o to co tech druhych min. atd.. Ted sem tam bral naposledy jen skrz ty KD649T,asi tedy opravdu naposledy.

Ty KD140 jsou odjinud,vzal jsem par kousku jen na vyzkouseni,kus byl za neco malo pres 3kc tak ze zadna hruza.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Chlapci, Tipa je banda nesvéprávných idiotů, ale ještě k tomu navíc pěkně vychcaných. Nevzal bych tam už ani kus drátu. Potenciometry, co jsem od nich asi před rokem bral měly tak zoxidované dráhy a uhlíky, že bylo každý nutné rozebrat, vyčistit a znovu složit, což je v případě TP289 ohromná zábava...

Ty KD140 naprosto bezpečně nejsou z Tesly, to je potisk a font, který Tesla nikdy nepoužívala. Několik předchozích zdokumentovaných případů potvrzuje, že se na Ostravsku či Opavsku houfně a zdatně přeznačuje jinak zcela neprodejný šrot.
C-E přechod se neprorazí jen tak sám od sebe, to je jasný. Někdo si vybíral a při měření to holt přepískl - ale aby to nemusel platit, vrátil je do bedny mezi ostatní dobré a schytals to ty. Já bych si tedy od těch prajzáckých šmejdů nenechal takhle srát na hlavu, vrátil bych jim to v obálce a požadoval bezvadné. Ostatně pájené nejsou a jsou prodávané jako prvojakostní zboží se zárukou, tak ji uplatni, nebuď blbej.

Možná, že kdybyste nebyli tak vychcaní a nešli tak sveřepě po co nejnižší ceně jako důchodci v Kauflandu, tak u Denkla se tyhle potíže nekonají. Ten nemá potřebu si pálit prsty takovými šmejdy. Cokoliv jsem tam kdy koupil, bylo v naprostém pořádku.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Denkl je vubec nema v e-shopu,nasel jsem je akorat jeste u Bucka ale 35kc/ks je uz duvod risknout to v Tipe.

Navic i u Denkla to nebylo uplne ok.Objednaval jsem tam zatim jednou,mozna nahoda,uz jsem to psal myslim na elektroworldu,dosli me misto KUN20 ktere byly v doprodeji,tak sem je na zkousku vzal BUN20,coz by asi zas tolik nevadilo,ale nektere s pokrivenymi kridelky..

(upravil sinclair 25. 10. 2009 9:04)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tož buď máš blbý prohlížeč, blbé brýle, nebo byls ožralý jako pavián. Denkl normálně KD649T vede /26Kč/, KD650T má za 19,-Kč a viděl jsem tam i origoš KD139/KD140.
Jediné co nemá, jsou teslácké KD711/712, páč jsem je všecky vykoupil já smile. Denkl /Hanč/ teď odkoupil zbytek tesláckých zásob od Svobody /bývalý SC elektronic/, takže je na čas zase za vodou.
Loni jsem u Denkla bral dvě stovky a dvě stovky KD649T/650T, protože jsem potřeboval vybírat přesné páry a u darlingtonů je to trochu problém. Už je ale navybíráno, nejspíš skončí někde jako NOS uloženky, za pět let je zase s velkou slávou vytáhneme smile
Ze Slovenska jsem od jednoho zatraceného vydřiducha splašil několik tyčí ale fakt prvotřídních KUN10, ty asi skončí v eshopu Aldaxu.
Na Bučka už by bylo dobře zapomenout, aby ten hajzl zhynul. Plošňáky dělá blbě a hnusné, součástky má předražené jak za války.

Web

(upravil Gavin Milarrr 25. 10. 2009 9:43)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leoši, nerad bych se plet, ale tyhle divný KD140 jsem koupil od Hanče... On taky neni tak svatej, pamatuju si, ze mi jednou nabízel "originál" 2N3773 od Toshiby. A v tý vlhký myšárně, kde je v létě hic a v zimě mrzne to součástkám taky zrovna neprospívá. Na druhou stranu musím říct, že od tý doby se ke mě chová normálně.

EDIT: co se Bůčka týče, připomínám to zase a znova: ještě se mi nestalo, aby mi někdo prodal dvounohý tranzistory a bouchlý elyty a pak to sváděl na dopravu a na to, že jsem ty nožičky ulámal sám. Tehdy jsem měl chuť vyjet do Brna a podívat se mu do krámu skrz výlohu lešenovou trubkou. Nebyl to žádnej batoh, ale tady jde o princip. A upozorňuju ještě na jednoho šlonskýho zmrda jménem Jan Galuszka (GALVEOS), kterej taky krutě rejžuje na lidský blbosti. A abych si zamet před vlastním: ve Vratislavicích nad Nisou sídlí firma ELIDA, která se pravděpodobně zabejvá praním špinavejch peněz -- mají sice zajímavý věci, ale prodají to jen jako bundle k nějakýmu průmyslovýmu zařízení, i kdybyste chtěli koupit celej sklad. A pak je tu ještě dement Plachý z Tanvaldu, co zavřel provozovnu a teď prodává na Aukru TR212 za padesátník kus a diví se, že mu kšefty váznou.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

to Sinclair: Tak Denkl je ma smile ,akorat mu asi nejak zlobi vyhledavani,pres neho nenalezeno nic,rucne jsem si ty kategorie neprochazel.

to Gavin Milarr: Ja si rikal co za magora prodavana aukru soucastky draz nez jsou koupit ve vetsine obchodu big_smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

TR212 by měli prodejci na Aukru už dávat zadarmo jako bonus k jinému zboží...využívá se toho, že málokdo už ví, CO to je TR212...občas se povede prodat za slušné peníze věc jinak neprodejnou, stačí ji opatřit vhodným titulkem.
Pochlubím se: před týdnem se mi povedlo dobře prodat na Aukru hrst teslácké TTL logiky jako "sadu IO pro digitronové hodiny", kupující se mohli přerazit smile Vzal jsem schéma šestimístných hodin z knížky od Béma "IO a co s nimi", podle toho z velké krabice od bot vybral šváby a už jen čekal. 250Kč za jinak zcela neprodejný šrot smile

S Denklem jsem co do kvality nikdy neměl potíže /až minulý týden, kdy poslali místo TP169A obyč TP169/, například KD617, které měl za 9Kč jsou velmi vysoké kvality, nejde o žádný protříděný šrot, totéž ty KD649T/650T, bral jsem i KD366B/367B, KC307V, KC237V, KC309F, KC239F, KC811 - vše výborné a v orig balení z fabriky. Vše objednávám po telefonu a říkám naprosto přesně, jasně a srozumitelně co chci. Minulý týden jsem poprvé objednával ty poťáky prostřednicvím eshopu a takhle to dopadlo..
Telefon je dobrá věc a za těch pár korun hovorného to stojí. Vyplatí se například i zavolat Hubertovi Mašínovi, protože během tel. hovoru do vás napěchuje daleko víc informací, než nějakými maily. Hubertovy hovory se vyplatí nahrávat, je to smršť informací a málokdo to pobere - a to si myslím, že nejsem žádný zajíc.
Zbyňku, mně by si Hanč nabídnout 3773 od Toshiby prostě NEDOVOLIL smile

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

do diskuze:
ON Semi MJE15034/15035
- máte někdo praktické zkušenosti? dají se použít místo KF(BF)469÷472?

díky

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

No tak to rozhodně ne, prohlédni si datasheety pořádně a zkus přijít sám na to, proč. Jiné pouzdro s jiným pořadím vývodů je to nejmenší...

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Po dlhšej dobe som opäť narazil na nejaké preznačené tesly. Dementným fontom vytlačené KFY46, ak nezabudnem, zajtra si ich donesiem, pomeriam a uvidíme, čo sú to vlastne zač. Presne ako v prípade tých KF508, čo v skutočnosti boli KF506. Holt keď to nemá hodnotu a máme toho 15kg, tak tomu tú hodnotu nejak vyrobíme že lol
Poruchovosť nových polovodičov:
Takto sa to semtam stalo s BD139/140. Kvôli nim mi to odprásklo 8 motorol MJ15024. Sám som ich aj vracal, prípadne zákazníkovi realtime skúšal. Dokonca som premeral cca 80ks na betu a Uce0 pre kľud duše. 11 ks bolo nahouby. Beta pod 5. Bolo to iba krátke obdobie, asi sa niekde posrala kontrolná mašina. Potom sa to už nestalo. Od tej doby, než niečo zaletujem, premeriavam všetko.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Odkud a od kterého výrobce byly ty BD139/140?
Normálně mívají ty, co máme skladem /STM/ betu od 140 do 180 a Uceo nejméně 130V.
Chlapi nekupujte šrot od různých pokoutních prodejců, ale berte -když už musíte třeba Teslu- u Denkla. Je spolehlivej.

Já loni v létě za velkého kraválu vracel do AME 2SB649A/2SD669A. Výrobce bohužel CDIL, což jsem zjistil až když to přišlo. Taky dobrá polovina úplně na hovno, některé kusy úplně bez bety /ale proražené nebyly/, takže oficiální důvod k reklamaci jakoby nebyl.
Zřejmě v zájmu udržení vztahu zákazník-dodavatel to vzali zpátky a nechali mě vybrat něco jiného. Tak jsem si v duchu říkal, co asi udělají s těma reklamovanýma /30+30ks/, asi to odsere nějaký jiný chudák...

Web

(upravil jik 27. 10. 2009 10:22)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Asi odsere...

Ale pozastavuju se nad tím, že když parametry neodpovídají katalogovému listu, že je to nereklamovatelné. Mám na mysli tu betu, jejíž rozsah je jednoznačně daný.

(upravil danhard 27. 10. 2009 13:38)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Poznamka k tranzistorum do rozkmitu:
Zkousel jsem vsechno mozny, ale ty videotranzistory se nechovaji zrovna slavne pri napetich Uce pod 5V, zapojeni zcela jednoduche, 1k odpor v kolektoru proti 30V napajeni, buzeni do baze pres 50R odpor generatoru s nastavitelnym offsetem. 100kHz obdelnik, nebo i sinus a na kolektoru je videt, jak se tomu chce do stavu mirne saturace a zpatky. A taky je videt rychlost v takovem zapojeni, ktera je dana prevazne zpetnovazebni kapacitou a je celkem jedno, jestli je to 30MHz, nebo 300MHz tranzistor, u 3MHz 2A BD2xx, to ft ale uz videt je.
Je to jako kdyby ten tranzistor pod toto napeti strasne zlenivel, o dva rady !
Nedelaly me to treba BD139/140, 2N5551, BC639/640.
MJE340, MPSA42 byla ta hranice Uce kolem 3V
BF472, 2SA1540, 2SA1381 kolem 5V
a nejvetsi hnuj byly BF422/423 nejasneho puvodu z GESu pres 7V.
Zatim to bylo jen takove orientacni mereni, protoze jsem hlavne potreboval zjistit, co je skutecne v tech pouzdrech zakontaktovane, v jednom falza 2SA1381 jsem mel neco, co melo jeste pri 5A/2V betu asi 5, pri 1A pres 50, pri malych proudech 150, chovalo se to i rychlostne jako BD140, udrzelo to kratkodobe i 100V/0,1A a Uceo bylo kolem 180V.
Je videt, ze i cinan umi obcas vyrobit dobrej tranzistor, jen by se mel jeste naucit je spravne potisknout smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Čím to je? Větší než obvyklá napěťová závislost kapacit přechodů?

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Sinclair - BD139/140 pôvodom TME, popiska sedela so značením ST microelectronics ako vajce vajcu. Nič nie je na 100%. To by sme boli idealisti.